Якщо у людини зіпсована кредитна історія, але при цьому ще є відкриті кредити, його шанси на отримання онлайн-позик серйозно падають. Потрібно розуміти, що у онлайн-кредиторів крім бази кредитних історій є ще чимало можливості дізнатися про потенційного позичальника. Наприклад, вони можуть звернутися в відкриті державні бази або переглянути чорний список боржників, який складається великими мікрофінансовими організаціями. Крім цього від потенційного позичальника можуть знадобитися фотографії на тлі документів.

4 поради для отримання позики без перевірки кредитної історії

  1. Спочатку вибирайте мікрофінансові організації, які позиціонують себе, як кредиторів, що видають позики людям з поганою кредитною історією.
  2. У заявці пишіть правдиві відомості про себе, в тому числі вказуйте і наявність поточних заборгованостей, а також інші фінансові проблеми.
  3. Не варто прикрашати розмір доходу або запитувати максимально можливу суму кредиту.
  4. Після заповнення заявки слід ретельно перечитати її, щоб виправити помилки.

Переваги та недоліки онлайн-кредитів без перевірки історії

Ще одна перевага - більша кількість позитивних рішень, а також швидкість схвалення заявки. Заявка позичальника розглядається в будь-який час доби і при позитивному рішенні гроші зараховуються протягом півгодини. Серед мінусів онлайн-кредитів без перевірки історії варто відзначити більш високу процентну ставку і мінімальний термін. В результаті у вас вийде велика переплата, а в разі виникнення прострочення є ризик потрапити в чорний список онлайн-кредиторів.

Чи можна оформити онлайн-кредит за чужим паспортом?

У зв'язку з появою доступного онлайн-кредитування, яке відрізняється простотою оформлення, почастішали спроби шахрайства, коли зловмисники беруть онлайн-займ на іншу людину без його відома. У зв'язку з цим у сумлінних клієнтів мікрофінансових організацій виникає питання, наскільки реально оформлення позики за чужим паспортом. Також їх цікавить, як убезпечити себе від від протиправних дій злочинців. У цій статті ми розглянемо, чи можна оформити кредит за чужим паспортом, і які дії зробити, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Що робити, якщо шахраї оформили кредит на ваше ім'я, читайте в статті.

Чому почастішали випадки шахрайства з паспортами при оформленні онлайн-кредитів?

Перші онлайн-кредити видавали за заявкою, в якій написані особисті і контактні дані особи, без ретельної перевірки цієї інформації. З цієї причини мікрофінансові організації при схваленні заявки навіть не помічали, що ім'я позичальника і його паспортні дані не збігаються з ім'ям власника картки, яка вказана в анкеті. Деякі шахраї, навіть якщо траплялися на такому розбіжність, пояснювали різницю в даних карти і паспорта тим, що втратили карту, тому вирішили вказати рахунок свого друга, дружини, чоловіка або родича. В даний час мікрофінансові організації скрупульозно перевіряють позичальників на предмет зазначених даних. Крім цього одним з вимогами кредиторів є збіг паспортних даних з даними власника банківської карти, на яку буде зарахований кредит.

Які заходи вживають кредитори для боротьби з шахраями?

Мікрофінансові організації, які кредитують онлайн, вживають всіх необхідних заходів для боротьби зі зловмисниками. Вони приділяють багато уваги ідентифікації особистості клієнта. В першу чергу, звіряється актуальність даних паспорта за відкритими державних баз. Також перевіряється, на кого оформлена банківська карта. Важливо, щоб карта і паспорт належали одному і тому ж людині. Якщо громадяни різні, онлайн-позику не буде виданий. Крім цього проводиться швидка перевірка заявника по інших баз, а також аналіз його профілю в соціальних мережах.

Як захиститися від шахраїв?

