Що робити, якщо банк відмовляє у видачі кредиту

Якщо ви звернулися в банк, необхідно відразу надати довідку про доходи, щоб розраховувати на позику. Якщо її немає, в такому випадку банк відмовиться видавати кредит. Що робити в цьому випадку? для тих кому в приватному або в державному фінансовій установі не дали кредит, відмінним рішенням стануть мікрофінансові організації. Вони видають гроші на нетривалий період, як правило, навіть людям без довідки про доходи. Крім цього у них більш лояльні умови до позичальників. Якщо вам в банку потрібно взяти велику суму, наприклад, іпотечний кредит або АВТОЗАЙМ, але по заявці приходить відмова, потрібно скрупульозно вивчити вимоги до позичальників і зрозуміти, чому не дають кредит, що робити в цьому випадку і, як домогтися максимальної відповідності цим вимогам. Наприклад, якщо ви хочете взяти великий кредит на покупку житла, для початку потрібно знайти роботу з офіційним працевлаштуванням та пропрацювати на одному місці не менше 6 місяців. Після цього можна звертатися в банк і подавати заявку на кредит.

Що робити, коли МФО відмовляє у видачі кредиту

В першу чергу, потрібно спробувати з'ясувати причину у представника мікрофінансової організації, якщо вам через інтернет відмовили у видачі кредиту. Після чого, потрібно вирішувати вже виходячи з того, яку відповідь було дано кредитором. Як правило, представники мікрофінансової організації не зобов'язані давати клієнтам роз'яснення, проте, по вашій ввічливій прохання, вони можуть піти назустріч і сказати, з якої причини не дали кредит. Як вчинити в цьому випадку залежить від того, яка причина була названа представником кредитора. Наприклад, якщо вона полягає в поганою кредитною історії, потрібно її поліпшити.

Якщо не дають позику через погану кредитну історію

Якщо раніше у вас були прострочення або невиплачені кредити і кредитна історія залишає бажати кращого, для початку слід звернутися в будь-яку мікрофінансову організацію з мінімальними вимогами до позичальника і оформити кредит на невелику суму, але вчасно і в повному розмірі його виплатити. Таким чином, ви трошки поліпшите свою кредитну історію. Далі можна ще кілька взяти раз взяти онлайн-кредит на невеликі суми і успішно їх виплатити. Завдяки цьому актуальна кредитна історія трохи покращиться і у вас з'явиться шанс оформити кредит в бажаної мікрофінансової організації на потрібну суму. Зауважимо, що ніякими обхідними шляхами ви не зможете внести зміни в інформацію, яка міститься в Бюро кредитних історій, тому не потрібно вірити шахраям, які обіцяють за невелику або за велику плату внести нові дані в кредитну історію, яка знаходиться в БКІ, або видалити інформацію про прострочення, невиплачені позики і судові розгляди.

Топ-5 рекомендацій для тих, кому не дають кредит:

  1. Самостійно стежте за своєю кредитною історією. Це зробити не складно, адже база кредитних історій є відкритою - за невелику плату ви завжди зможете отримати з неї інформацію.
  2. Уважно читайте вимоги, які пред'являє кредитор до позичальника. Якщо обов'язково потрібна довідка з місця роботи, при її відсутності навіть немає сенсу намагатися домовлятися з кредитором - у будь-якому випадку буде дано відмову.
  3. Якщо кредитна історія зіпсована, варто оформити кілька невеликих онлайн-кредитів і виплатити їх вчасно, щоб трохи поліпшити свою кредитну історію, тоді з'явиться шанс на оформлення більшого кредиту. Оформляючи нові позики і виплачуючи їх в строк, поступово можна вивести свою кредитну історію на досить прийнятний рівень. ,
  4. Спробувати змінити в своїй заявці суму на меншу і запросити більш короткий термін кредитування. Іноді це допомагає, особливо при зверненні в мікрофінансові організації.
  5. Замість кредиту варто спробувати оформити кредитну карту. Як правило, банки охочіше видають пластикові карти з кредитним лімітом, а не повноцінні позики. Звичайно, цей варіант підійде, якщо потрібен невеликий споживчий кредит готівкою, а не автокредит або іпотека.
Використовуйте ці рекомендації, щоб збільшити свої шанси на кредитування в мікрофінансових організаціях, які видають позики онлайн і офлайн, а також в приватних і в державних банках.

Що робити, якщо фінансова організація відмовилася видавати онлайн-кредит?

Помилково вважається, що мікрофінансові організації видають онлайн-кредити всім охочим. У реальності вони теж оцінюють тих, хто відправляємо їм заявки на отримання позики. Хоч ця оцінка і є досить швидкої, але все ж трапляються відмови. Для багатьох негативну відповідь від мікрофінансової організації стає неприємною несподіванкою, особливо, коли дуже терміново потрібні гроші. Найголовніше в такій ситуації - не впадати у відчай. Про те, що робити в разі відмови, ми поговоримо нижче.

Спробувати дізнатися причину

Якщо кредитор відмовив, варто спробувати дізнатися причину. Мікрофінансові організації не поспішають розкривати свої мотиви для відмови, але задати таке питання все ж варто. Можливо, саме вам пощастить і представник фінансової організації пояснить, чому був дано негативну відповідь. Причина може бути цілком невинна, наприклад, помилка в анкеті або відсутність галочки навпроти згоди з обробкою персональних даних. У цьому випадку досить усунути ці дрібні зауваження та онлайн-займ буде схвалений.

Звернутися до іншого кредитора

Якщо одна мікрофінансових організація відмовила в кредитуванні, це ще не привід впадати у відчай, оскільки в цій сфері ведуть діяльність безліч кредиторів. Можна спробувати подати заявку в інше МФО. Не виключено, що там буде прийнято позитивне рішення, оскільки вимоги до позичальників є більш лояльними.

Постаратися проаналізувати свою ситуацію самостійно

Якщо в кількох мікрофінансових організаціях кредити все ж не видали і при цьому причину не називають, варто проаналізувати свою ситуацію самостійно. В першу чергу, буде розумно запросити свою кредитну історію і подивитися, наскільки вона погана чи хороша. Слід оцінити, наскільки вік відповідає усередненим вимогам кредиторів, можливо, ви нещодавно ініціювали процедуру банкрутства фізичної особи, не сплатили кілька штрафів, є відповідачем у суді по кредитній справі.

Усунути можливі причини

Звичайно, не завжди вийде за своїм бажанням усунути можливі причини відмови, але можна постаратися. Наприклад, якщо у вас є неоплачені штрафи, варто з цим розібратися. Якщо відмова була через помилки в заявці, при наступному заповненні потрібно бути більш уважним.

Подати повторну заявку

Варто спробувати подати нову заявку на меншу суму. У багатьох випадках вони схвалюються. Можливо, в перший раз ви запросили занадто багато грошей і мікрофінансових організація визнала це підозрілим. Онлайн-кредит на мінімальну суму отримати набагато більше шансів, особливо, якщо клієнт звертається до кредитора вперше, але при цьому має зіпсовану кредитну історію і невідповідність за віком.

Поради експертів

Потрібно з'ясувати причину, по якій вам не дають кредит. Якщо це не вдається зробити, необхідно самостійно проаналізувати, наскільки ви підходите в якості позичальника під вимоги кредитора.