Коли банк дає кредитні канікули?

На кредитні канікули варто розраховувати тільки тим позичальникам, які дійсно опинилися в скрутній ситуації. Наприклад, при втраті працездатності в результаті аварії або нещасного випадку або при економічній кризі в країні, який спричинив за собою скорочення більшої частини співробітників на підприємствах і зовсім припинення їх діяльності (ліквідація). Якщо ви просто не змогли розрахувати бюджет і залишилися ні з чим - це не привід для банку схвалювати кредитні канікули.

Як отримати пільгову відстрочку платежів?

Економічні експерти рекомендують звертатися в банк ще до настання прострочення і подавати заяву на пільгову відстрочку платежів. Наявність документа дозволить банку швидше зреагувати на запит клієнта. Іноді фінансова установа відмовляє в таку пільгу, якщо у позичальника великий кредит або, якщо позичальник уже подав прохання про реструктуризацію.

Види кредитних канікул:

Відстрочка виплат. Якщо ситуація у позичальника складна, банк може звільнити його від необхідності вносити щомісячні платежі на термін до 6 місяців. При цьому така затримка з виплатами не штрафуватиме або обкладатися будь-якими іншими санкціями. Зменшення щомісячного платежу. Іноді банк не дає згоду, щоб повністю звільнити позичальника від платежів, і пропонує їх просто зменшити, щоб знайти потрібну суму було простіше.

Поради експертів

Якщо у позичальника складна ситуація і немає можливості робити платежі, а в кредитні канікули відмовлено, можна спробувати отримати реструктуризацію свого кредиту. У цьому випадку найчастіше списуються штрафи і зменшується щомісячний платіж шляхом зниження процентної ставки або подовження терміну кредитування. Наприклад, спочатку кредит був розрахований на рік, а після реструктуризації він розтягнувся на кілька років, але щомісячний платіж став менше в два рази. Наважуючись на реструктуризацію, треба пам'ятати, що збільшення терміну кредитування призводить до великих переплат, тому потрібно використовувати кредитний калькулятор, щоб попередньо розрахувати свою вигоду. Тому потрібно ретельно розрахувати майбутні доходи, щоб розуміти вийде впоратися з такими кредитними тягарем. Якщо після реструктуризації ви знову не зможете робити виплати своєчасно і в повному розмірі, банк більше не піде назустріч.