ОщадбанкПриватбанк
У клієнта є можливість достроково повернути кредит. Стягнення за дострокове повернення кредиту відсутні. Договір про споживчий кредит може бути змінений або розірваний за взаємною згодою сторін або у випадках, прямо визначених законодавством. Будь-які зміни в кредитному договорі, а також розірвання договору оформляються у вигляді додаткових договорів до договору про кредит. У разі невиконання клієнтом зобов'язань за договором банк, згідно з умовами договору та чинного законодавства, має право вимагати відшкодування завданих збитків у вигляді неустойки. Вносити щомісячний платіж можна готівкою в будь-якому відділенні Ощадбанку, через систему онлайн-банкінгу, а також за допомогою перекладу на розрахунковий рахунок з відділенні будь-якого фінансової установи.У клієнта є можливість достроково повернути кредит. Стягнення за дострокове повернення кредиту відсутні. Договір про споживчий кредит може бути змінений або розірваний за взаємною згодою сторін або у випадках, прямо визначених законодавством. Будь-які зміни в кредитному договорі, а також розірвання договору оформляються у вигляді додаткових договорів до договору про кредит. У разі невиконання клієнтом зобов'язань за договором банк, згідно з умовами договору та чинного законодавства, має право вимагати відшкодування завданих збитків у вигляді неустойки. Вносити щомісячний платіж можна готівкою в будь-якому відділенні Ощадбанку, через систему онлайн-банкінгу, а також за допомогою перекладу на розрахунковий рахунок з відділенні будь-якого фінансової установи.
 

Ануїтетна і класична схема погашення

Вагомою перевагою ануїтету є фіксований розмір платежу, завдяки якому позичальнику не потрібно регулярно звертати в банк з метою дізнатися наступний розмір платежу. Також це дає можливість спланувати сімейний бюджет на місяць. Як правило, ануїтет вибирають люди з невеликим доходом, або ті, у кого в планах оформити позику на велику суму. Існують і інші переваги ануїтету:
  • зменшення фінансового навантаження на позичальника;
  • залежність величини першого платежу від дня оформлення кредиту.
  • Існують і недоліки ануїтету:
  • велика переплата;
відсутність можливості знизити щомісячні витрати, погашаючи тіло кредиту наперед. Коли мова йде про класичну схему погашень, то її вагомою перевагою є зменшується розмір щомісячного платежу, в результаті чого зменшується фінансове навантаження. Така перевага є вигідним для тих позичальників, які не впевнені у своїй фінансовій стабільність, особливо, якщо мова йде про тривалий термін кредитування. Ключовим недоліком класики, безумовно, можна вважати великий розмір платежів в перші місяці погашення кредиту, особливо з урахуванням внесеного авансу і одноразової комісії з кредитом.

Як підібрати схему погашення кредиту

АнуїтетнаКласична
у кого немає можливості вносити великі щомісячні платежіхто хоче зменшити переплату
хто має встановлений дохід і планує сімейний бюджет на місяцьхто знаходиться в нестабільному фінансовому становищі
хто бере кредит на нетривалий часхто оформляє кредит на велику суму і тривалий термін
хто бажає зменшити термін кредитухто бажаємо скоротити розмір щомісячних платежів
 

Як повернути страховку по кредиту?

Страховка при кредитуванні - це додаткова послуга, яка є гарантією для банку, що клієнт буде добросоветствено виконувати свої зобов'язання. Повернення страхового поліса по закінченню виплати кредиту - процедура складна, але так чи інакше позичальник може повернути хоча б частину загальної суми, яка передбачена за договором. Після повернення боргу слід подати заяву в банк, вказавши в ньому про свій намір отримати повернення по страховці. До даної заяви обов'язково слід долучити довідку, що підтверджує відсутність заборгованості. Якщо банк відмовляє позичальникові, то він має право звернутися до суду для захисту власних фінансових прав. Звичайно, кінцевий результат залежить від позиції банку, адже досить часто банк виявляється прав і компенсації зі страхування позичальника не відбувається. Звертаючись до суду, крім обов'язкового позову слід надати і інші додаткові документи:
  • Копію договору по кредиту;
  • Довідку про відсутність зобов'язань перед банком;
  • Копія заяви, що подається в банк за запитом повернення страхових коштів;
  • Копія листа страховика.

Які види страховок можна повернути?

Страхування, як правило, це додаткова послуга, і може бути як обов'язковою, так і необов'язковою. У разі заставного кредитування, оформлення страховки є обов'язковою, а тому не повертається після виплати кредиту. Якщо ж мова йде про добровільне страхування, яке пропонується при кредиті готівкою, споживчому позику, то в такому випадку повністю або частково повернути страхові кошти цілком реально.

Поради експертів

Слід уважно вивчати договір, щоб мати розуміння процесу повернення позики. Уточніть графік платежів, схему погашення, можливість повернення позикових коштів передчасно, штрафи за прострочення платежу.