Увага! Мікрофінансові організації далеко не завжди схвалюють кредит на запитану суму. Іноді вони дають менше, ніж було зазначено в заявці. Як правило, така ситуація виникає у нових клієнтів, особливо при поганій кредитній історії.

Найважливіше питання для кожного, хто планує оформити позику без довідки про доходи - це розмір переплати. Потрібно розуміти, що при мікрокредитування процентна ставка традиційно є вищою. Однак навіть в цьому випадку можна заощадити.

Пільгова відсоткова ставка

Для нових клієнтів мікрофінансові організації пропонують пільгову відсоткову ставку. Вона може бути дорівнює нулю або символічним 0,01%. Як правило, про це акційну пропозицію можна дізнатися на сайті мікрофінансової організації.

Важливо! Пільгова відсоткова ставка доступна тільки на перший займ, якщо раніше ви не були клієнтом цієї мікрофінансової організації.

При нульовою процентною ставкою потрібно буде повернути стільки грошей, скільки ви взяли. Якщо ставка дорівнює 0,01%, при поверненні буде мінімальна переплата. Важливо відразу при оформленні мікропозик уточнити розмір пільгової відсоткової ставки, оскільки навіть кілька копійок, які ви помилково не доплатите, можуть в результаті обернутися простроченням і солідної пенею.

Стандартна відсоткова ставка в мікрофінансових організаціях

У кожної мікрофінансової організації своя стандартна процентна ставка. Вона поширюється на клієнтів, які виплатили перший займ і мають намір оформити новий кредит. Деякі мікрофінансові організації пропонують постійним клієнтам програму лояльності, відповідно до якої кожен наступний успішно погашений позику дозволяє зменшити процентну ставку. Відповідно, люди, часто вдаються до послуги мікрокредитування в результаті з часом будуть переплачувати менше.

Важливо! Мікрофінансові організації видають позики на нетривалий термін, як правило, не більше місяця, тому відсотки нараховуються у них за кожен день користування кредитними коштами. Якщо вам вдається повернути борг раніше, переплата за відсотками виходить менше.

Щоб знайти лояльну процентну ставку, потрібно відвідати сайти декількох мікрофінансових організацій. Також експертами та аналітиками часто формуються порівняльні таблиці по умовам кредитування в МФО. Можна скористатися ще й ними, щоб знайти найвигідніші для себе умови оформлення кредиту.

Як заощадити на кредиті?

Чи плануєте оформити кредит? Однак лякає переплата за відсотками? Звичайно, повернути всю взяту суму доведеться в будь-якому випадку, але на додаткові платежі цілком можна заощадити. Нижче ми розповімо, як це зробити.

Взяти кредит з нульовою процентною ставкою

Деякі МФО пропонують безвідсоткове кредитування. Звичайно, така можливість надається не всім, а тільки новим клієнтам в рамках акційної пропозиції. Іншими словами, кредит з нульовою процентною ставкою доступний в мікрофінансової організації тільки один раз.

Оформити кредитну карту з пільговим періодом

У банках часто пропонуються кредитні картки з пільговим періодом, в рамках якого можна користуватися грошима без сплати відсотків. Наприклад, якщо у карти безвідсотковий період дорівнює 55 дням, з моменту першої витрати у вас буде 55 днів, щоб повернути позикові кошти на картку, не виплачуючи при цьому комісію. Якщо погасити борг по карті пізніше, на всю суму нараховується відсоток.

Оформити кредит без комісій

При підписанні кредитного договору з банком або з мікрофінансової організацією потрібно звернути увагу на наявність комісії. Вона може бути включена у вартість кредиту, наприклад, в якості страховки, платежу за оформлення угоди або з будь-якої іншої формулюванням. Потрібно розуміти, що будь-яка комісія - це додаткові витрати, яких бажано уникнути.

Скористатися спецпропозиціями по цільового кредитування

Цільове кредитування пропонується зі зниженою процентною ставкою. Такий формат часто пропонують забудовники, які співпрацюють з певним банком. Також безвідсоткова розстрочка може бути в магазинах побутової техніки та електроніки. В цьому випадку потрібно буде виплатити рівно стільки, скільки коштувала покупка на момент оформлення договору.

Своєчасно робити платежі по кредиту

Непрямий спосіб економії - самостійно не створити собі додаткові витрати у вигляді штрафу за недотримання умов договору і пені за прострочений платіж. Для цього потрібно своєчасно вносити гроші на рахунок кредитора, бажано, за кілька днів до настання крайнього терміну.

Платити кредит тими способами, які не мають на увазі комісію за платіж

При оформленні кредиту варто відразу дізнатися, як можна вносити платежі по ньому без комісії. Всім відомо, що, наприклад, при проведенні платежів через банк видається дві квитанції - одна на потрібну платнику суму, а друга на комісію за проведення платежу. Наприклад, якщо взяти позику в мікрофінансової організації, безкоштовно можна повернути гроші через їх же касу, якщо, звичайно, у кредитора є офлайн представництва. Якщо ж його діяльність ведеться тільки в онлайн-форматі, як правило, платежі без комісій можна проводити на сайті мікрофінансової організації.

Що потрібно знати про оформлення онлайн-кредиту?

Онлайн-кредитування вибирають з-за швидкості отримання грошей. Досить в будь-який час доби оформити заявку на сайті і вже протягом години потрібна сума буде у вас. Мікрофінансові організації, які пропонують послугу онлайн-кредитування, видають гроші різними способами. Найчастіше позичальники вибирають переклад на карту, але також можна запитати переказ на електронний гаманець або видачу готівкою в офісі фінансової установи, про переваги і недоліки кожного способу ви дізнаєтеся нижче.

