Повторний кредит

При оформленні онлайн-позики потрібно вчитуватись в умови кредитного договору, оскільки в ньому можуть бути вказані додаткові пункти, які виявляться обтяжливими для позичальника. Наприклад, деякі сумнівні кредитори включають в договір зобов'язання щодо оформлення повторного кредиту. Якщо неуважно прочитати і підписати таку угоду, тоді ще до виплати першої позики мікрофінансових організація може оформити другий великий кредит, про який позичальник, як правило, дізнається, коли закриває той, за яким звернувся спочатку.

Непосильні відсотки

Якщо терміново потрібні гроші, у людини може кілька притупитися вся його фінансова грамотність і він бере позику, навскидку вписуючи його в свій бюджет. Але в результаті може виявитися, що реальна фінансова ситуація не дозволяє погасити борг через великі відсотків. Як правило, при онлайн-кредитуванні відсотки нараховуються за кожен день користування грошима.

Додаткові витрати

При зверненні в мікрофінансові організації з сумнівною репутацією можна потрапити на додаткові витрати у вигляді прихованих комісій. Наприклад, виявляється, що обов'язково оформлюється дорога страховка, оплачується оформлення договору або комісії за кожен платіж. Все це істотно здорожує початковий кредит. Зауважимо, що, як правило, приховані комісії зустрічаються у тих кредиторів, які пропонують безпрецедентно низьку відсоткову ставку, оскільки їм потрібно на чомусь заробляти.

Шахрайство з паспортними даними

Потрібно з великою уважністю вибирати сайти, на яких планується оформлення онлайн-позики. Справа в тому, що деякі ресурси можуть спеціально створюватися шахраями для того, щоб отримати паспортні дані. Позичальник заповнює анкету і відправляє дані, а шахраї використовують цю інформацію, щоб оформити на чуже ім'я кредит.

Непогашена заборгованість

Після того, як внесений останній платіж за кредитом, необхідно звернутися в мікрофінансову організацію з проханням про видачу довідки, яка буде свідчити про закриття кредиту. Якщо цього не зробити, через час може виявитися, що кредит не просто не закрите, а й зовсім - прострочений. Крім цього по ньому вже нарахована солідна пеня. Така ситуація може виникнути через технічну помилку або через борг в пару копійок, які при проведенні платежу були списані системою в якості комісії.

Які заходи вжити до оформлення онлайн-позики?

Стабільне фінансове становище - це мрія багатьох, проте, далеко не всім вдається знайти бажане благополуччя. Якщо іноді виникають непередбачені ситуації з грошима і з'являється необхідність взяти в борг, до звернення в мікрофінансову організацію варто вжити заходів, щоб онлайн-займ не обернувся повним фінансовим крахом.

Закрийте борги

Не варто подавати заявку на онлайн-кредит при наявності інших боргів. Якщо ви розумієте, що в майбутньому виникне необхідність в оформленні позики, потрібно завчасно розібратися зі своїми боргами, наприклад, із заборгованістю по кредитній карті. Якщо отримати онлайн-займ при наявності інших боргів, можна опинитися в ситуації, коли потрібно платити все і відразу, а грошей на це зовсім немає. Крім того є ризик заплутатися у власних боргах.

Зробіть резервний фонд

Добре, якщо ще до настання особистого фінансової кризи у вас сформується невелика «подушка безпеки», яка дозволить зробити щомісячний платіж в строк при оформленні онлайн-позики.

Ретельно проаналізуйте ринок мікрокредитування

Перед оформленням позики варто обрати перегляд пропозицій різних мікрофінансових організацій. Потрібно знайти не тільки найвигідніші умови, а й перевірити порядність кредитора. Це можна зробити завдяки відгукам в інтернеті. Якщо мікрофінансову організацію звинувачують у шахрайстві, не варто ризикувати - краще пошукати іншого кредитора. Зверніть увагу, чи є у МФО офіційна реєстрація. Ці дані повинні бути розміщені на її офіційному сайті. Крім цього варто ретельно розрахувати щомісячний платіж, використовуючи кредитний калькулятор.

