Закон про дострокове погашення кредиту в Україні
10 переглядів
В Україні як такий відсутній закон, який регулює саме дострокове погашення позик, тому кожне фінансова установа може встановлювати свої умови, за якими воно дозволяє закрити договір раніше встановленого терміну або зовсім заборонити це. Однак в Громадянством кодексі можна знайти статтю номер 1050, в якій описується можливість дострокового погашення позики. Однак ця норма закону поширюється тільки на тих позичальників, які несвоєчасно почали вносити щомісячні платежі. У статті ЦКУ сказано, що позичальники, які вчасно не повертаються кредит, повинні на вимогу позикодавця дострокового повернути частину кредиту та сплатити накопичені відсотки. Деякі юристи вказують на закон, який регулює споживче кредитування. У статті 16 йдеться про те, що у клієнтам є право на внесення всієї заборгованості за кредитом одним платежем і в будь-який момент. Він може зробити це в будь-який час, при цьому фінансова установа не може відмовляти клієнтові в його намірі закрити договір раніше терміну, а також стягувати за це додаткову плату (наприклад, нараховувати комісію, штраф або відсотки понад тих, які встановлені умовами кредитування).
Комісії за дострокове погашення кредиту
Відповідно до закону, штрафні санкції та будь-які інші стягнення, засновані на дострокове погашення кредиту - незаконні. І пункти, що стосуються дострокового погашення, можна оскаржити в суді.Страждає кредитна історія?
В принципі позитивно, адже передчасне погашення кредиту характеризує клієнта як відповідального клієнта. Гірше вона точно не стане. Однак, якщо ваша кредитна історія з самого початку не найкраща, то краще не погашати кредит цілком, навіть якщо є така можливість. В такому випадку краще надати банку можливість спостерігати за тим, як ви відповідально ставитеся до своїх фінансових зобов'язаннях. Тому чим більше буде записів про вчасно внесених платежах - тим краще.Часткове погашення кредиту
Якщо повної суми у Вас немає, то спробуйте повернути частину боргу, адже це також заощадить ваші кошти. Існує 2 схеми погашення кредиту:- Класична, коли однаковими частинами покриваються тіло кредиту і відсотки, що нараховуються на залишок. Таким чином перший платіж є найбільшим, а останній - найменшим.
- Ануїтетна передбачає погашення кредиту рівними частинами протягом усього періоду.