Отримання грошей на карту

Це класичний спосіб отримання грошей при онлайн-кредитуванні. У заявці потрібно вказати номер своєї карти і на неї будуть зараховані кредитні кошти. Головне, щоб ім'я позичальника та ім'я власника зазначеної карти збігалося - на чужу карту переклад не робиться, навіть, якщо це карта близького родича, друга або дружини / чоловіка.

Якщо ви вирішили брати онлайн-займ на карту, потрібно подивитися, щоб вона була активною. Якщо термін дії закінчений, платіж не зробить. Ідеально, якщо до завершення терміну дії карти залишається менше трьох місяців. Крім цього потрібно звернути увагу і на платіжну систему, якій належить зазначена в заявці карта. Мікрофінансові організації в більшості працюють тільки з картами MasterCard і Visa, а ось з іншими платіжними системами можуть виникнути складності, наприклад, з American Express або з картами Maestro.

Ще один важливий нюанс, який слід обов'язково враховувати, - це позитивний баланс карти. На рахунку достатньо самої мінімальної суми, оскільки кредитор може провести процедуру верифікації, яка має на увазі тимчасове блокування на картці невеликої суми. Для підтвердження того, що саме ви є власником картки, потрібно на сайті мікрофінансової організації вказати, скільки саме грошей заблоковано на карті. Якщо сума збігається, кредитор підтверджує карту і робить на неї переклад.

Отримання грошей на електронний гаманець

Деякі мікрофінансові організації переводять електронні гроші на гаманці, наприклад, на QIWI, однак, цей спосіб не такий популярний, як переклад на банківську карту. Він має мінімум вигод для кожної сторони. Наприклад, кредитору буде складно відстежити, кому саме він відправляє фінансові кошти, адже інформації про власника гаманця, як правило, мінімум, тому легко потрапити на шахраїв, які беруть кредит і не повертають його.

Для самого позичальника отримання грошей на електронний гаманець також має мінімум вигод, оскільки доведеться витрачати час на висновок фінансових коштів, а також заплатити комісію за конвертацію. До речі, при розрахунку переплати через кредитний калькулятор, додаткові комісії за переказ грошей не враховуються.

Отримання грошей готівкою

Цим способом отримання грошей можна скористатися тільки в тому випадку, якщо у мікрофінансової організації є офлайн офіси, один з яких знаходиться у вашому місті. При виборі такого способу потрібно чекати, коли каса буде відкрита. Наприклад, якщо кредит буде оформлений на сайті вночі, отримати гроші можна буде лише вранці після відкриття офісу.

3 способи збільшити свої шанси на отримання онлайн-мікропозик

Вважається, що онлайн-позики видаються всім бажаючим. Однак позичальники навіть при зверненні в мікрофінансову організацію проходять перевірку. Звичайно, вона не така жорстка, як в банку, але все ж вона дозволяє зрозуміти, наскільки клієнт є платоспроможним.

Деякі кредитори, які спеціалізуються на онлайн-позики, використовують в роботі скорингові системи, які в автоматичному режимі аналізують сотні параметрів, шукають інформацію про позичальника за відкритими баз і навіть в соціальних мережах. На підставі зібраних даних приймається рішення щодо доцільності видачі кредиту.

З цієї причини одним з питань, яке цікавить позичальників, є збільшення шансів на отримання мікропозик. Звичайно, ніхто не може дати 100-відсоткову гарантію отримання онлайн-позики терміново і без відмови, але в цій статті ви дізнаєтеся про три способи, які можуть збільшити ваші шанси на позитивну відповідь кредитора.

Невеликі суми в заявці

Якщо ви вперше звернулися в мікрофінансову організацію і при цьому маєте кредитну історію, яка далека від ідеальності, але починайте з невеликих сум. Якщо з першої заявки запитувати максимум, який може видати кредитор - це викличе у нього підозри. По-перше, з'являться сумніви в тому, що ви зможете виплатити всю суму. По-друге, виникнуть підозри, адже шахраї часто намагаються відразу отримати велику суму, а після цього сховатися. Таким чином, невелика сума в заявці значно підвищує ваші шанси на позитивне рішення кредитора.

Невеликий термін кредитування

Термін позики, який ви вказуєте в заявці, не повинен бути занадто великим. Бажано запитувати кредит не більше, ніж на 30-35 календарних днів. Вважається, що це оптимальний термін повернення заборгованості. Якщо ви вкажете в заявці найдовший термін з можливих, у кредитора виникають сумніви щодо платоспроможності.

Чесна інформація

Найбільша помилка, якої припускаються позичальники, - вказують неправдиві дані про себе і розраховують, що обман не виявиться. Навіть помилка в адресі проживання або в імені може бути сприйнята кредитором як спроби ввести в оману. Потрібно не тільки правдиво вказати дані про себе, а й уважно перечитати поля з інформацією, щоб до відправки заявки виявити помилки і виправити їх. Важливо, щоб всі графи були заповнені.

Поради експертів

Якщо у вас немає роботи або в минулому були прострочення за кредитами, краще не приховувати це, а чесно вказати в заявці, оскільки при проведенні скорингу це в будь-якому випадку буде виявлено. Якщо відразу вказати правдиві відомості, кредитор може позитивно поставитися до такої чесності. Така поведінка позичальника збільшує шанси на кредитування.