Якщо така організація в процесі своєї роботи порушить законодавство в області кредитування, вона буде нести відповідальність, так само як і будь-які інші фінансові компанії. При серйозних правопорушення, наприклад, в разі шахрайства в судовому порядку МФО може бути виключена з державного реєстру, що тягне за собою припинення її діяльності. Важливо! З огляду на, що мікрофінансові організації працюють в правовому полі, вони не мають права надавати протизаконне фізичне або психологічне вплив на боржників, в тому числі завдавати шкоди їх репутації. Представники таких кредитних установ можуть працювати тільки з самими боржниками (а не з їх колегами по роботі, сусідами і родичами) за допомогою телефонних дзвінків в денний час, смс-повідомлень, листів.

Що заборонено робити МФО?

Такі організації можуть займатися кредитуванням, при цьому для них знаходиться під забороною відкриття депозитних рахунків. Також вони не можуть робити обмін валют і здійснювати грошові перекази від імені клієнтів, працювати з акредитивами. З огляду на відсутність банківської ліцензії, МФО не мають права займатися здачею осередків в оренду для зберігання готівки, будь-яких матеріальних цінностей, а також документів. Також в сферу діяльності мікрофінансових організацій не входить довірче управління грошима клієнта.

Особливості роботи МФО

Такі організації, як правило, ведуть діяльність по всій країні через інтернет. Багато додатково відкривають офлайн офіси у великих містах для клієнтів, які не бажають або не можуть займатися онлайн-оформленням позики. В таких організаціях більш висока процентна ставка в порівнянні з банками і при цьому нетривалий термін, як правило, не більше 30 днів. У рідкісних випадках займ видається на кілька місяців. Оформлення кредиту здійснюється на підставі договору. Фінансові кошти перераховуються на банківську карту після схвалення заявки. Якщо у кредитора є офлайн офіс, фінансові кошти можуть бути видані через касу готівкою. Відсотки нараховуються щодня. Якщо виникло прострочення - МФО має право штрафувати клієнта, а також нараховувати йому пеню. Мікрофінансові організації не можуть займатися шахрайством, а також примушувати клієнтів до постійної співпраці, наприклад, включаючи в договір пункти про обов`язковий повторний кредитуванні. Повернення заборгованості здійснюється не через посередників, а напряму - шляхом здійснення платежу на офіційні реквізити мікрофінансової організації.

Чому люди все частіше вибирають небанківські фінансові інститути?

З огляду на активної темп сучасного життя кожна людина намагається оптимізувати свій час. Тобто люди хочуть вирішувати свої завдання швидко і з мінімальними зусиллями. Всім відомо, що в банках для отримання кредиту потрібно пройти тривалу процедуру перевірки служби безпеки, співбесіду з кредитним менеджером, збір пакету документів, підтвердження своєї платоспроможності. Спілкуванню з банком передує довготривала підготовка довідок - пакет документів повинен відповідати списку фінансової установи. Це забирає багато часу і сил. Коли пакет документів буде зібраний, необхідно йти до відділення, а там дочекатися, коли кредитний менеджер звільниться, витратити час, щоб він перевірив всі документи, заповнив заявку, передав його на розгляд, а потім чекати відповіді банку. Після того як буде дана позитивна відповідь, потрібно знову відвідати відділення, щоб підписати договір, потім почекати, коли гроші будуть перераховані на розрахунковий рахунок або на карту. Ось чому небанківські фінансово-кредитні інститути останнім часом вийшли на перший план.

Причини популярності мікрофінансових організацій:

  • Можливість швидкого оформлення заявки. Як правило досить лише зайти на сайт небанківської фінансової установи і заповнити коротку заявку, вказавши свої особисті і контактні дані, а також реквізити карти, на яку потрібно перевести гроші.
  • Мінімальні вимоги до позичальника. Небанківські фінансово-кредитні інститути працюють навіть з людьми, у яких була зіпсована кредитна історія, є активна заборгованості, судимість або будь-які інші проблеми. Крім цього мікрофінансові організації видають гроші мамам в декреті, пенсіонерам, студентам.
  • Швидке схвалення заявки. При зверненні в небанківську організацію схвалення заявки відбувається протягом декількох хвилин. При цьому рішення за заявками постійних клієнтів приймаються майже миттєвим.
  • Швидке зарахування грошей на карту. Як правило, після схвалення заявки гроші дуже швидко зараховуються на зазначену карту - потрібно почекати трохи більше півгодини.
  • Кредитування є в будь-який час. Ви можете звернутися за онлайн-кредитами в будь-який час доби, наприклад, якщо вам вночі знадобилися гроші, не важко буде отримати їх в цей час. Крім цього мікрокредитування є у вихідні і в святкові дні. Вам не потрібно чекати, коли відкриється відділення, коли звільниться менеджер, коли закінчаться святкові вихідні і так далі.
Таким чином, в даний час мікрокредитування пропонує людям швидко і просто вирішити свої фінансові проблеми. З мінімальним пакетом документів і за лічені хвилини можна отримати потрібну суму відразу на карту. Саме тому не дивлячись на високу процентну ставку люди все частіше віддають перевагу небанківських фінансово-кредитних інститутів, а не державним чи приватним банкам.

Кому відмовляють в онлайн-кредиті?

