Наприклад, у вас є три кредиту в трьох різних фінансових установах, одним з яких є банк, а двома іншими - мікрофінансові організації. У кожному з них кредит оформлений на тривалий термін, тому переплата за відсотками виходить істотна. Якщо скласти всі три виплати разом, сума виходить посильної, але тут ще виникає необхідність щомісяця відвідувати три різних установи або робити три різних платежу, щоб розрахуватися з боргом. Це займає багато часу. Крім того доводиться постійно думати про ці платежі, щоб не забути їх здійснити. Можна поставити нагадування на телефон, але при цьому завжди буде присутній хвилювання, що ви можете прострочити щомісячний платіж, після чого доведеться ще платити штраф. Ось чому набагато вигідніше зібрати всі кредити в один, шляхом рефінансування. Під цим визначенням ховається процес оформлення нової суди для того, щоб погасити одну або кілька старих. Такий різновид кредитування належить до цільового, оскільки отримані в новому фінансовій установі гроші йдуть безпосередньо на закриття заборгованості в одному або декількох інших фінансових установах. У кредитному договорі, який укладається на рефінансування, буде чітко вказано, яку суму ви будете платити і яким кредитору. Звичайно, рефінансування є тільки надійним клієнтам, у яких раніше не було прострочень по кредитах. Крім цього позичальник повинен відповідати додатковим вимогам, а саме мати офіційну роботу, безперервний трудовий стаж протягом 6 або 12 місяців, досить високу заробітну плату, а також підходять під вимоги банків вікові рамки.

Алгоритм оформлення рефінансування

В першу чергу, потрібно звернутися до поточних кредиторам і дізнатися суму заборгованості для повного погашення. Крім цього новий банк може зажадати довідку про благонадійність клієнта, в якій буде вказано, як він робив щомісячні платежі протягом терміну кредитування. Після цього подається заявка в банк на рефінансування разом з пакетом документів. Він включає, крім перерахованих вище довідок з банку, ще оригінал паспорта та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду. Банк приймає документи і протягом певного періоду розглядає їх, після чого приймають остаточне рішення. Якщо воно буде позитивним, банк видає гроші і підписують договір.

Основні умови, які пред'являють банки при рефінансуванні

Якщо з тим, що таке рефінансування кредиту, ми розібралися, тепер пора розглянути умови перекредитування. Відразу зауважимо, що вони залежать виключно від політики банку, тому можуть відрізнятися в залежності від фінансової установи, в яке ви звернулися. Бажано, щоб перед подачею заявки в банк, ви вивчили умови в декількох фінансових установах і вибрали найбільш підходяще для себе. Зауважимо, що якщо в банках вам відмовляють конкретно в рефінансуванні, можна оформити кредит готівкою на ту суму, якої вистачить на погашення відкритих кредитів. В першу чергу, потрібно уточнити скільки максимально кредитів може включати рефінансування. Як правило, банки ставлять ліміт на рівні 5 кредитів, але в них можуть входити ще заборгованості по кредитних картах і позики в мікрофінансових організаціях. Крім цього потрібно подивитися, яка максимальна сума рефінансування, яка можлива у вибраному банку, а також максимальний термін такого кредитування. Так само необхідно звернути увагу на перелік необхідних документів, оскільки може бути додатково необхідна довідка про доходи, а також оригінали квитанцій про сплату щомісячних платежів за певний період. Як правило, всі банки при рефінансуванні дають можливість достроково розрахуватися по заборгованості і закрити договір. При цьому не буде стягуватися додаткова комісія або штраф. У більшості банків пропонується аннуїтетная методика погашенні заборгованості, яка має на увазі зручні для клієнта рівні виплати протягом кожного місяця. Потрібно дізнатися, чи передбачено при укладанні договору рефінансування оформлення страховки, оскільки це може істотно здорожувати кредит.

Чи варто вдаватися до рефінансування?

Розуміючи, що таке рефінансування кредиту, буде не складно прийняти рішення відносності доцільності отримання такої послуги. Необхідно орієнтуватися на умови своїх поточних кредитів та актуальні фінансові можливості, щоб зрозуміти наскільки рефінансування буде виправданим саме у вашому випадку. Для позичальника рефінансування є вигідним, оскільки дозволяє об'єднати до п'яти позик в одну і скоротити не тільки переплату, а й організаційні моменти (час на внесення платежів в різні дати і різним кредиторам). Якщо ви зважилися на рефінансування, потрібно для розрахунку відвідати відділення банку, а не розраховувати на дані, які вважав кредитний калькулятор на сайті фінансової установи. На консультації з менеджером банку необхідно мати з собою кредитні договори та квитанції за зробленим оплатах. Після того як буде оформлений договір рефінансування та сплачені старі борги, необхідно звернутися в банки і взяти довідки про повне погашення заборгованості.

Поради експертів

Завжди ретельно розраховуйте свій бюджет, щоб розуміти, наскільки вийде виплачувати заборгованість після рефінансування. Уважно ставтеся до умов рефінансування - вибирайте для себе найвигідніші.