Крок №1. Перевірте свою кредитну історію

Ваша кредитна історія -заставу вашого успіху, ну або неуспіху. Банк завжди перевіряє кредитну історію перш ніж дати згоду на новий кредит. Проте, і в кредитній історії можуть бути помилки. Припустимо позичальник погасив автокредит рік тому, а тепер вирішив оформити новий на велику суму, але банк несподівано відмовляє в кредиті. Позичальник дивується, адже він регулярно вносить платежі і повністю погасив автокредит, він є ідеальним клієнтом. Однак запитавши дані про кредитну історію з'ясовується, що закритий автокредит все ще числиться активним, так як банк не передав в БКІ інформацію про те, що кредит був погашений. Через це і виникає відмова у взятті нового. Викреслити щось з кредитної історії - неможливо, одна поліпшити цілком реально. Для цього необхідно по черзі оформити кілька позик, на невелику суму, і регулярно вчасно погашати борг. Таким чином за кілька років можна істотно поліпшити історію взаємин з кредиторами - хорошу. Не менш важливо стежити і за житлово-комунальними послугами та іншими штрафами, наприклад, автомобільними - адже вони теж нерідко є причиною відмови в кредиті.

Крок №2. Підготовка документів

Відсутність роботи, прописки, невиразне спілкування зі співробітниками банку, неохайний зовнішній вигляд - все це може стати причиною відмови в кредиті. Перш ніж йти у відділення банку слід розуміти, що співробітники банку зажадають надати пакет документів. При цьому юристами буде перевірена справжність кожного документа і всіх довідок. Слід бути готовим і до того, що зажадають номер телефону не тільки Ваш, а й співробітників з роботи, родичів, друзів. Співробітники банку можуть зробити дзвінок позичальникові додому або на роботу, щоб перевірити інформацію в анкеті. Якщо у вас є друга половинка, то банк може зателефонувати їй і узгодити видачу кредиту, адже за законом як майно, так і борги вважаються загальними. Якщо мова йде про досить велику суму, то можуть бути враховані такі фактори, як виплата аліментів, нагляд за недієздатними родичами, ризикованість професії, частота зміни роботи і так далі. Тому фінальне рішення по кредиту приймається не в цю секунду, а розтягується, в кращому випадку, на кілька днів. Важливий момент, що стосується зарплати! Чимала кількість людей по країні отримує «не зовсім чесну заробітну плату» - коли частина грошей надходить офіційно, а інша частина надходить в конверті. Це питання не менш важливий, і його необхідно ретельно продумати. Пам'ятайте, що співвідношення доходу і кредитних коштів має бути органічним. Тому необхідно відразу вирішити, чи зможете Ви надати довідку за формою банку про підтвердження ваших доходів. Прийшовши в банк, з ідеальною кредитною історією, повним пакетом документів, але без довідки про доходи - Вам або піднімуть процентну ставку, або відмовлять у кредиті. Тут все індивідуально, тому що кожен кредит і кожна ставка призначається індивідуально.

Крок №3. Визначтеся з сумою, яку Ви берете в борг

Важливо розуміти, що чим більше сума кредиту, тим нижче процентна ставка. Таким чином варто, краще оформити кредит на суму в 1 мільйон гривень, взявши його під більш низьку ставку і отримавши всю суму відразу. Далі Ви пишете - дострокове погашення на 300 тисяч гривень, після чого ця сума буде відразу списана, а на вашому рахунку залишиться 700 тисяч - яку ви хотіли спочатку. Але при цьому у Вас буде знижена відсоткова ставка, ніж та, яка повинна була бути спочатку. Тому в такому випадку краще скористатися кредитним калькулятором і порахувати, яку суму Вам взяти вигідніше.

Крок №4. Вибір банку-кредитора

Не потрібно зациклюватися на одному єдиному банку, навіть якщо Ви є його постійним клієнтом. Подавайте заявки до всіх можливих банки, ознайомлюється з умовами та вимогами до позичальників. Уважно вивчайте кожну з пропозицій і лише потім приймайте фінальне рішення. Важливо з'ясувати, чи є фінансова організація надійної. Для цього потрібно подивитися рейтинг на спеціалізованих порталах, таких як «Банки.юа» - платформа, на якій зібрана вся інформація, що стосується банків. Якщо банк знаходиться на останніх місцях, значить, кредитори з вкладниками їм не довіряють. Ви повинні скласти для себе список банків, з якими Ви б хотіли співпрацювати - їх може бути 3-4-5. Коли список готовий, починається стандартна процедура - Ви приходите в кожне відділення: подаєте заявку на конкретний вид кредиту, після чого отримуєте або схвалення, або відмова. Далі Ви отримаєте виписку про те, на яких умовах Вам дадуть кредит. Порівнюєте умови декількох банків і приймаєте рішення. Якщо вам складно визначитися з банком-кредитором, то платформа Finance.ua може вам допомогти. Щоб оформити кредит за допомогою сервісу, необхідно:
  1. Натиснути на кнопку «Отримати позику», яка розташовується в правому кутку сторінки.
  2. Вказати суму, яка Вам потрібна.
  3. Вказати ПІБ по паспорту.
  4. Вказати контактні дані
  5. Вказати призначення кредиту
  6. Вкажіть свій тип зайнятості
  7. Населений пункт
  8. Ввести дату народження
  9. Внести номер ідентифікаційного коду. Завдяки йому банки набагато більше довіряють позичальникам.
Далі з вами зв'яжеться співробітник компанії, щоб підтвердити і, можливо, уточнити деталі кредиту. Далі на пошту надійде оффер з найбільш вигідними для Вас пропозиціями, які підбере система Finance.ua. Даний сервіс допомагає позичальникам в той же момент відправити заявку відразу в усі банки, які видадуть вам кредит.

Крок №5. Вибираємо кращу пропозицію і торгуємо з банком

Не забувайте важливе правило - «торг доречний скрізь». Припустимо, з 10 банків Ви вибрали 5. І рано чи пізно, з кожного банку до Вас почнуть надходити дзвінки від менеджерів банків, які будуть питати - «чи зацікавила Вас пропозиція того чи іншого банку?». І ось тут можна починати торгуватися. Ви можете прямо сказати, що Вас не влаштовує процентна ставка, і ви хочете, щоб вона була нижче. Якщо є страховка, ви можете сказати, що або не хочете, щоб вона була взагалі, або, щоб страховка стала менше. Такі ситуації можливі і реальні. Банківський співробітник бажає видати Вам кредит не менше, ніж Ви хочете його взяти, адже від цього залежить його особистий дохід. При візитах в банківські відділення, або спілкуючись з ними по телефону будьте впевненими в собі. Прекрасно працюють фрази: «Я порівняю Вашу пропозицію з іншими і прийму найбільш вигідне для себе рішення», «Я чув, що в такому-то банку зараз активні акційні пропозиції» та інші. Задавайте багато питань, що стосуються умов кредиту: який розмір процентної ставки, які присутні комісії, чи можливо достроково погасити кредит і чи є за це штрафи - Вам необхідно виглядати впевнено і створити враження грамотного позичальника. Так у банківського співробітника не виникне бажання продати Вам дорогий кредит. Будьте уважні! Беріть кредити на чесних і вигідних, перш за все для себе, умовах!