У вас є кредитна картка? Дізнайтеся як банк заробляє на вас, навіть якщо Ви нею не користуєтеся

  1. Заборгованість підкралася непомітно
  2. Додаткові комісії
  3. Невдале закриття карти
Кредитна карта - це банківський продукт, що дає можливість клієнту в, будь-який, момент оплачувати товари або послуги, взявши кошти у банку в борг. Кредитна карта - це прекрасна можливість завжди мати під рукою додаткові гроші, що особливо актуально при незапланованих покупках.

Заборгованість підкралася непомітно

«Нехай кредитна карта буде про всяк випадок - рано чи пізно Ви нею скористаєтеся» - це те, що, як правило, чує клієнт, якому намагаються видати кредитну карту. Здавалося б повністю обґрунтована точка зору, адже якщо клієнт не використовує позикові кошти, то і боятися йому нічого. Але чи все так просто? У банках існує величезна кількість всіляких нюансів і особливостей тарифів, які в один момент трансформують позитивний баланс на карті в негативний, навіть якщо карта лежить без діла. А далі, як і годиться, відбувається нарахування штрафних платежів, про які власник карти може навіть не здогадуватися. І в першу чергу таким «підводним каменем» є штраф за невикористання кредитної картки. Припустимо в банку, який активно видає кредитні карти, у Вас числиться неактивний протягом 2-х місяців рахунок, за який необхідно сплатити 5 грн в місяць. Начебто сума і не велика, однак в результаті з'являється борг. Негативна сума може утворитися і в результаті комісії за обслуговування рахунку, яка виписується зазвичай, щомісяця або щороку, при цьому такі платежі нараховуються як на використовувану, так і невикористану кредитну карту. Ще одна причини виникнення боргу - це плата за мобільний банкінг. Звичайно, мобільний банкінг повинен Вас повідомити про наявність боргу, однак трапляються ситуації, коли є несправності в роботі. Тобто функція увімкнена, гроші за неї взіскаются, а СМС-повідомлень немає.

Додаткові комісії

Крім вищезазначених комісій, власнику кредитної картки слід побоюватися і інших стягнень, серед яких:
  • перевірка залишку по рахунку в банкоматі інших банків, навіть партнерських (як правило така послуга обходиться від 2 до 5 грн);
  • заміна PIN-коду в банкоматі (як правило така послуга обходиться від 2 до 10 грн);
  • компенсація витрат банку за отримання карти, конфіскованої іншим банкоматом.
  • Випуск кредитної картки без повідомлення власника
  • Кредитна карта, як і будь-який продукт, має термін закінчення дії. І нерідко власники кредитних карт, термін дії яких давно закінчився впевнені, що у них більше немає перед банком заборгованостей, а їхні договірні відносини припинені. Однак не всім відомо, що до того, як закінчиться термін дії кредитки, банк випускає нову, яка до власника може не потрапляти довгий час. При цьому буде формуватися кредитна заборгованість через нарахування певних комісій.
Саме тому дуже важливо не сподіватися на чесність банку, а особисто за кілька місяців повідомити банку про те, що ви не маєте наміру продовжувати користуватися кредиткою, підкріпивши свої слова відповідною заявою на закриття карткового рахунку.

Невдале закриття карти

Досить часто трапляється, що власники кредиток впевнені про відсутність у них заборгованостей і в тому, що вони відмовилися від кредитної картки. А в реальності вони не тільки цього не зробили, але і обзавелися боргом. Саме тому важливо самостійно контролювати процес закриття карти. Клієнту необхідно дізнатися в банку, чи є на кредитці непогашений залишок по кредиту (якщо є, то слід погасити його). Далі необхідно передати кредитку банку і написати заяву на закриття кредитного рахунку. В обов'язки банку - видати клієнту документ, що підтверджує відсутність кредитної заборгованості по картковому рахунку. Здавалося б такий нешкідливий і зрозумілий, на перший погляд продукт, як кредитна карта, може мати безліч підводних каменів. Тому кожен власник кредитки повинен знати, що невикористання кредитних коштів не звільняє його від відповідальності, і рано чи пізно можна зіткнутися із заборгованістю.