Сімейний стан

Додатковим плюсом буде офіційний шлюб. Кредитор розцінює штамп в паспорті як показник того, що позичальник здатний нести відповідальність. Крім цього офіційний шлюб вважається показником соціальної зрілості, що також позитивно сприймається кредитором.

Наявність дітей

Підвищує шанси на схвалення позики наявність однієї дитини. Це також буде розцінено як показник соціальної зрілості і здатності нести відповідальність. При цьому наявність кількох дітей вже зменшує шанси на позитивне рішення банку. До багатодітним позичальникам кредитори ставляться не так прихильно, оскільки на дітей припадає левова частка сімейного бюджету, а в разі непередбачених обставин батько віддасть перевагу витратити гроші на сім'ю, погодинної при цьому з внесенням щомісячного платежу.

Перевірка родичів

У банках дуже хороша служба безпеки, яка дуже ретельно перевіряє позичальників. Деякі банки намагаються дізнатися і про їхніх родичів, особливо, якщо запитується великий кредит. Шанси знижуються, якщо у позичальника є родичі з судимостями, пацієнти наркодиспансерів, а також тяжкохворі, які ще й прописані по одному з них адресою.

Наприклад, чоловік хоче оформити автокредит на нову іномарку, а дружина перебуває на лікуванні в онкодиспансері. Співробітники банку можуть зробити висновок, що терапія і відновлення дружини і без того є дорогою, тому на погашення кредиту у чоловіка може просто не залишитися фінансових коштів. На цій підставі йому буде відмовлено в кредиті.

Відсутність кредитної історії

Службу безпеки банку насторожує не тільки погана кредитна історія, а й її повна відсутність. Наприклад, коли людина ніколи раніше не стикався з позиками, але раптом вирішив звернутися в банк за великої позикою. Для фінансової організації людина без кредитної історії представляє такий же ризик, як і позичальник із зіпсованою кредитною історією.

Але, якщо в другому випадку хоча б зрозуміло платіжну поведінку, тоді в першому випадку банк просто не знає чого чекати. Якщо ви раніше ніколи не брали кредити і захотіли оформити, наприклад, іпотеку, варто спочатку взяти кілька дрібних позик на короткий термін і успішно їх виплатити. Тільки так людина з чистою кредитною історією може збільшити свої шанси на отримання великої позики.

Найпоширеніші помилки при оформленні мікропозик

Мікропозики не втрачають свою популярність, оскільки забезпечують позичальникам швидкість отримання грошей. Крім цього їх вибирають за простоту оформлення - досить заповнити заявку на сайті і дочекатися її підтвердження. Дуже важливо правильно вибрати кредитора і уважно ознайомитися з умовами кредитного договору. Крім цього є й інші помилки, яких варто уникати при кредитуванні в МФО.

Поспішати з вибором

Щоб не потрапити на шахраїв, не варто поспішати і звертатися в першу-ліпшу контору, яка обіцяє видати будь-яку суму без проблем. Сумнівні ділки спочатку обіцяють низькі відсотки, а потім доводиться виплачувати в кілька разів більше. Потрібно звертатися тільки в перевірені мікрофінансові організації, які ведуть діяльність в сегменті кредитування фізичних осіб довгий час і за цей період зарекомендували себе з кращого боку.

Надійні МФО мають державну реєстрацію та ліцензію на надання фінансових послуг. Найголовніше, що вони працюють в правовому полі, відповідно, не мають права здійснювати протиправні дії, наприклад, погрожувати боржникові фізичною розправою. При виникненні спірних питань з МФО можна звернутися в суд для вирішення конфлікту за законом.

Допускати помилки в документах

Якщо в анкеті будуть допущені помилки - це може послужити причиною для відмови в кредитуванні. Підозра в шахрайстві виникає, коли людина вказує в заявці чуже по батькові або більш високу посаду. Якщо при перевірці позичальника це з'ясується, він потрапить до чорного списку.

Неуважно читати договір

Кредитні організації можуть вписати в договір всі, що вважатимуть за потрібне, розраховуючи на неуважність позичальника. Якщо підписати угоду і не виникнути в кожен пункт, в результаті може виявитися, що ви погодилися на страховку, оплату додаткових комісій або на повторне кредитування. До того, як в договорі буде поставлений підпис, слід з'ясувати відсоткову ставку, точний термін кредитування, розмір штрафу і пені, можливості дострокового погашення.

Брати кредит на своє ім'я для іншої людини

Потрібно розуміти, що кредит доведеться виплачувати того, на кого він оформлений. Ось чому не варто брати його, щоб допомогти іншій людині. Наприклад, ваш друг або родич попросив взяти гроші в борг у банку, а після отримання потрібної суми перестав виходити на зв'язок. При цьому ви ніяк не зможете довести, що брали гроші для іншої людини і доведеться їх виплачувати самостійно.

Брати кредит без фінансового планування

Перед тим, як підписувати договори кредитування варто оцінити свої фінансові можливості. Якщо не розрахувати доходи, можна загнати себе в боргову яму. Краще заздалегідь спланувати, які є можливості для виплати позики, наприклад, зарплата за основним місцем, дохід від підробки, здачі в оренду нерухомості, продажу особистих непотрібних речей і так далі.

Перед тим, як підписувати договори кредитування варто оцінити свої фінансові можливості. Якщо не розрахувати доходи, можна загнати себе в боргову яму. Краще заздалегідь спланувати, які є можливості для виплати позики, наприклад, зарплата за основним місцем, дохід від підробки, здачі в оренду нерухомості, продажу особистих непотрібних речей і так далі.