Пишіть тільки правду

Не вірте тому, що мікрофінансові організації роздають гроші всім підряд - вони завжди перевіряють позичальника. Ось чому потрібно вказувати в анкеті тільки правдиві відомості про себе. Скорингова система при аналізі позичальника виявить неправдиві дані і тоді можна не тільки отримати відмову в кредиті, а й зовсім потрапити в чорний список.

Вказуйте свої дані

Ця рекомендація частково випливає з попередньої. У заявці на отримання онлайн-кредиту потрібно вказувати тільки свої дані. Наприклад, якщо чоловік заповнює анкету, він не може вказати карту свій подружжя. Кредитор прийме тільки заявку, в якій ім'я заявника та ім'я власника карти будуть збігатися. Дуже важливо, щоб місце роботи, дата народження та інші дані також належали позичальнику.

Заповнюйте всі поля

Як правило, обов'язкові поля в анкеті відзначені зірочками. Щоб підвищити свої шанси на отримання кредиту, варто вносити інформацію не тільки там, де це потрібно зробити в будь-якому випадку, але і в ті поля, які даються на розсуд позичальника. Наприклад, поле про раніше оформлених кредитів. Його можна не заповнювати або розповісти про своє попереднє досвіді кредитування. Клієнти, які чесно заповнюють всі поля в анкеті, користуються більшою лояльністю кредиторів.

Перевіряйте помилки

Дуже важливо не тільки правдиво заповнити анкету, а й перечитати її уважно, щоб до відправки виявити всі помилки і помилки. Їх потрібно прибрати і тільки після цього слід відправляти анкету на розгляд кредитору. Справа в тому, що несвідома помилка може бути сприйнята при аналізі заявки в якості навмисного спотворення особистої інформації і введення в оману кредитора.

Пишіть без транслітерації

Ще один важливий нюанс, який слід враховувати при заповненні заявки, - це мова. Якщо набирати російські або українські слова англійськими літерами, це не тільки ускладнює читабельність заявки, але і може викликати підозри у кредитного менеджера. Використання транслітерації істотно зменшує шанси на отримання позики в мікрофінансової організації.

Не використовуйте скорочення

Іноді через неправильне скорочення будь-якого слова може затруднятися читання всієї фрази. Ось чому важливо писати все слова в анкеті повністю. Як правило, всі поля розраховані на достатню кількість символів, щоб в кожному з них вмістився весь необхідний текст.

Цими ж правилами заповнення анкети ви можете користуватися і при подачі заявки на будь-які інші кредити, наприклад, якщо оформляється іпотека без початкового внеску, автокредит, споживчий займ.

Де взяти гроші до зарплати - з кредитної картки або в мікрофінансової організації?

Не завжди виходить спланувати бюджет настільки точно, щоб ідеально вистачало до зарплати. Найчастіше винна в цьому не марнотратство, а різні непередбачені ситуації. Якщо гроші закінчилися, а нове надходження коштів планується лише через кілька днів, варто взяти потрібну суму в борг.

Звичайно, далеко не всі морально готові йти з такою проблемою до родичів або друзів. Для них набагато зручніше оформити короткострокову позику. В даний час взяти грошовий кредит можна за допомогою кредитної картки або в мікрофінансової організації. З перевагами і недоліками кожного варіанту ми спробуємо розібратися нижче.

Термін погашення

При оформленні позики в МФО повернути всю суму з відсотками потрібно не пізніше того дня, який зазначений в договорі. Як правило, кредитування в мікрофінансових організаціях короткострокове - не більше 30-60 днів. Якщо взяти гроші з кредитного ліміту, повертати їх можна повністю або частинами (в цьому випадку раз на місяць потрібно вносити обов'язковий платіж).

Відновлюваність

Після того, як ви погасіть борг по кредитній карті, ці гроші знову стають доступними для використання. При цьому після погашення позики в мікрофінансової організації взяти таку ж суму можна тільки шляхом оформлення нового кредиту.

Сума

У МФО видають, як правило, запитувану клієнтом суму в межах прийнятого в організації ліміту (тобто верхня межа, понад якого вони не кредитують). Кредитний ліміт по карті встановлюється на розсуд банку. Наданої сумою можна скористатися всією за один раз або частинами, наприклад, при кожній покупці. Щоб банк збільшив кредитний ліміт, необхідно подати відповідний запит, але фінансова установа у відповідь може зажадати підтвердження платоспроможності, наприклад, довідку з місця роботи.

Швидкість оформлення

Онлайн-займ можна оформити за 15 хвилин на сайті мікрофінансової організації. У рідкісних випадках процес може затягнутися до 30-60 хвилин, якщо ви будете довго заповнювати анкету, кредитор стане тягнути з рішенням, а при схваленні заявки виникнуть проблеми із зарахуванням коштів на карту. Сама кредитна карта разом зі схваленням ліміту в банку оформляється за часом приблизно також, але, коли вона вже активна, доступ до кредитних грошима у вас буде миттєвий і цілодобовий.

Порядок погашення

Щоб погасити позику в МФО, необхідно зробити переклад потрібної суми на банківські реквізити кредитора. Це можна зробити через термінал самообслуговування, в касі банку, через мобільний банкінг або в офісі мікрофінансової організації. Щоб погасити заборгованість по кредитній карті, досить поповнити її через термінал самообслуговування, в касі банку або зробити переклад між своїми картами.

Цілодобові онлайн-кредити: домисли і реальність

Не потрібно боятися користуватися фінансовими інструментами - навіть такими як онлайн-кредит, оскільки це досить зручний спосіб вирішити фінансові проблеми. Послуга мікрокредитування в даний час користуються величезною популярністю, оскільки при зверненні в спеціальні сервіси можна отримати кредит в нічний час, у вихідний день і при мінімальній перевірки позичальника. З огляду на, що не так багато людей має економічну освіту, навколо мікрокредитування виникло чимало домислів. У цій статті ми спробуємо з ними розібратися.

