Умови кредитування в українських банках: автокредитування і споживчі кредитування

  1. Порівнюємо державні банки України: Ощадбанк, Приватбанк і Ощадбанк
  2. Іпотечне кредитування
  3. Споживче кредитування
  4. Автокредитування
АвтокредитуванняСпоживче кредитування
УкргазбанкПо автокредитам діє процентна ставка 0,01% річних, але при внесенні половини від вартості машини і комісії в розмірі 2,49% від загальної суми, при підписанні договору.Кредит готівкою доступний тільки в форматі кредитних карт під 8% річних, але з пільговим періодом. При підтвердженні платоспроможності можна отримати до 300 тис. Грн.
КредобанкПо автокредитам діє процентна ставка 0,01% річних, при внесенні половини від вартості машини. При цьому інші додаткові переплати відсутні.Реальна відсоткова ставка по споживчому кредитуванню дорівнює 65% річних і готівкою видається не більше 50 тисяч гривень, яких вистачить тільки на старе авто не в найкращому стані.
Правекс-банкБанк вимагає 40-процентний авансовий платіж і процентну ставку в розмірі 2,99% річних на будь-які машини. Разом з авансом додатково буде потрібно заплатити 2,99% від вартості авто в якості комісії.Споживче кредитування доступне під 24,3% річних. Додатково при підписанні договору потрібно заплатити 1% від суми в якості комісії.
ОщадбанкПри 50-відсотковому авансі процентна ставка дорівнює 12,99% річних, але крім відсотків інших переплат пенсійних внесків не буде.Можна отримати не більше 250 тисяч гривень з реальною річною ставкою 74,17%, але для цього доведеться підтвердити свою платоспроможність.
ПриватбанкПотрібно вносити 50-відсотковий аванс за машину. Ставка буде дорівнює 11% річних, але при укладенні договору додатково буде потрібно внести ще 1,5% від суми в якості комісії.Споживчий кредит можна отримати лише на 50000 гривень, але при цьому доведеться заплатити 4,59% від цієї суми при укладанні договору, а потім ще щомісяця виплачувати крім тіла кредиту і відсотків ще 4,59% комісійного збору.
ПівденнийПри 20-відсотковому авансі буде потрібно платити 18,9% відсотків річних, а також разову і щомісячну комісію в розмірі 0,5% і 0,1% відповідно.Споживчий кредит можна отримати на суму до 200 тисяч гривень під 20% річних.
Рада БанкПри 30-відсотковому авансі буде потрібно платити 14% відсотків річних, а також разову і щомісячну комісію в розмірі 2% і 0,3% відповідно.Споживчий кредит можна отримати не більше, ніж на 50 тисяч гривень під 35% річних.
ТаскомбанкПри 25-відсотковому авансі буде потрібно платити всього 0,01% відсотків річних, а також щомісячну комісію в розмірі 1,5% відповідно.Споживчі кредити до 50 тисяч гривень в цій фінансовій установі видаються під 9,99% річних, а також додатково нараховується комісія в розмірі 2,99%.
Credit AgricoleВзяти позику на машину тут можна під 22.5% при 50-процентному авансі і щомісячної 3-відсоткової комісії.Банк видає до 50 тисяч гривень під 15% річних з разової і щомісячною комісією в розмірі 2,3% і 1,99% відповідно.

Порівнюємо державні банки України: Ощадбанк, Приватбанк і Ощадбанк

Багато позичальників вважають, що найвигідніші умови по будь-яких фінансових продуктів в державних банках. Є думка, що в них особливо вигідно брати кредити.

Іпотечне кредитування

Українцям кредитування житла є під досить високий відсоток - якщо в Приватбанку ставка знаходиться в межах 12,7% річних, в Ощадбанку вона досягла 15% річних. Незалежно від банку, потрібно вносити аванс, в українських банках він зазвичай від 20% від загальної суми. В Ощадбанку при укладенні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 0,99% від загальної суми, але щомісячна комісія відсутня. У Приватбанку аналогічна ситуація з щомісячною комісією, а ось разова при укладенні договору дорівнює 1%. У всіх порівнюваних банках кредити видаються на нерухомість будь-якого типу: первинну, вторинну, конфісковану у боржників.

Споживче кредитування

Ощадбанк пропонує споживче кредитування до 1825877 гривень під 10,4 відсотків річних. При цьому в українських державних банках максимально можна отримати до 250 тисяч гривень в Ощадбанку і до 50 тисяч гривень в Приватбанку. Якщо Ощадбанк на оформлення споживчого кредиту не вимагає підтвердження рівня зарплати, в Приватбанку і в Ощадбанку відповідну довідку потрібно надавати обов'язково. У вищеназваних українських банках присутня щомісячна комісія на додаток до відсоткової ставки і разова комісія при укладанні договору.

Автокредитування

В Україні охоче дають автомобілі в кредит, особливо, якщо покупка здійснюється у одного з партнерів фінансової установи. Обов'язковою умовою такого кредитування є оформлення розширеного страхового поліса. У порівнянні з українськими банками Сбербанк дає найбільш лояльні умови - клієнти отримують потрібну для покупки транспортного засобу суму під 0,01% річних, але тільки укладенні договору купівлі-продажу в уповноважений центр обслуговування. Аванс повинен бути не більше 10% від загальної суми. В українських банках автокредитування обходиться дорожче іпотеки, оскільки ставки по таких позиках набагато вище - 12,99% річних в Ощадбанку і 11% річних в Приватбанку і тільки за умови 50-процентної передоплати. При цьому стягується комісія за оформлення договору в розмірі 1,5% від загальної суми. Не потрібно відразу погоджуватися на будь-яку позику, яку вам запропонують у банку, - слід уважно вивчити загальні умови кредитування готівкою, автокредитування, іпотечного кредитування. Порівнявши програми в кожному банку, а також свої можливості і завдання, варто приймати рішення, куди звертатися за позикою і за яким саме (цільовими автокредитом, іпотекою або нецільової споживчої позичкою). Якщо ви хочете отримати велику суму і не можете підтвердити свою платоспроможність, кредит під заставу нерухомості стане для вас справжньою знахідкою. Якщо ж є якісь варіанти, наприклад, оформлення кредитної картки або споживчого кредиту без застави, краще скористатися ними, оскільки потрібно розуміти, що в разі невиплати заставного кредиту у вас буде конфіскована нерухомість і продана на аукціоні.