ОщадбанкПриватБанк
В Ощадбанку немає банкоматів, обладнаних пристроєм для прийому готівки, з цієї причини єдиним варіантом поповнення карти стає термінал самообслуговування. Звичайно, можна звернутися і в касу банку.У цьому банку також немає банкоматів, обладнаних пристроєм для прийому готівки, а поповнення через термінал виконується за стандартною схемою - потрібно авторизуватися, вибрати функцію поповнення карти, внести гроші і по завершенню операції отримати чек або відмовитися від нього. Якщо поповнення необхідно зробити за номером картки (при її відсутності), в першу чергу, робиться авторизація в терміналі за допомогою номера мобільного телефону. Він вводиться в спеціальному полі, після чого приходить смс-повідомлення з унікальним цифровим кодом, який потрібно вказати в новому вікні, яке висвітиться на екрані терміналу. Після цього можна вводити номер карти або вибрати карту в архіві. Далі слід внести гроші через купюроприймач і завершити поповнення. Чек можна роздруковувати або відмовитися від нього.    
 

Як покласти готівку на карту: докладна інструкція для державних банків України

Клієнти державних банків, як і клієнти приватних банків, часто стикаються з необхідністю поповнення карти готівкою. Наприклад, така фінансова операція може знадобитися, якщо зручніше зберігати фінансові кошти на карті, якщо підключено депозитна властивість карти, якщо планується оформлення розстрочки за допомогою карти, потрібно закрити борг по кредитній карті в межах пільгового періоду або внести обов'язковий платіж. У такій ситуації у багатьох виникає питання, як покласти гроші на карту Ощадбанку готівкою або на картку інших державних банків України (Приватбанку, Ощадбанку). Про алгоритм поповнення карти готівкою для кожного з перерахованих вище банків можна буде дізнатися нижче в цій статті.

Поповнення картки готівкою в касі банку

Найбільш простим способів є поповнення карти безпосередньо у відділенні каси банку. Важливо! Щоб комісія при поповненні карти була тобто, наприклад, карта Приват краще поповнювати у відділенні ПриватБанку. Теж саме стосується і монобанк, Пумба і інших фінансових українських структур.

Поповнення в терміналі самообслуговування банку

На сьогоднішній день, в відділенні кожного банку або неподалік від нього встановлюються як банкомати, так і термінали, через які можна поповнити карту. В такому випадку, комісія буде мінімальною.

Небанківські термінали

Сьогодні часто можна зустріти термінали самообслуговування. Вони зазвичай встановлюються в магазинах, торгових центрах, аптеках, на вулиці. Наприклад, популярним терміналом такого типу є iBox. Однак, Ви повинні розуміти, що Ви будете змушені сплатити комісію 1% + 5 грн.

Поповнення карти готівкою: інструкція для клієнтів державних банків України

 
Варіанти поповненняПриватБанкОщадбанк
Через терміналПоповнення в терміналах Приватбанку можливо при наявності карти, а також за номером. У першому випадку комісія не стягується, а в другому - її доведеться заплатити. На першому етапі потрібно авторизуватися в терміналі за допомогою карти або мобільного телефону (на введений номер приходить пароль, який потрібно вказати в спеціальному вікні на екрані терміналу самообслуговування). Далі можна переходити до самого поповненню, якщо авторизація була виконана за допомогою карти, або до введення номера карти, якщо її немає при собі. Гроші вводяться через купюроприймач. При завершенні операції слід взяти чек або відмовитися від нього. При поповненні карти «Універсальна» комісія стягуватися не буде, при поповненні «Карти для виплат» вона складе 0,5% від суми. При поповненні чужої картки «Універсальна» комісія складе 0,2% від суми (мінімум 2 гривні), при поповненні чужої «Картки для виплат» - 0,7%.  Вставте картку, на яку повинні бути зараховані кошти, в приймач і введіть пін-код для ідентифікації клієнта. Виберіть в меню опцію поповнення карти і внесіть необхідну суму в термінал.   Завершіть операцію поповнення карти готівкою і отримаєте чек.   Якщо карти немає в наявності, можна виконати поповнення без карти. Для цього потрібно вибрати в меню терміналу поповнення без карти і ввести свій мобільний номер телефону для ідентифікації клієнта. В поле, яке висвітиться на екрані, потрібно ввести код (прийде в повідомленні на вказаний номер телефону). Далі потрібно вибрати карту для поповнення і ввести її пін-код. Після цього можна вносити гроші через купюроприймач і завершувати операцію, отримавши в результаті чек.    
Через касу банкуПоповнення картки готівкою через касу не викликає складнощів, адже все за вас робить касир. Треба тільки дати йому карту і гроші, а в результаті отримати квитанцію і збільшений баланс карти. Що стосується карти «Універсальна», то комісія при поповненні картки ПриватБанку через касу не береться. Якщо це «Карта для виплат», то вона складе 0,5% від суми. Для поповнення карти через касу досить звернутися до касира в будь-якому відділенні Ощадбанку і надати карту, на яку повинні бути зараховані кошти, а також самі готівкові гроші. По завершенню операції касир видає карту назад клієнту, а разом з нею і чек про виконання транзакції.Для поповнення карти через касу досить звернутися до касира в будь-якому відділенні Ощадбанку і надати карту, на яку повинні бути зараховані кошти, а також самі готівкові гроші. По завершенню операції касир видає карту назад клієнту, а разом з нею і чек про виконання транзакції..
 

Як поповнити карту через банкомат: докладна інструкція

  • для початку потрібно вставити карту в банкомат;
  • введіть PIN-код;
  • перейдіть в розділ «внести готівку»;
  • внесіть необхідну суму в спеціальне відділення;
  • підтвердіть зарахування коштів;
  • роздрукуйте чек.
Сучасні банкомати сьогодні дають можливість класти гроші карту, маючи лише її номер.

Поради експертів

Поповнюючи карту в банкоматі, важливо пам'ятати, що вноситься валюта повинна збігатися з валютою рахунку, тобто на гривневий рахунок Ви не можете покласти долари. В рамках одноразового поповнення в спеціальне відділення можна вносити до 50 банкнот. Важливо, щоб купюри не були пошкоджені, інакше банкомат їх поверне. Трапляється, що банкомат не проводить такі операції - це означає, що в принтері просто закінчився папір.