Найголовніша інформація в кредитному договорі:
 1. Процентна ставка і додаткові комісії (сума, яку клієнт повинен заплатити за користування кредитними коштами).
 2. Терміни оплати щомісячного платежу.
 3. Загальна тривалість кредитування.
 4. Штрафні санкції при виникненні прострочення.

Індивідуальні умови кредитного договору

У цю групу умов включені ті, які змінюються від клієнта до клієнта. До них відноситься термін погашення, сума кредитування, тип виплат (ануїтетний або диференційований), валюта, в якій буде виданий кредит, цілі кредитування (купівля машини, квартири, побутової техніки), штрафні санкції. До індивідуальних умов кредитного договору потрібно віднести і процентну ставку, оскільки вона може змінюватися в залежності від деяких факторів. Наприклад, при наявності партнерського договору із забудовником оформлення іпотеки здійснюється за зниженою процентною ставкою. В іпотечному кредитному договорі має бути додаток, в якому розписаний графік внесення платежів. При цьому навпроти кожної дати пишеться точна сума. Також до індивідуальних умов можна зарахувати пункти, які стосуються забезпечення угоди. Якщо в якості застави виступає нерухомість або автомобіль, в такому випадку має бути детально розписано, яке саме майно буде забезпечувати договір, наприклад, марка, колір і номер машини, документ на право власності і так далі. При залученні поручителя оформляються додаткові документи, які йдуть в комплекті з кредитним договором і є його невід'ємною частиною.

Стандартні умови договору

У цю групу включені умови, які є однаковими для всіх договорів кредитування, які банк укладає з клієнтами. Наприклад, вимога про надання довідки з місця роботи або письмова згода чоловіка або дружини позичальника на кредитування. У договорі має бути чітко розписано, як можна погасити заборгованість достроково і тягне це штрафні санкції. Крім цього в документі повинні бути вказані реквізити для переказу коштів, а також інформація, яку потрібно обов'язково вказати в призначенні платежу, щоб він був зарахований. Наприклад, іноді досить, щоб в цьому полі значився номер договору, а в інших випадках потрібно вписувати ще додаткові відомості, наприклад, за який місяць внесений платіж.

Як правильно підписувати кредитний договір?

У всіх в житті бувають різні ситуації і, якщо склалося обставини таким чином, що виникли фінансові труднощі, багато хто звертається в банки або в мікрофінансові організації, щоб оформити кредит. У цій справі найголовніше для позичальника полягає в уважному ставленні до умов позики, оскільки можуть бути підводні камені. З цього випливає, що не менш важливо і правильно підписувати кредитний договір, щоб в майбутньому не виникло неприємностей. Про те, як правильно це зробити, ви дізнаєтеся нижче.

Підписання договору в банку

Після того як ви подали заявку в банк на кредитування, необхідно попросити у них зразок кредитного договору. Його потрібно дуже уважно прочитати. Обов'язково виділіть моменти, які залишилися для вас незрозумілими. Приділіть час, щоб розібратися з усіма пунктами, які написані внизу листа дрібним шрифтом. Після цього всі фрази, слова або цілі пункти договору, які залишилися для вас незрозумілими, необхідно уточнити у кредитного менеджера, який оформляє вашу заявку. Він повинен дати докладне роз'яснення кожного незрозумілого моменту в договорі. Після цього попросіть, щоб цей зразок договору віддали вам з собою. Сходіть з цим текстом до юриста і попросіть, щоб він також прочитав договір і уточнив всі спірні місця, які можуть бути витлумачені не на користь клієнта. Консультація юриста, звичайно, обійдеться вам в деяку суму, проте, завдяки консультації правового фахівця ви заощадите собі чимало нервів і грошей, які можуть принести підводні камені в договорі. Зауважимо, що якщо у фінансовій установі клієнту не дають зразок договору і не дозволяють його читати, як правило, це свідчить про наявність в документі нюансів, про які клієнт повинен дізнатися тільки після його підписання. Дуже часто кредитні менеджери в швидкому темпі приймають заявку, схвалюють кредит і провокують клієнта на те, щоб він відразу підписував договір. У поспіху людина, звичайно, може не зрозуміти всього, що написано в цьому документі і погодитися на невигідні для себе умови. Якщо в банку вам не дають зразок договору, слід пошукати іншого кредитора, який буде більш лояльно ставитися до прохань клієнтів.