Після оформлення онлайн-позики

Після оформлення позики потрібно будь-якими способами не допускати прострочень - можна навіть перепозичити гроші у родичів або друзів, щоб зробити своєчасний платіж. Це дозволить формувати позитивну кредитну історію. Потрібно постійно оформляти позики у одного і того ж кредитора, оскільки постійним клієнтам надаються бонуси, наприклад, зменшена відсоткова ставка, більш висока сума позики або більш тривалий термін кредитування.

Хороші відносини з кредитором дозволять в майбутньому заощадити на тільки час (заявки схвалюються миттєво), а й свої гроші (будуть менше переплати). Постійні клієнти отримують позики швидко і в будь-який момент.

Відмінні риси онлайн-кредитування

Популярність онлайн-кредитування зростає з кожним днем. Люди все частіше вдаються до оформлення кредиту через інтернет, не дивлячись на високу процентну ставку. Вся справа в тому, що такий формат видачі позик відрізняється від банківського. Саме через переваг онлайн-кредитування люди вибирають МФО, а не йдуть в банки.

8 відмінних рис кредитування в інтернеті:

Позичальнику немає необхідності нікуди йти, щоб оформити договір. Можна перебувати вдома, в офісі, стояти в черзі або їхати в громадському транспорті і оформляти кредит через інтернет. Для цього достатньо лише мати мобільний гаджет з підключенням до інтернету.

Швидкість розгляду заявки. Автоматичний алгоритм аналізують анкету позичальника і приймає рішення протягом приблизно 15 хвилин, іноді навіть швидше. У рідкісних випадках відповідь приходить пізніше. Постійні клієнти отримують схвалення за своїми заявками майже миттєво

Мінімум документів для оформлення. Щоб оформити онлайн-кредит, потрібно вписати у відповідні поля дані свого паспорта, а також вказати індивідуальний податковий номер. При цьому немає необхідності отримувати довідку з місця роботи, яка підтверджує доходи, а також витрачати час на збір будь-яких інших документів.

Нецільовий характер кредитування. Якщо банк намагається видавати гроші на конкретну потребу, наприклад, на покупку нерухомості, автотранспорту, побутової техніки, мікрофінансові організації видають позичальникові грошовий кредит і не питають, куди він їх витратив.

Невеликі суми і терміни. Одна з відмінностей онлайн-кредитування від банківських позик полягає в тому, що мікрофінансові організації видають не такі великі суми і на набагато менший термін.

Висока процентна ставка. Цільове кредитування в банку можна оформити під досить низький відсоток, при цьому кредитування через мікрофінансові організації завжди супроводжується високою процентною ставкою.

Видача позик без відмови. У рідкісних випадках мікрофінансових організація не дає схвалення на кредитування. Як правило, всі бажаючі отримують гроші, навіть із зіпсованою кредитною історією і відсутністю офіційної роботи. Єдине, що може зробити кредитор, якщо виникли сумніви в платоспроможності, це видати суму менше, ніж запрошував клієнт.

Підписання віртуального договору. Перед тим, як гроші будуть перераховані на карту, кредитор запропонує в особистому кабінеті погодитися із запропонованим договором.

Поради експертів

Таким чином, розуміючи відмінні риси кредитування через інтернет, ви можете прийняти рішення про доцільність отримання такої фінансові послуги. Можливо, вам все ж будуть цікавіше умови, які пропонують державні та комерційні банки.

Звичайно, користуватися всіма цими методами варто тільки в тому випадку, якщо ви плануєте часто користуватися послугами мікрофінансових організацій. Для разового оформлення невеликого онлайн-кредиту на два дні не варто робити резервний фонд або розраховуватися з усіма боргами, але перевірити кредитора все ж не завадить, щоб не потрапити на шахраїв, які крадуть з сайту дані позичальниками і тут же оформляють позику на цю людину, але вказуючи реквізити своєї картки.