З'явилася потреба в дорогої покупки, а заощаджених коштів не достатньо? Споживчий кредит може стати чудовою нагодою зробити потрібну покупку.

Різновиди споживчого кредиту

Споживчий кредит можна розділити:

Відповідно до мети

Споживчий кредит можна брати як для певної покупки, так і не уточнювати, на що Ви збираєте витрачаєте гроші. Цільовий кредит полягає в оформленні кредиту, якщо Ви, наприклад, купуєте техніку в магазині. Тобто в даному випадку банк перераховує гроші продавцю. Якщо ж ви берете кредит і не пояснюєте, на що його будете витрачати, він вважається нецільовим.

Щодо забезпечення

Як правило, при оформленні кредиту на велику суму, фінансова структура повинна бути впевнена у вашій чесності та гарантії того, що кредит буде погашений вчасно. Тому, забезпеченням по кредиту є застава майна або поручительство третьої особи. Під час того, як кредит не погашений повністю, Ви не маєте права продавати або дарувати річ або передавати майно іншій людині.

Щодо термінів

Для банків короткочасними кредитами вважаються кредити до року. Як правило, чим більше термін, тим нижче ставка. Однак в такому випадку слід вивчати умови кожного окремого банку.

Порівняння умов грошових кредитів готівкою в Ощадбанку і Приватбанку

ПриватбанкОщадбанк
Максимальна сума кредиту готівкоюНе більше 250 тисяч гривеньНе більше 250 тисяч гривень
Ставка по кредиту2,9% річнихРічна процентна ставка при кредитуванні готівкою становить 56%
Максимальний термін кредитуванняНе більше 20 місяців. На вибір пропонується два варіанти - 10 місяців і 20 місяців. Інші терміни кредитування готівкою не передбаченіНе більше 5 років
Чи може клієнт вибрати тип ставкиКлієнт не може самостійно вибирати тип ставки. За замовчуванням в Приватбанку вона є фіксованою, так само як і немає можливості вибору типу погашення кредиту - платежі можуть здійснюватися за ануїтетною схемоюКлієнт не може самостійно вибирати тип ставки. За замовчуванням в Ощадбанку вона є фіксованою, але при цьому є можливість вибору типу погашення кредиту - платежі можуть бути аннуїтетнимі або здійснюється за класичною схемою
Додаткові переплати по кредитуНіяких додаткових платежів за кредитом робити не потрібноПеревагою Ощадбанку є відсутність прихованих комісій. Разово при підписанні договору потрібно буде заплатити 5% від суми кредиту, а також 50 гривень за переказ кредитних коштів на рахунок позичальника.
Чи потрібно вносити заставуПри кредитуванні готівкою клієнтам Приватбанку не потрібно вносити заставне забезпеченняПри кредитуванні готівкою клієнтам Ощадбанку не потрібно вносити заставне забезпечення
Чи потрібно оформляти страховкуЦя умова не входить до переліку обов'язковихЦя умова не входить до переліку обов'язкових
Чи можна закрити кредитний договір раніше термінуКлієнти Приватбанку мають право на закриття договору за грошовими кредитами готівкою раніше терміну. При цьому на них не будуть накладатися штрафні санкціїКлієнти Ощадбанку можуть закривати договору за грошовими кредитами готівкою раніше терміну. При цьому на них не будуть накладатися штрафні санкції

Де українцям взяти позику: споживчі кредити в банках

СумаСтавкаСтрокДодаткові умови
Укргазбанкдо 300000 гривеньСтавка по кредитній карті за межами пільгового періоду дорівнює 8% річнихвід 30 днівСпоживчі кредити доступні тільки в форматі кредитних карт.
Кредобанкдо 50000 грн.Річна ставка - 35%від 6 до 60 місяцівОтримати споживчий кредит можуть тільки громадяни України. Вік позичальника грошей повинен становити 21-75 років. Безперервний трудовий стаж повинен бути не менше 6 місяців.
Правtкс-банквід 50000 гривеньРеальна ставка - 24,3% річнихдо 60 місяцівРазова комісія складає 1%, а щомісяця комісію платити не потрібно.
Ощадбанкдо 250 тисяч гривеньРеальна ставка - 74,17% річнихдо 5 роківБез довідки про доходи видається до 20000 гривень.
Приватбанкдо 50000 гривеньРічна ставка - — 18%12 і 24 місяціРазова комісія при укладанні договору становить 4,59%, а щомісяця потрібно буде платити в якості комісії 4,59%.
Південнийдо 200 тисяч гривеньРічна ставка дорівнює 20%.від 12 до 60 місяцівБанк кредитує без необхідності внесення застави.
РАДА БАНКдо 50000 грн.Реальна ставка - 35% річнихВід 30 днівБанк здійснює споживче кредитування тільки в форматі овердрафту.
ТАСКОМБАНКдо 50000 грн.Річна ставка - 9,99%.від 6 до 48 місяцівБанк кредитує готівкою без необхідності підтверджувати доходи. При підписанні кредитного договору не потрібно платити комісію, але щомісяця необхідно буде платити 2,99% від суми в якості комісії.
Credit Agricoleдо 50000 гривеньРічна ставка - 15%60 місяцівПри підписанні договору потрібно заплатити комісію в розмірі 2,3% від суми. При цьому щомісячна комісія складе 1,99%.
  Таким чином, для українців не є проблемою оформити споживчий кредит. Відсотки по таких позиках досить високі, але при бажанні завжди можна знайти більш лояльні умови кредитування. Наприклад, можна звернутися в ТАСкомбанк, оскільки тут річна процентна ставка лише 9,99%, але щомісяця доведеться платити комісію.

Поради експертів

Перш ніж оформити кредит, оцініть свої можливості. Визначтеся, яка сума вам потрібно і в який період часу Ви зможете її погасити. Обов'язково дізнавайтеся, яку суму по кредиту Ви переплачуєте, адже крім виплати кредиту передбачаються і інші витрати: процентна ставка, комісія, страховка. Перевіряйте, чи є у вашому договорі додаткові послуги, в яких, наприклад, немає необхідності. Уточніть, чи обов'язкові ці пункти або ви можете від них відмовитися. Дуже важливо звертати увагу на те, що банк не повинен включати в кредит послуги, на які ви не погоджувалися. Тому в ваших інтересах уважно вивчити документацію. Перш ніж укласти договір про кредит, дізнавайтеся і порівнюйте умови між банками. У кожного банку є набір індивідуальних умов і можливостей. Тому, щоб процедура виплати кредиту була для Вас максимально комфортною, ретельно вивчайте банк, його умови і всю документацію.