У кожної людини в житті бувають ситуації, коли здорово виручити можуть гроші, взяті в борг. Звичайно, невелику суму можна позичити у родичів або друзів, а ось за великою сумою, як правило, йдуть в банк. Якщо виникло питання про оформлення позики, закономірно, що починає цікавити, де краще взяти кредит. У цій статті ми проаналізуємо умови іпотечного, авто, споживчого кредитування та кредитних карт в різних і українських банках

Де взяти кредит в Україні

Іпотечне кредитуванняСпоживче кредитуванняАвтокредитування
УкргазбанкБанк кредитує купівлю нерухомості на вторинному ринку під 13,99% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 20% від його вартості. При укладанні договору не потрібно платити комісію. Крім цього щомісячна комісія відсутня.Банк видає гроші на кредитну карту під 8% річних. Максимальна сума - до 300000 гривень.Банк пропонує кредит під 0,01% річних при первинному внеску від 50%. Комісія за оформлення договору - 2,49%, при цьому відсутня щомісячна комісія.
КредобанкБанк кредитує купівлю нерухомості на вторинному ринку під 11,75% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 40% від його вартості. При укладанні договору не потрібно платити комісію. Також відсутній і щомісячна комісія.Банк видає кредит готівкою з реальною процентною ставкою 65% річних. При цьому не потрібно платити комісію при укладенні договору, а також щомісяця. Готівкою можна отримати до 50 тисяч гривень.Банк пропонує кредит під 0,01% річних при первинному внеску від 50%. Комісія за оформлення договору відсутня, як і щомісячна комісія.
Правекс-банкБанк кредитує купівлю нерухомості під 11,7% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 40% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 2,99% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає кредит готівкою під 24,3% річних від 50000 гривень. Разова комісія складає 1%, а щомісячна комісія відсутня.Банк пропонує кредит під 2,99% річних при первинному внеску від 40%. Комісія за оформлення договору становить 2,99%, але при цьому відсутня щомісячна комісія.
ОщадбанкБанк кредитує купівлю нерухомості під 15,00% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 20% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 0,99% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає до 250 тисяч гривень з реальною річною процентною ставкою 74,17%. Без довідки про доходи видається до 20000 гривень.Банк пропонує кредит під 12,99% річних при первинному внеску від 50%. Комісія за оформлення договору відсутня, як і щомісячна комісія.
ПриватбанкБанк кредитує купівлю нерухомості під 12,7% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 30% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 1% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає на карту до 50000 гривень. Разова комісія складає 4,59%, а щомісяця потрібно буде платити в якості комісії 4,59%.Банк пропонує кредит під 11% річних при первинному внеску від 50%. Комісія за оформлення договору становить 1,5%, але при цьому відсутня щомісячна комісія.
ПівденныйБанк кредитує купівлю нерухомості під 19,00% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 30% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 0,5% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає готівкою до 200 тисяч гривень без забезпечення. Річна процентна ставка дорівнює 20%.Банк пропонує кредит під 18,9% річних при первинному внеску від 20%. Комісія за оформлення договору становить 0,5% і щомісяця нараховується в якості комісії 0,1% від суми.
РАДА БАНКБанк кредитує купівлю нерухомості під 21% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 10% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 2% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає кредит готівкою тільки в форматі овердрафту. Максимальна сума - 50 тисяч гривень. Відсоткова ставка - 35% річних.Пропонує кредит під 14% річних при первинному внеску від 30%. Комісія за оформлення договору становить 2% і щомісяця нараховується в якості комісії 0,3% від суми.
ТАСКОМБАНКНе кредитує купівлю житлаБанк кредитує готівкою без довідки про доходи під 9,99% річних. При підписанні договору не потрібно платити комісію, але щомісяця необхідно буде платити 2,99% від суми в якості комісії. Банк видає готівкою до 50 тисяч гривень.Пропонує кредит «Автолайт» під 0,01% річних при первинному внеску від 25%. Комісія за оформлення договору відсутня, але кожен місяць нараховується в якості комісії 1,5% від суми.
Credit AgricoleБанк кредитує купівлю нерухомості під 10,38% річних за умови внесення первинного платежу в розмірі 50% від його вартості. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 1% від суми, а щомісячна комісія відсутня.Банк видає кредит готівкою під 15% річних без довідки про доходи. При підписанні договору потрібно заплатити комісію в розмірі 2,3% від суми. При цьому щомісячна комісія складе 1,99%. Максимальна сума кредитування - до 50 тисяч гривень.Пропонує кредит під 22,5% річних при первинному внеску від 50%. Комісія за оформлення договору становить 3%, але кожен місяць додаткова комісія вже списуватися не буде.
 

Де взяти позику: в банку чи в МФО?

