Мова піде не про особисті засоби, які знаходяться на кредитній карті, і які ви можете витрачати на свій розсуд, а саме про позикових коштах (кредитний ліміт). Потрібно розуміти, що всі витрати по кредитній карті аналізуються автоматизованою системою банку, яка приймає в подальшому рішення про можливість збільшення вашого кредитного ліміту.

За поширеній практиці люди, які витрачають гроші з кредитного ліміту на оплату медичних послуг, покупку лікарських препаратів в аптеках або продуктів харчування не можуть розраховувати на лояльність банку і збільшення кредитного ліміту, оскільки таке фінансова поведінка розцінюється як низька платоспроможність.

Таким чином, слід розуміти, що вигідно купувати по кредитній карті, а які покупки слід сплатити готівкою або дебетовою карткою, щоб це зробило позитивний вплив на фінансову репутацію і кредитну історію.

Які покупки варто здійснювати в рахунок кредитних коштів

Позитивно розцінюються банком покупки в модних магазинах одягу та взуття, в ювелірних магазинах, оплата послуг в спортивних клубах, салонах краси, спа і фітнес-центрах. Наприклад, регулярне використання кредитної картки для оплати палива на автозаправних станціях свідчить про наявність у клієнта автомобіля, що збільшує його шанси на подальше підвищення кредитного ліміту.

Крім цього при купівлі палива можна накопичувати віртуальні літри, якщо така бонусна програма передбачена по кредитній карті, і потім обмінювати їх на реальне паливо для свого автомобіля.

Також з кредитною карткою вигідний будь-який модний шопінг, особливо, якщо підключена система Кешбек. В цьому випадку при кожній покупці частину грошей буде повертатися на основний або на бонусний рахунок на кредитній карті. Ці гроші можна буде витратити на свій розсуд. Варто уважно вивчити умови бонусної програми, щоб вибирати тільки ті торговельні точки, де вона діє. Це дозволить швидше накопичувати солідну кількість бонусів. Багато магазинів пропонують дуже вигідні умови Кешбек.

Також вигідними є будь-які покупки за кордоном, оскільки для віртуальної аналітичної системи це свідчить про платоспроможність клієнта, адже він має можливість їздити за кордон і робити там покупки.

Оформляючи кредитну карту, варто поцікавитися бонусними програмами, адже банки надають не тільки Кешбек або віртуальні літри палива, які можна обміняти на реальні, а й, наприклад, милі, які обмінюються на хорошу знижку при купівлі авіаквитків.

За деякими картками просто надаються знижки в певних торгових точках. Наприклад, власники кредитних карт певного банку можуть купувати шуби в тій чи іншій мережі магазинів на відсоток дешевше, ніж вказано на ціннику.

Чи вигідно оплачувати комунальні послуги за допомогою кредитної картки?

Багато оплачують комунальні послуги в кінці місяця, коли грошей в особистому або сімейному бюджеті залишається дуже мало і потрібно якось протриматися до зарплати. У цьому випадку багато хто замислюється над тим, щоб оплатити заборгованість за послуги комунальних підприємств з кредитної картки. Якщо у людини немає економічної освіти, то йому може бути не зовсім зрозуміло, наскільки це може бути вигідно. Нижче ми спробуємо розібратися, чи варто оплачувати побутове обслуговування та житлово-комунальні послуги з кредитної картки або все ж краще утриматися від такої витрати або в крайньому випадку зняти готівку і зробити платіж через касу.

Чи можливо зробити оплату побутового обслуговування за допомогою кредитної картки?

Кредитні карти можуть бути використані для оплати побутового обслуговування та житлово-комунальних послуг в терміналах, через інтернет або в відділеннях банку. Багато фінансових установ дозволяють оплачувати комунальні послуги за допомогою кредитної картки без комісії за сам платіж, а також без комісії за користування кредитними коштами. Але на ці гроші діють ті ж умови, що й на інші витрати по кредитній карті. Іншими словами, якщо у вас передбачено пільговий період, то гроші, витрачені на комунальні послуги в рамках цього періоду, також не будуть обкладатися відсотком.

Як відіб'ється оплата побутового обслуговування по кредитній карті на фінансовій репутації клієнта?

Якщо ви іноді оплачуєте комунальні послуги з кредитних коштів, то це ніяк не відіб'ється на вашій кредитній історії. Якщо ж ви регулярно робите борги по кредитній карті, в тому числі і оплачуючи послуги комунальних підприємств, і повертайте їх з простроченням, то це може негативно відбитися на кредитній історії, оскільки може бути сприйнято банком в якості свідоцтва вашої неплатоспроможності, нарівні з використанням позикових коштів для оплати покупок в аптеках і в продуктових магазинах.

Таким чином, рекомендуємо намагатися робити платежі за комунальні послуги з дебетової картки або з кредитної картки при наявності на ній власних коштів. Оплачувати комунальні послуги в рахунок кредитного ліміту потрібно в крайньому випадку. При цьому бажано повернути гроші на карту до завершення пільгового періоду.

Як оплачувати житлово-комунальні послуги з кредитної картки?

Для цього достатньо звернутися в касу будь-якого банку з номерами особових рахунків і надати ці дані касиру разом зі своєю кредитною карткою, щоб він провів платежі. Також можна це зробити самостійно в терміналі самообслуговування або через свій особистий кабінет в системі інтернет-банкінгу. Деякі банки дозволяють налаштовувати повідомлення, коли в особистому кабінеті оновлюються рахунки за комунальні послуги. Таким чином, вам не доведеться чекати, коли ж вам листоноші принесуть паперові рахунки.

