Що потрібно знати про кредити під час кризи

  1. Оформлення страховки
  2. Поради експертів

Оформлення страховки

Зараз все більш популярним стає страхування від втрати роботи. В цьому випадку при ліквідації компанії, в якій працює позичальник, або в разі скорочення штату страховик візьме виплату кредиту на себе. З одного боку, цей варіант дуже вигідний для позичальника, оскільки захищає його від прострочень в непередбаченій ситуації. Однак фінансові експерти скептично ставляться до подібної «подушці безпеки», адже можна просто даремно витратити гроші на страхові внески. На їхню думку, в оформленні такої страховки є сенс тільки в тому випадку, якщо з'явилися підозри в тому, що в майбутньому скорочення штату або ліквідація підприємства неминучі. Крім цього експерти звертають увагу на безліч нюансів в договорах страхування - якщо з ними не розібратися, можна сумлінно робити внески, а в разі настання страхового випадку так нічого і не отримати. Наприклад, потрібно звернути увагу на умови виплат страховика. Наприклад, деякі банки включають таку страховку в договір кредитування. В цьому випадку вона діє такий же термін, який відведений на виплату позики. Можна самостійно оформити страховий поліс на випадок безробіття. У цьому випадку страхова компанія буде підтримувати свого клієнта незалежно від наявності у нього кредитних зобов'язань. Яку б страховку ви не оформили, важливо, щоб одразу після звільнення або ліквідації підприємства була здійснена постановка на облік в центр зайнятості. Якщо ви вирішили оформити страховку на випадок безробіття, прорахуйте ще її економічну вигоду, використовуючи для цього кредитний калькулятор. Можливо, краще гроші складати на депозит, а не щомісяця платити в страхову компанію. Власної «подушкою безпеки» ви зможете скористатися в будь-який момент, а ось страховку ще потрібно буде отримати.

Кредитні канікули

В економічно важкі часи можна звернутися в банк і попросити про кредитні канікули. Звичайно, таку пільгу дають не всім підряд, а тільки сумлінним позичальникам, які раніше всі платежі зробили в строк. При цьому у них повинна бути поважна причина, наприклад, аварія з травмами, яка привела до втрати працездатності, серйозна хвороба, ліквідація підприємства або звільнення в результаті скорочення штату. Прохання про кредитні канікули потрібно подавати в банк в письмовому вигляді. Як правило, відстрочку платежів дають на термін до 6 місяців.

Оформлення кредитки з пільговим періодом або додаткового кредиту

У банках набагато охочіше дають кредитні карти, ніж кредити. Тому варто спочатку оформити кредитну карту з пільговим періодом і почати активно нею користуватися, повертаючи витрачені гроші в строк. Алгоритм банку проаналізує ваше платіжну поведінку і зробить висновок, що ви добросовісний клієнт, що призведе до поступового збільшення кредитного ліміту. Через якийсь час можна самостійно запросити суму, яка необхідна для внесення авансу. Якщо вона буде схвалена і кредитний ліміт збільшиться, можна зняти ці гроші і використовувати для внесення першого платежу за іпотекою. Ще один варіант - оформлення звичайного грошової позики готівкою на суму, необхідну для внесення авансового платежу.

Оформлення іпотеки без першого внеску

Це ще один популярний спосіб отримати кредит на житло для людей у ​​яких невеликий прибуток. Банк готовий кредитувати без авансового платежу, але при цьому позичальникові доведеться змиритися з більш високою процентною ставкою. Потрібно розрахувати, як щомісячний платіж впишеться в особистий або сімейний бюджет і, якщо щомісячних доходів буде достатньо для регулярного і своєчасного погашення заборгованості перед банком, значить іпотека без початкового внеску вам підходить і можна вирішуватися на її оформлення.

Зайняти у родичів або знайомих

Ще один спосіб роздобути потрібну для першого платежу суму. Перевагою такого способу є, що немає необхідності платити відсотки за користування грошима, а також робити будь-які додаткові витрати, наприклад, оформляти страховку, оплачувати відкриття поточного рахунку в банку, сплатити разову комісію банку за грошові операції. З іншого боку, потрібно розуміти, що родичі або друзі можуть зажадати гроші назад в будь-який момент. Наприклад, спочатку був договір про повернення всієї суми через рік, а у вас попросили в терміновому порядку повернути гроші вже через півроку. Це може привести до краху всіх фінансових планів або до зіпсованим відносинам з близькими родичами.

Поради експертів

При невеликій зарплаті досить складно зібрати всю суму на покупку власних квадратних метрів. Єдиним способом вирішити житлове питання є іпотека, проте банки неохоче співпрацюють з позичальниками, які мають невеликий прибуток. Вважається, що така категорія клієнтів часто порушує строки внесення щомісячного погашення заборгованості або просто ігнорує умови кредитування і зовсім припиняє платити.