Домисел №1. За онлайн кредитами звертаються тільки при гострій потребі

З одного боку такий міф обгрунтований тим, що по онлайн-кредитами виходить досить висока переплата, тому звичайно, за ними звертаються люди, яким дуже терміново потрібні гроші. Насправді, до послуг МФО вдаються люди із середнім і високим достатком, які просто не мають постійного джерела доходу або не можуть його підтвердити. До цієї категорії, наприклад, відносяться фрілансери або приватні підприємці. Люди ж з низьким достатком, як правило, не довіряють ні онлайн-кредитами, ні банкам, а намагаються зайняти в борг у знайомих без відсотків.

Іноді навіть бізнесмени вдаються до онлайн-кредитами, щоб швидко вирішити якесь питання, наприклад, терміново купити квитки на відпочинок за вигідною ціною, придбати якесь дорогий подарунок до свята. Буває ситуація, коли сьогодні роблять вражаючу знижку на авіаквитки, а гроші будуть тільки завтра або післязавтра. У цьому випадку розумніше взяти на пару днів онлайн-займ, ніж упустити така вигідна пропозиція.

Домисел №2. Онлайн-кредити необов'язково повертати

Цей міф з'явився не випадково. Справа в тому, що економічна безграмотність на зорі існування онлайн-кредитування призвела до того, що люди вважали необов'язковим повертати такі позики, оскільки вони взяті через інтернет. Насправді, з юридичної точки зору онлайн-кредитування нічим не відрізняються від оформлення позики в банку, оскільки позичальник також підписує договір, тільки не в паперовому вигляді, а в електронному на сайті кредитора.

Домисел №3. За онлайн-кредитами виходить велика переплата

Ще один міф, який ми поспішаємо розвіяти. По-перше, при оформленні позики на невеликий період переплата виходить несуттєвою. По-друге, можна оформити позику на пільгових умовах. Наприклад, мікрофінансові організації часто кредитують нових клієнтів з нульовою процентною ставкою. Крім цього знижується ставка до свят. Постійні клієнти можуть стати учасниками програми лояльності і, таким чином, теж оформляти позики на лояльних умовах. Наприклад, для них після кожної успішно виплаченої позики зменшується ставка.

Як МФО приймає рішення про видачу онлайн-позики?

В даний час онлайн-кредитування використовується багатьма для вирішення фінансових питань. Хтось бере гроші до зарплати, інші займають на лікування, третє беруть гроші в мікрофінансових організаціях на покупку необхідних речей. Один з найбільш важливих питань для тих, хто зважився на онлайн-кредитування, полягає в тому, як саме мікрофінансових організаціях приймає рішення про видачу онлайн займ. Як то кажуть, хто обізнаний, той озброєний. Якщо позичальник розуміє, за якими саме принципам кредитор схвалює або відхиляє заявку, він може краще підготуватися і збільшити свої шанси на прийняття позитивного рішення.

Чи правда, що МФО не перевіряють кредитну історію?

Багато мікрофінансові організації в своїх рекламних повідомленнях говорять про те, що кредитують навіть людей з поганим рейтингом, однак, насправді, вони проводять перевірку кредитної історії. Тільки оцінюється ступінь зіпсованості кредитної історії. Наприклад, якщо у позичальника лише кілька незначних прострочень, його заявка буде схвалена, але якщо ж у нього серйозні борги і навіть є судовий розгляд по ним, то мікрофінансових організація або зовсім відмовить у видачі позики або надасть мінімальну суму.

Що ще беруть до уваги мікрофінансові організації?

Багато онлайн-сервіси кредитування приймають рішення на підставі аналізу автоматичного алгоритму, який після подачі заявки оцінює тисячі чинників і дає висновок. Наприклад, дані позичальника проводяться через бази судових приставів, міграційної та податкової служби. Також беруться дані з бази платежів за житлово-комунальні послуги, інтернет та мобільний зв'язок. На підставі цього алгоритм може зробити висновок про доцільність видачі кредиту позичальникові.

Рішення про видачу мікропозик

Автоматична скорингова система бере до уваги не тільки проблеми людини з законом (судимість), його раніше взяті кредити та боргові зобов'язання, а й результат аналізу профілю в соціальних мережах. По-перше, по Геотеги стає зрозуміло, якщо у людини гроші для подорожей.

По-друге, аналізуються групи і профілі, на які підписаний людина. Якщо серед них є спільноти про боротьбу з колекторами або про можливості законно не платити кредити, то це буде розцінено як негативний фактор. У профілі зчитується інформація про наявність вищої освіти, дітей, цивільному статусі (чи є дружина / чоловік), а також про людей, які знаходяться в друзях, адже серед них можуть бути відомі в кредитному секторі шахраї. На підставі всіх цих даних, збір і обробка яких відбувається протягом 15 хвилин з моменту подачі заявки, приймається остаточне рішення щодо доцільності видачі позики.

Поради експертів

В даний час онлайн-кредитування використовується багатьма для вирішення фінансових питань. Хтось бере гроші до зарплати, інші займають на лікування, треті беруть гроші в мікрофінансових організаціях на покупку необхідних речей. Один з найбільш важливих питань для тих, хто зважився на онлайн-кредитування, полягає в тому, як саме мікрофінансових організація приймає рішення про видачу онлайн займ. Як то кажуть, хто обізнаний, той озброєний. Якщо позичальник розуміє, за якими саме принципам кредитор схвалює або відхиляє заявку, він може краще підготуватися і збільшити свої шанси на прийняття позитивного рішення.