Підписання договору в мікрофінансової організації

Якщо ви оформляєте позику в мікрофінансової організації і там пропонується тільки підписати онлайн-договір на сайті після схвалення заявки, його також потрібно дуже уважно читати. Якщо у вас з'явилися підозри в спірність якихось положень договору, не варто його підписувати до консультації з юристом, вона необов'язково повинна бути очної - багато правових фахівці надають онлайн-консультації. Можна також спробувати уточнити інформацію на тематичному форумі. В крайньому випадку - шукайте іншого кредитора.

7 умов договору, які потребують особливої ​​уваги:

 1. Процентна ставка. Від неї залежить розмір вашої переплати, тому варто на це звернути особливу увагу. Для нових клієнтів відсоткова ставка може бути більш висока, ніж для постійних. Крім цього потрібно уточнити наявність акційних пропозицій. Наприклад, іноді перший кредит видається з нульовою процентною ставкою. У цій разі повернути потрібно буде рівно стільки, скільки взяли.
 2. Сума договору. Іноді мікрофінансові організації схвалюють суму менше, ніж клієнт запитує. Це трапляється, якщо при перевірці людини у кредитора виникли сумніви в його платоспроможності. При підписанні електронного договору потрібно перевірити, яка саме сума в ньому зазначена.
 3. Термін договору. Слід уточнити, коли останній день погашення заборгованості. Наприклад, в договорі може бути зазначено, що повернення кредиту потрібно зробити до 14 го числа. В цьому випадку не зайвим буде уточнити - включно чи з 14-м числом вважається термін. Якщо так, ви можете заплатити кредит і в останній день. В іншому випадку крайнім терміном для внесення грошей на рахунок кредитора є 13-е число. Тільки важливо враховувати, що часом погашення кредиту вважається не момент оплати, а момент зарахування коштів на рахунок кредитної організації.
 4. Способи погашення кредиту. У договорі має бути написано, як можна внести гроші на рахунок кредитора: тільки готівкою в офісі, через термінал самообслуговування, через касу банку. Поруч з доступними способами оплати неодмінно повинні бути зазначені й реквізити для здійснення платежу. Розумно буде дізнатися додатково, як саме має формулюватися призначення платежу. Як правило, в цьому полі повинен бути написаний номер кредитного договору, але точні вимоги можуть різнитися залежно від МФО.
 5. Розмір пені. Якщо у вас не вийде погасити кредит в строк, фінансова організація почне нараховувати пеню на суму боргу. Важливо відразу дізнатися, наскільки велика неустойка. У деяких МФО за рахунок пені борг починає зростати в геометричній прогресії.
 6. Наявність штрафів. У деяких мікрофінансових організаціях крім пені, яка вважається за кожен день прострочення, ще одноразово налічується штраф за те, що клієнт не виконав умови договору.
 7. Наявність комісії. Деякі МФО беруть додаткові комісії. Вони можуть бути разовими або нараховуватися при кожному платежі. Найбільш поширена комісія за оформлення договору. Це слід відразу уточнити, оскільки різні доплати істотно здорожують кредит.

Поради експертів

При оформленні договору онлайн-кредитування не буває дрібниць. Потрібно підходити до цього дуже уважно - уточнювати кожну деталь. Звичайно, самостійне отримання онлайн-кредиту є більш складним з тієї точки зору, що поруч немає менеджера, який би детально розповів про всі умови. Знайомитися з ними потрібно або самостійно, прочитавши інформацію на сайті, або зателефонувавши в контакт-службу мікрофінансової організації.