Вважається, що мікрофінансові організації завжди поблажливо ставляться до перевірки клієнтів. Вони не так досконально, як служба безпеки в банку, вивчають кредитну історію, робочий стаж, рівень заробітної плати. З цієї причини може виявитися, що в МФО кредитують всіх, хто до них звернувся. Насправді, ситуація не така однозначна - при онлайн-кредитуванні також є шанс отримати відмову. Нижче в статті ми розберемося з найчастішими причинами відмов при зверненні в МФО. Також в кредиті можуть відмовити, якщо вік не підходить під вимоги МФО. Наприклад, займ запитує надто молода людина. Крім цього кредитні організації насторожено ставляться і до клієнтів пенсійного віку.

Відсутність громадянства або прописки

Якщо у людини відсутній паспорт, наприклад, новий ще не видали уповноважені органи, а старий був загублений, в період очікування йому не видадуть позику, оскільки офіційний документ, який підтверджує його громадянство, відсутня. Крім цього в якості причини відмови може виступати і відсутність прописки взагалі або конкретно в тому регіоні, де знаходиться МФО. Зауважимо, що в першому випадку відмова дається в 100% звернень, а в другій ситуації все залежить від правил самої організації - багато працюють по всій країні тому видають позики людям з пропискою в будь-якому регіоні країни, незалежно від місця звернення.

Невідповідний вік онлайн-кредиту

При оформленні заявки на сайті МФО потрібно в кінці поставити галочку, що означатиме вашу згоду на обробку персональних даних. Якщо не зробити цього через неуважність, можна залишитися без позики.

Проблеми із заявкою

Цілком невинна ситуація - в заявці зроблені помилки в написанні або помилки. Це також впливає на рішення мікрофінансової організації, оскільки може бути сприйнято як небажання надавати правдиві відомості про себе. Справа в тому, що часто люди намагаються скористатися чужими даними, щоб оформити кредит на іншу людину, тому МФО відмовляють людям з помилками в анкеті.

Банкрутство

Якщо позичальник звертається в мікрофінансову організацію і не вказує, що недавно оформляв банкрутство, але про це стає відомо кредитного менеджера при перевірці заявки, неодмінно буде відмова.

Відмова від обробки персональних даних

У мікрофінансових організаціях більш лояльно ставляться до людей із зіпсованою кредитною історією, ніж в банках. Однак навіть при цьому можна отримати відмову. Все залежить від ступеня серйозності проблем з виплатою кредитів. Наприклад, в однієї людини кожен раз невеликі прострочення по платежах, але він завжди виплачує кредити практично вчасно, в цьому випадку МФО може ризикнути і дати позику. Інша людина має багатотисячні борги і судові розгляди з приводу кредитів. В цьому випадку МФО розцінить такого клієнта як потенційного неплатника і дасть відмову.

У яких випадках варто брати позику в мікрокредитній організації?

Банки пропонують більш лояльну процентну ставку, але кредитують не всіх, адже позичальник повинен підходити під жорсткі вимоги. У мікрофінансових організаціях переплата за відсотками виходить більше, але в деяких ситуаціях краще заплатити більше, ніж пройти тривалу процедуру кредитування в банку, особливо, якщо деякі з вимог не виходить виконати (наприклад, надати довідку про рівень заробітної плати). Отже, в яких ситуаціях варто звернутися в МФО?

Коли гроші потрібні дуже терміново

Важлива перевага онлайн-позик - це швидкість. У мікрокредитних організаціях розглядають заявку і озвучують рішення за 10-15 хвилин. При цьому постійні клієнти можуть отримати схвалення майже миттєво. Така швидкість пов'язана зі спрощеної перевіркою позичальника. Зарахування коштів відбувається протягом 30 хвилин, але, як правило, кредитні гроші надходять на зазначену в заявці карту набагато швидше. Найголовніше, що ними відразу можна користуватися, наприклад, зробити платіж, зняти готівку в банкоматі, виконати переказ коштів з картки на картку. У банках так швидко отримати гроші неможливо. Для початку доведеться витратити час на дорогу до відділення, а там дочекатися, коли звільниться кредитний менеджер. Після цього заповнюється заявка, робляться ксерокопії документів. Можливо, додатково доведеться надати якусь довідку, а при її відсутності - прийти до відділення іншим разом, коли необхідний документ буде вже на руках. Навіть, якщо вийде подати заявку з першого разу, доведеться знову чекати, адже служба безпеки ретельно перевіряє позичальників. Тільки після їх позитивного висновку відбувається оформлення договору, але і тут гроші ви не відразу отримуєте - доведеться чекати їх зарахування на карту. Таким чином, якщо фінансові кошти потрібні максимально швидко, особливо у вихідний день або в нічний час, тоді найкраще рішення - подавати заявку онлайн в мікрофінансову організацію.

Коли сильно зіпсована кредитна історія

Якщо з кредитною історією проблеми, в банк навіть і йти не варто, оскільки там вам гарантовано відмовлять в новий кредит. При цьому мікрокредитні організації працюють з тими, у кого зіпсована кредитна історія. Зауважимо, що не всі МФО закривають очі на те, що їх клієнт раніше вже порушував платіжну дисципліну, але пошукати ту організацію, яка схвалить заявку, буде цілком розумно.

Поради експертів

Якщо позичальник з якихось вимогам не підходить для банківського кредитування, єдиним способом залишається тільки небанківський позику. Наприклад, у нього відсутня офіційна робота. Крім цього в банках насторожено ставляться до студентів, людям, які отримують пенсію і не працюють, жінкам, які перебувають у декретній відпустці, а в мікрофінансових організаціях немає ніяких упереджень - вони лояльні до всіх позичальників.