Важливо! Дані про споживчі кредити також передаються в Бюро кредитних історій і зберігаються протягом 10 років.

Як його оформляють і оплачують?

Оформлення споживчих кредитів відбувається безпосередньо в офлайн торгових точках, а також в інтернет-магазинах. Список товарів, які можна оформити в кредит, залежить від політики банку. Найчастіше розстрочка дається на побутову техніку, електронні гаджети, меблі, будматеріали, вікна та двері, матраци. Завдяки споживчому кредитуванню можна зробити покупку потрібних товарів з відстрочкою платежу. З огляду на, що гроші банк дає на придбання чогось конкретного, то можна сказати, що кредит в цьому випадку є цільовим. Оплачують споживчі кредити щомісяця з урахуванням нарахованих відсотків. Здійснити платіж можна через касу банку, термінал-самообслуговування, за допомогою мобільного банкінгу. Деякі банки автоматично списують платіж з карти.

Переваги та недоліки споживчих кредитів

Для покупця, якому терміново потрібен товар при відсутності на його покупку потрібної суми, споживче кредитування є справжньою знахідкою. Завдяки цій фінансову послугу можна отримати товар вже зараз за поточною ціною, а не чекати, коли він подорожчає або зникне з прилавків зовсім. Вартість розбивається на певну кількість місяців, тому виходять рівні платежі, які можна легко вписати в особистий або сімейний бюджет. Звичайно, при оформленні споживчого кредиту потрібно розуміти, що з урахуванням нарахованих відсотків загальна вартість товару збільшиться. У деяких випадках можна заощадити, якщо виплатити кредит достроково, але уточнювати таку можливість потрібно в банку. При оформленні споживчого кредиту важливо налаштувати себе на те, що початкове задоволення від покупки пройде через час, а робити платежі доведеться ще багато місяців. При цьому важливо дотримуватися платіжної дисципліни, щоб не зіпсувати свою кредитну історію.

Що ще потрібно знати про споживче кредитування?

На товари, оформлені в кредит, поширюється така ж гарантія виробника, як і при повній оплаті. Найчастіше при покупці в розстрочку оплату виконують аннуїтетнимі платежами, а не диференційованими. Іншими словами, ви будете щомісяця оплачувати банку однакову суму.

Чим зумовлена ​​дорожнеча кредитування?

Якщо виникли фінансові труднощі або потрібно зробити дуже дорогу покупку, наприклад, придбати машину або квартиру, то люди змушені брати кредит. Найголовніше питання для них полягає в тому, чому така висока процентна ставка. Невже банки не можуть зробити для своїх співгромадян більш дешеве кредитування? Відразу зауважимо, що це залежить не тільки від апетиту фінансової установи, але ще і від облікової ставки, яка затверджується національним банком. Держава постійно рухається на шляху до дешевого кредитування за державний рахунок, проте, поки цей почин є лише на папері. Два фактори, які зумовлюють коливання процентних ставок:
  1. Облікова ставка. Це найголовніший фактор, який впливає на процентні ставки банків. Центральний банк встановлює облікову ставку і публікує на своєму сайті. Всі інші фінансові установи в країні повинні формувати свою тарифну політику на основі цієї облікової ставки. Потрібно розуміти, що фінансовій установі невигідно видавати кредити дешевше, ніж встановлена ​​облікова ставка. За допомогою цього інструменту центральний банк регулює інфляцію в країні. Чим вище буде облікова ставка, тим вище буде вартість кредитування в країні. Відповідно люди починають більше заощаджувати гроші. Зворотна ситуація виникає, якщо облікова ставка знижується. В цьому випадку люди починають більше витрачати гроші і це призводить до зростання цін.
  2. Вигоди і ризик. Це другий чинник, який впливає на процентну ставку пропоновану банком. Для будь-якої фінансово-кредитної організації позика є, з одного боку, ризиком, а, з іншого боку, інвестицією, яка дозволяє в майбутньому отримати прибуток. Процентна ставка є своєрідною платою за ризик банку. Таким чином, чим вище ризикують фінансові установи своїми грошима, тим більше вони встановлюють процентну ставку. Саме цим пояснюється той факт, що за цільовими кредитами ставка набагато менше, ніж при споживчому кредитуванні готівкою. Крім цього банки виходять з того, що чим вище процентна ставка, тим менше людей собі можуть дозволити таку позику. Відповідно, до них звертатися будуть тільки ті, хто має достатньо високу платоспроможність.

Поради експертів

Багато людей і так сприймають позики як крайній захід саме через величезні процентних ставок. Однак уповільнення економічного розвитку в країні призводить до того, що банки ще більше піднімають ставки. Дорожнечі кредитування сприяє збільшена міграція співгромадян, а також бізнес-міграція, коли цілі підприємства переносять свої потужності в інші країни. Кредитна ставка, по суті, є вартістю фінансових коштів, які видаються в користування позичальнику. Для фінансових установ гроші - це такий же товар, як, наприклад, для заводу виходить їм продукція. Єдино відміну банку від звичайного промислового підприємства полягає в тому, що і товар, і прибуток для них виражена однаково - грошима, а у комбінату або підприємство товар змінюється на грошові кошти.