Як правило, техніка має властивість ламатися в самий невідповідний момент, а саме тоді, коли абсолютно немає грошей на покупку. В цьому випадку вдалим рішенням стане оформлення онлайн-кредиту на придбання побутової техніки. Однак не завжди відразу зрозуміло, наскільки це може бути вигідно. У цьому статті ми постараємося розібратися, чи варто оформляти онлайн-кредит, щоб купити побутову техніку.

Переплата по кредиту

Найголовніша причина, по якій не варто брати побутову техніку за гроші, отримані за допомогою онлайн-кредитування, полягає в тому, що переплата за відсотками виходить чимала. Відповідно побутова техніка обійдеться набагато дорожче. У мікрокредитних організаціях відсотки нараховуються кожен день - тобто вартість побутової техніки щодня буде збільшуватися на 2%.

Крім цього може статися така неприємність, що техніка вийде з ладу ще до того, як буде виплачений кредит. В цьому випадку товару у вас вже не буде, а позику виплачують все ще потрібно, що у багатьох може привести до відсутності мотивації і призначити пеню. Наприклад, людина купила мобільний телефон на гроші, які він оформив в кредит на 12 місяців. Через 3 місяці він невдало впустив гаджет і він розбився, при цьому ремонт неможливий. Таким чином, позичальникові потрібно платити позику ще 9 місяців, а технікою вже користуватися неможливо. У цьому випадку він може порахувати, що кредит виплачувати не потрібно. Це призведе до простроченням, штрафів, зіпсованої кредитної історії і навіть може дійти до судового розгляду.

Чи можна вигідно купити побутову техніку в кредит?

Якщо потрібна побутова техніка, а грошей немає, в цьому випадку може прийти на допомогу така банківська послуга, як розстрочка. Вона виходить значно дешевше, ніж онлайн-кредит, оскільки відсоткова ставка нижче. Деякі банки і зовсім дають безпроцентну розстрочку власникам своїх кредитних карт. Якщо ви не можете скористатися такою пропозицією з якихось причин, найкраще почекати з покупкою і постаратися зібрати потрібну суму самостійно. Частина грошей можна позичити у родичів або друзів, оскільки в цьому випадку не потрібно буде платити відсотки за користування грошима.

Крім цього можна оформити кредитну карту і з її допомогою сплатити покупку. Як правило, при використанні кредитних коштів для оплати покупок комісія не списується. Головне повернути всю суму до завершення пільгового періоду.

4 небезпеки мікрокредитування

Основне завдання будь-якої мікрофінансової організації - це отримання прибутку, тому вони прагнуть підвищити прибутковість своїх послуг будь-якими способами. Головним джерелом прибутку для кредиторів є відсотки по кредиту, однак, при їх підвищенні їх можна втратити потенційних клієнтів, з цієї причини МФО намагаються тримати ставку на мінімальному рівні. Але при цьому додатковий дохід вони отримують за рахунок комісій, пені, штрафів. Деякі кредитори на цьому не обмежуються і вводять в свої договори пункти, які суттєво збільшують витрати позичальника.

Важливо! Ось чому потрібно уважно читати умови кредитного договору, який надає кредитор. Якщо в ньому будуть вказані спірні пункти, потрібно запропонувати виправити їх формулювання або зовсім відмовитися від оформлення фінансової угоди.

Небезпека перша. Включення в договір додаткової позики

Деякі мікрофінансові організації включають в договір пункт, відповідно до якого позичальник зобов'язаний оформити новий кредит, якщо не зможе робити платежі за поточним. При цьому точні умови, на яких МФО видасть наступний позику, не прописані. Краще уникати договорів, де є зобов'язання по оформленню повторного кредиту. Деякі шахраї користуються цим пунктом в договорі і автоматично оформляють новий кредит на велику суму, а позичальник дізнається про це тільки тоді, коли виплачує той займ, за яким звернувся.