У певних життєвих обставин може знадобитися взяти позику. З огляду на різноманітність пропозицій, людям не завжди зрозуміло, де ж краще оформляти позику, особливо, якщо у них немає економічної освіти. На перший погляд у онлайн-кредитування більше переваг, ніж у банків. Однак це лише поверхове судження. Нижче в статті ми розберемося наскільки вигідніше взяти позику в банку, ніж в мікрофінансової організації. Кредитуванням займаються і приватні, і державні банки. Є різні цільові програми, наприклад, покупка машини з салонів авторизованих дилерів або придбання квартири в будинку від забудовника-партнера. За ним, як правило, знижена відсоткова ставка. Крім цього можна стати учасником різних державних програм. У банках дуже серйозно перевіряють потенційних позичальників, оскільки фінансовій установі важливо знизити свої ризики. Клієнт повинен підтвердити свою платоспроможність, наприклад, довідкою про доходи, надавши поручителя або заставне забезпечення. Як правило, потрібно зібрати досить великий пакет документів. Схвалення заявки і підписання договору займає час. Крім цього потрібно буде почекати поки банк переведе гроші на розрахунковий рахунок або на карту. Але взамін всіх цих складнощів клієнт отримує чіткі умови кредитування і порівняно невелику ставку при солідну суму кредиту.

Особливості онлайн-кредитування

Головним достоїнством онлайн-кредитування є простота і швидкість. Кредит можна оформити буквально лежачи на дивані - досить тримати в руці смартфон з підключенням до інтернету. Заповнення заявки на сайті кредитора займає мінімум часу. Її розгляд також відбувається досить швидко - рішення щодо кредитування постійних клієнтів приймається майже миттєво. Оформити онлайн-кредит можна цілодобово і в будь-який день, навіть у вихідний і в святковий. Якщо заяву схвалено гроші оперативно перераховуються на зазначену карту. Повернути борг кредитору можна через термінали самообслуговування, зробивши переклад в касі будь-якого банку або заплативши безпосередньо на сайті мікрофінансової організації. Процентна ставка по онлайн-позиках велика, але термін при цьому рідко перевищує 30 днів, тому переплата виходить несуттєвою. Головне - не прострочити платіж, оскільки при недотриманні умов кредитного договору заборгованість починає збільшуватися в геометричній прогресії.

Порівняння кредитування в банку і в МФО

Критерії порівнянняБанкиМікрофінансові організації
Тип кредитуУ банках є нецільові і цільові кредити (іпотека, автокредит)Нецільовий кредит готівкою
ТривалістьЄ довгострокові і короткостроковіПередбачено лише короткострокове кредитування
Тип погашенняМоже бути класична і аннуїтетная схема погашенняАбо аннуїтетная схема погашення, або погашення заборгованості одним платежем в кінці терміну
Дострокове погашенняМоже бути і дозволено і заборонено. У першому випадку додатково накладаються штрафні санкції або договір розривається без них. Як правило, банки забороняють дострокове погашення при плаваючій ставціЯк правило, дозволено без штрафних санкцій
СтавкаУ банках нижча ставка, ніж в МФО. Буває фіксована і плаваюча. У першому випадку переплата буде більше, але платежі однакові з місяця в місяць. У другому випадку - можна спочатку добре заощадити на відсотках, але завжди є ризик, що ставка зросте.    При онлайн-кредитуванні відсотки нараховуються за кожен день користування кредитними коштами. Ставка при цьому більш висока, ніж у банках, тому переплата також виходить більше, але з огляду на короткостроковість такого кредитування, підвищена витрата не сильно відчутна.
Санкції за прострочений платіжІ приватні, і державні фінансові установи нараховують штрафи і пеню при несвоєчасній оплатіПрострочений платіж при онлайн-кредитуванні розцінюється як порушення умов договору, тому тягне за собою нарахування штрафних санкцій та пені, що істотно збільшує суму боргу
Пакет документівЗалежно від типу кредиту може знадобитися солідний пакет документів. Наприклад, для оформлення іпотеки необхідна згода чоловіка/дружини, документи на заставне майно, довідка з податкової інспекції за формою 2-ПДФО і багато інших паперів.Необхідний тільки паспорт і податковий номер
Споживче кредитування готівкою є одним з найбільш затребуваних серед українців. В середньому ставки за таким видом кредитування вищі оскільки споживче кредитування є нецільовим, але якщо потрібні гроші, позичальникові доводиться миритися навіть з високою процентною ставкою і великий переплатою, яку вона тягне за собою. У цій статті ми порівняємо умови споживчого кредитування в Україні.

Споживче кредитування для українців

В Україні кредити готівкою дають майже всі банки, однак, суми, як правило, невеликі, оскільки при нецільовому кредитуванні фінансова установа дуже ризикує, особливо, якщо позика видається без заставного забезпечення. Більшість українських банків ставлять максимальну суму в межах 50000 гривень. Ощадбанк видає до 250000 гривень, але тільки при підтвердженні доходів. Якщо такої довідки немає, можна розраховувати не більше ніж на 20000 гривень. Укргазбанк кредитує до 300000 гривень, але також вимагає підтвердження доходу. Банк Південний видає готівкою до 200000 гривень без забезпечення, але вимагають довідку про доходи. Річна процентна ставка коливається в залежності від політики банку. Наприклад, в ТАСкомбанк можна оформити споживчий кредит під 9,99% річних. Найбільша ставка в РАДА БАНКУ - вона дорівнює 35% річних. В інших українських фінансових установах споживчий кредит можна оформити в середньому зі ставкою 10-20 відсотків річних. У більшості банків щомісячні комісії відсутні, але потрібно заплатити невелику комісію за оформлення договору. Деякі банки не видають кредит готівкою, а оформляють позики тільки в форматі овердрафту на карту.