Не потрібно публікувати фотографії своєї банківської картки в соціальних мережах або або яким-небудь іншим чином розголошувати її термін дії або секретний код на зворотному боці. Крім цього потрібно стежити за своїм паспортом і не залишати його в легкодоступних для інших людей місцях, наприклад, в робочому столі. При втраті паспорта потрібно негайно звернутися до правоохоронних органів, щоб написати заяву. Необхідно розуміти, що шахраєві для оформлення кредиту крім паспорта знадобиться ще і банківська карта, але оформити її за підробленим паспортом досить складно. Однак досвідчені зловмисники знаходять вихід і в цьому випадку - вони переклеюють фотографію в паспорті на свою. Таким чином, якщо у вас загубився паспорт, потрібно звертатися в правоохоронні органи і відразу ж подавати відповідну інформацію в бюро кредитних історій. Це можна зробити в будь-якому відділенні банку.

Чи можна оформити онлайн-кредит без паспорта?

У житті трапляється всяке, тому для багатьох актуальним питанням стає оформлення онлайн-позики без паспорта. Цей документ можна втратити, залишити вдома під час поїздки в межах області, забути у родичів або на роботі. Якщо у вас немає паспорта, але терміново потрібні гроші, постає питання, де оформити кредит. Відразу скажемо, що в банк йти не варто, оскільки без документа, який підтверджує громадянство та особу, у фінансовій установі вам не дадуть позику. Що ж робити?

Якщо паспорт загублений

Якщо ви втратили паспорт, до оформлення нового документа у вас не вийде взяти позику. Відразу після виявлення втрати документа необхідно звернутися в правоохоронні органи і написати відповідну заяву. Якщо ви це зробите, всі наступні угоди, оформлені за участю вашого паспорта, будуть вважатися недійсними і легко можуть бути оскаржені в суді. Наприклад, ви написали заяву про втрату паспорта в понеділок, а у вівторок шахраї знайшли ваш документ і оформили на нього кредит. Але у вас вже є офіційне підтвердження, що паспорт загублений, тому при виникненні судового розгляду з кредитором закон буде на боці потерпілого. Щоб зовсім уникнути оформлення кредитів на загублений паспорт, варто додатково звернутися в будь-яке відділення банку або безпосередньо в бюро кредитних історій і передати інформацію про втрату паспорта. Навпаки паспортних даних в ваш обліковий запис з'явиться відмітка, що документ загублений. Це будуть бачити всі кредитні менеджери, які стануть перевіряти заявки з даними з загубленого паспорта. Таким чином, якщо паспорт загублений, для початку потрібно повідомити про це правоохоронні органи та бюро кредитних історій, а потім отримати новий документ в установленому порядку і з ним оформляти онлайн-займ. Зауважимо, що на старі реквізити це не варто робити, оскільки ризик досить великий. По-перше, з вашого боку це спроба шахрайства, а, по-друге, ви не знаєте до кого потрапить загублений документ і як їм скористаються.

Якщо паспорт знаходиться в іншому місці

Наприклад, якщо ви забули паспорт на роботі, а кредит вам потрібно терміново оформити в нічний час з дому. У цьому випадку досить просто знати реквізити свого документа, а саме його серію і номер, а також ким і коли він був виданий. Ви використовуєте ці дані при заповненні анкети на сайті мікрофінансової організації. Звичайно, так вийде зробити тільки в тому випадку, якщо ви пам'ятаєте реквізити паспорта напам'ять або є, де їх подивитися, наприклад, в якомусь договорі або на сканованою копії паспорта. Однак введення даних паспорта по пам'яті не допоможе, якщо кредитор зажадає фотографію документа або його скановану копію.

Поради експертів

Якщо позичальник перший займ погасить своєчасно і в повному розмірі, в подальшому може розраховувати на більші суми. Не варто вірити, що кредитори зовсім не перевіряють кредитну історію. Тільки при онлайн-кредитуванні вони менше приділяють увагу разовим простроченням або минулим проблем, в дивляться на загальну динаміку. Наприклад, на момент оформлення нового онлайн-позики у позичальника не може бути ніякої поточної заборгованості, тобто попередній проблемний кредит повинен бути закритий, хоч і з простроченням.