Небезпека друга. Оплата через посередника

МФО повинна чітко роз'яснити порядок внесення платежів. Деякі організації зобов'язують позичальників платити через посередників, але в такому випадку може бути дуже велика комісія. З цієї причини потрібно відразу уточнювати способи оплати. Бажано, щоб мікрофінансових організація давала свої платіжні реквізити.

Небезпека третя. Забезпечення договору позики грошима

Якщо в банках вимагають заставне майно, мікрофінансові організації залишають собі в якості забезпечення частина виданого кредиту. Наприклад, ви звертаєтеся за 10-ма тисячами і займ схвалюється, але в підсумку на картку зараховується лише 7 тисяч. Гроші, що залишилися МФО залишає у себе в якості застави, але при цьому відсотки будуть нараховуватися на всі 10 тисяч.

Небезпека четверта. Вимога внести перший платіж до оформлення кредиту

Ще одна небезпека мікрокредитування полягає в необхідності внести перший платіж до отримання кредиту. Це може супроводжуватися слушним приводом, як правило, кредитор переконує, що так позичальник може підтвердити свою платоспроможність. У підсумку після внесення першого платежу в кредиті може бути відмовлено і гроші ніхто повертати не буде. Якщо кредитор вимагає заплатити будь-яку суму до укладення договору кредитування, відразу варто припиняти з ним спілкування.

4 ситуації, де не обійтися без онлайн-кредиту

Онлайн-кредитування відрізняється високою процентною ставкою, тому воно, як правило, короткострокове. При цьому має більш лояльні вимоги до позичальника і просту процедуру оформлення. Таким чином, потрібну суму можна взяти швидко (в будь-який день і час доби), але переплата за користування грошима вийде більше, ніж у банку. Незважаючи на більш високу процентну ставку, популярність онлайн-кредитування зростає. Нижче ви дізнаєтеся, в яких ситуаціях розумно поводитися в мікрофінансові організації.

Непередбачені витрати

Передбачити буквально все, що відбувається в нашому житті, просто неможливо. Іноді трапляються непередбачувані ситуації, які вимагають додаткових витрат. Наприклад, сталася поломка сантехніки і потрібно викликати майстра, щоб не затопити сусідів знизу. Або інша ситуація - у вас єдині чоботи і у них відпав каблук, який терміново потрібно відремонтувати.

Звичайно, можна справедливо зауважити, що в особистому або сімейному бюджеті повинні бути передбачені гроші на непередбачені витрати, однак, якщо врахувати, що багатьом вистачає коштів тільки від зарплати до зарплати, стає зрозуміло, чому ці люди не можуть робити накопичення. Таким чином, при виникненні непередбаченої ситуації вони звертаються в МФО, щоб взяти гроші. Зауважимо, що багато кредиторів видають навіть незначні суми.

Гроші до зарплати

Далеко не всі відрізняються високою фінансовою грамотністю і можуть з легкістю спланувати свої витрати так, щоб вистачило в акурат до зарплати. Що ж робити, якщо надходження грошей на карту буде тільки через кілька днів, а вже зараз немає коштів, щоб купити їжу і заплатити за проїзд? При цьому багато хто не бажає йти до рідних або друзям з простягнутою рукою, щоб попросити в борг. У цьому випадку найбільш правильним рішенням буде звернення за позикою в мікрофінансову організацію, тим більше, що переплата за відсотками за кілька днів буде невелика.

Оплата лікування або медпрепаратів

Коли на кону стоїть здоров'я або життя, а єдине питання в грошах, тут все засоби хороші. Навіть з огляду на високу процентну ставку, найкраще звернутися в МФО і швидко отримати потрібну на лікування суму, адже в медицині часом можна гаяти жодної хвилини.

Поради експертів

Якщо терміново потрібен якийсь товар, а гроші на його покупку відсутні, потрібно оформити онлайн-кредит, щоб мати можливість купити житло. Звичайно, ви заплатите трохи більше за користування грошима через високу ставки, але при цьому отримаєте необхідну суму швидко. Банківська розстрочка за відсотками може бути вигіднішою, але, по-перше, її надають далеко не всім, по-друге, так само оперативно оформити її не вийде.