Умови користування кредитними картами в українських банках

Умови взяття кредитів в банках за допомогою карти залежать від політики фінансової установи. З кредитною карткою можна добре заощадити, якщо правильно підійти до цієї справи. Перш ніж звертатися в банк і оформляти такий продукт, варто уважно ознайомитися з умовами, які пропонуються по кредитних картах. У цій статті ми проаналізуємо умови користування кредитними картами в українських банках.

Навіщо потрібна кредитна карта

Кредитна картка - це можливість завжди мати додаткові кошти на рахунку. Наприклад, якщо з'являються знижки або вигідні пропозиції, то Ви можете скористатися кредитною карткою, не чекаючи моменту, коли на вашу дебетову карту надійде заробітна плата. Крім того, багато магазинів складаються з банками в партнерстві, що дає можливість отримувати винагороди за покупки, тому часом ними користуватися дуже вигідно. Крім того, кредитні картки передбачають таку функцію як пільговий період, який може досягати і 50 днів, і 60 днів, і навіть 100 - все залежить від умов банку. Як працює дана послуга? Якщо Ви погашаєте борг протягом цього періоду, то відсотки за користування грошима не нараховуються.

Умови користування картами в українських банках

Майже всі українські банки надають клієнтам кредитні картки з пільговим періодом. При цьому остаточна сума ліміту встановлюється на підставі платоспроможності клієнта. Якщо фінансова установа не має впевненості в його благонадійності, дає мінімальний кредитний ліміт і далі спостерігає, як людина цими грошима користується. Якщо виявляється, що клієнт активно витрачає кредитні гроші, але завжди вчасно закриває борг, банк почне поступово збільшувати йому кредитний ліміт. Клієнти з привілейованими картами, які мають великі депозити в банку, а також, наприклад, зарплатну карту, активно користуються різними послугами (оформили страхування нерухомості, життя і здоров'я, розстрочки, активували накопичувальну програму) відразу отримують збільшений кредитний ліміт і знижену процентну ставку по ньому .

Кредитні карти в банках України

КартаКредитний ліміт% ставкаПільговий періодКешбекКомісія за зняття готівкиДоставкаОбслуговування
«Unex Card» від Юнекс Банкдо 100 т.грн.3,5%62 днідо 25%4,5%ЕБезкоштовно
Монобанкдо 100 т.грн.3,2%62 днідо 20%4%/0,5%ЕБезкоштовно
«Универсальная» від Приватдо 50 т.грн.3,6%55 днівВідсутій4%/1%ЕБезкоштовно
«Максимум» від АльфаБанкдо 200 т.грн.3,4%62 днідо 20%4%ЕБезкоштовно
«ВСЕМОЖУ» від Пумбдо 200 т.грн.3,99%62 дніВідсутійВідсутняВідсутняБезкоштовно
«100 днів» від Райффайзендо 100 т.грн.4,1%100 днівВідсутій3% (+15 грн)Відсутня100 грн
Карта від Credit Agricoleдо 250 т.грн.3,1%62 дніВідсутій4%ВідсутняБезкоштовно
«Велика п'ятірка» від ТАСкомбанкдо 100 т.грн.3,6%55 днів2%4,9%/1,5% (+15 грн)ВідсутняБезкоштовно
 

Переваги кредитної картки

До переваг цього продукту можна віднести наступні параметри:
 • Грейс-період. Тобто період, під час якого Ви користуєтеся грошима без відсотків. Однак вносити борг потрібно обов'язково у встановлені терміни.
 • Відновлювана кредитна лінія. Після того, як ви погасіть свій попередній борг, Ви зможете користуватися картою знову, на цих же умовах.
 • Універсальність. Кредитна карта вважається досить вигідним спосіб отримання кредитних коштів для людей, які регулярно купують товари в інтернеті, оплачують покупки безготівковим розрахунком або подорожують.
 • Практично кожен банк сьогодні вводить систему бонусів за користування кредитною карткою: знижки, Кешбек, нарахування балів.

Недоліки кредитної картки

Крім позитивних аспектів, існують негативні, пов'язані з кредитними картами. Такими є:
 • Завищені процентні ставки, які нерідко можуть бути вище споживчого кредиту.
 • На певні операції можуть бути встановлені обмеження. Наприклад, за зняття готівки або переказ грошей стягується комісія, а іноді зупиняє пільговий період і підвищує відсотки.
 • Шахрайство. На жаль, нерідко власники кредитних карт потрапляє в руки до шахраїв. Тому дуже важливо дотримуватися всіх правил, не повідомляти нікому своїх даних і тримати карту в надійному місці.
 • Фінансова грамотність. Для грамотного користування карткою, потрібно хоча б мінімальне розуміння, як працює дана система.
 • Психологічний аспект. Використання кредитних коштів вимагає вміння контролювати себе і чітко розуміти, чи потрібен вам товар / послуга в даний момент чи ні. Багатьом клієнтам складно зупинити себе, коли в руках тисячі гривень, які можна витратити на нові наряди або ресторан, дозволити собі те, що зазвичай було в планах "коли дохід дозволить". Незалежно від того, є у вас кредитка чи ні, вам потрібно розуміти, що ці гроші не ваші, але віддавати в разі витрати доведеться зі своїх.

Поради експертів

 1. Кожен власник кредитної картки повинен розуміти специфіку продукту. Будь-які операції, проведені за допомогою кредитної картки, завжди гарантовано дешевше, ніж зняття готівки.
 2. Будь-яка справжня кредитна карта має період безпроцентного користування кредитом (пільговий період).
 3. Обов'язково при оформленні кредитної карти звертайте увагу розмір процентної ставки.
 4. При отриманні кредитки Ви повинні точно знати всі умови свого договору і отримання кредитної картки саме в цьому банку.
 5. Чи не пропускайте дату чергового платежу. Навіть один прострочений день впливає на кредитну історію, через що може бути недоступна функція збільшення ліміту по карті і отримання кредитів.
 6. Щомісяця контролюйте виписку рахунків. Така звичка дозволить планувати свої витрати, грамотно використовувати переваги грейс-періоду, контролювати витрати по кредиту.
 7. Не забувайте уточнювати, як Ви будете отримувати звістки від банку (наприклад інформування про заборгованість). Дуже важливо вибрати канал інформування зручний Вам. Це можуть бути СМС, лист поштою і т.д.
Перш ніж отримати кредитну карту, вивчіть уважно умови договору, проконсультуйтеся з банком, дізнайтеся можливості тієї чи іншої кредитної картки, вивчіть пропозиції банку. Щоб користування кредитною карткою приносило задоволення, важливо знати всі нюанси і вчасно вносити платежі по кредиту, що дозволить уникнути прострочень.