Чи варто встановлювати регулярні платежі на кредитну карту?

Кредитними картами зараз користується більшість людей. Це зручний фінансовий інструмент. Банки постійно пропонують все нові опції для кредитних карт, які дозволяють користувачам набагато швидше вирішувати численні фінансові питання. Одним з таких зручних інструментів є регулярні платежі. Багатьох цікавлять, як вони відбуваються, і чи варто їх встановлювати на кредитну карту. Нижче ми спробуємо розібратися з такими питаннями.

Що таке регулярний платіж?

З одного боку регулярний платіж дуже економить час, оскільки досить один раз налаштувати цей переклад на своїй карті і він буде автоматично виконуватися в потрібний вам час. Наприклад, ви щомісяця першого числа оплачуєте послуги інтернету або мобільного зв'язку. Для цього вам потрібно кожен раз заходити в мобільний додаток або в акаунт у системі інтернет-банкінгу, вводити реквізити і проводити платіж. Це займає час.

Можна один раз зайти в систему інтернет-банкінгу та налаштувати регулярний платіж. Після цього кожен місяць першого числа система буде автоматично переводити потрібну суму на ваш особовий рахунок у інтернет-провайдера і на номер телефону, з якого ви користуєтеся мобільним зв'язком.

Таким чином, більше не потрібно буде витрачати час на те, щоб зробити ці платежі. Крім цього мінімізований ризик попросту забути зробити переклади і залишитися на початку місяця без мобільного зв'язку або без домашнього інтернету. В цьому випадку доведеться проводити всі ці операції через термінал для самостійного здійснення платежів або у відділенні банку.

Налаштування регулярних платежів по кредитній карті не викликає складнощів і займає мінімум часу. Досить зайти у відповідний розділ в своєму особистому кабінеті, вказати одержувача грошей і потрібну суму, крім цього буде потрібно вибрати дату проведення платежу і періодичність, з якою він буде здійснюватися.

Наскільки вигідні регулярні платежі?

Вони проводяться без комісії за надання такої послуги в автоматичному режимі. Вам не потрібно буде щомісяця контролювати здійснений платіж чи ні. Однак є ризик, що ці гроші будуть списані з кредитного ліміту. В цьому випадку банком може бути взята комісія за користування грошима, що належать банку (позиковими засобами).

Якщо ви не помітите, що скористалися грошима в рахунок кредитного ліміту і не повернете їх до завершення пільгового періоду, то в підсумку заплатите ще й відсотки за користування позиковими засобами і штраф за прострочення обов'язкового платежу по кредитній карті. Таким чином, регулярні платежі - це дуже зручний фінансовий інструмент. Їм варто користуватися тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що зможете завжди тримати під контролем баланс своєї карти.

Вибір кредитної картки в залежності від своїх цілей

Банки зараз спростили вимоги до одержувачів кредитних карт, тому таким платіжним інструментом рідко кого здивуєш. Звичайно, для відкриття солідної кредитної лінії фінансовій установі все ж потрібно надати підтвердження своєї платоспроможності, але незначні суми доступні багатьом. Деякі навіть оформляють кредитні карти в двох-трьох різних банках, оскільки в них різні умови. Про те, як вибрати такий платіжний інструмент в залежності від своїх цілей, ви дізнаєтеся нижче.

Критерій вигідності №1. Кредитна карта для покупок

Якщо ви часто розраховуєтесь карткою в магазинах або хочете перестати носити з собою гаманець з готівкою і робити все витрати тільки через термінал в торгових точках, то варто оформити кредитну карту з бонусною програмою. В цьому випадку при кожній витраті частина грошей буде повертатися на рахунок. Кешбек дозволить отримувати додаткову вигоду від шопінгу.

Для здійснення покупок оформляйте ту кредитну карту, по якій пропонується найщедріший повернення. А також дивіться, щоб бонусна програма включала не тільки магазини одягу та взуття, а й продуктові, АЗС, спа-салони та салони краси, спортивні клуби, розважальні заклади, покупку авіа та залізничних квитків.

Критерій вигідності №2. Кредитна карта для зберігання грошей, зняття готівки і використання в якості підстраховки

Якщо ви плануєте тримати на мапі власні кошти і користуватися ними, а кредитні гроші зберігати на всякий випадок, то розумніше буде вибрати кредитку з високим відсотком на залишок власних коштів. У цьому випадку кожен місяць до наявних грошей буде додаватися якась додаткова сума по цій бонусної програми банку, яку разом з особистими коштами можна витрачати на свій розсуд.

Якщо ви плануєте зберігати на карті тільки гроші і не будете використовувати її для оплати покупок, то поцікавтеся комісією за зняття готівки в банкоматі, а також вартістю перекладу фінансових коштів на рахунки інших фізичних або юридичних осіб.

Критерій вигідності №3. Кредитна карта для того, щоб користуватися позиковими засобами

В цьому випадку потрібно вибирати ту карту, яка пропонує найдовший пільговий період, а також інші більш лояльні умови по кредитуванню, щоб переплати за користування позиковими засобами були мінімальними. Варто звернути увагу на комісію за зняття грошей в рахунок кредитного ліміту в банкоматі, а також плату за інші операції з кредитними коштами. Крім тривалості безвідсоткового періоду важливо врахувати величину відсоткової ставки, розмір штрафу при появі прострочення, а також порядок нарахування пені. Якщо у вас зіпсована кредитна історія, то варто йти за картою в той банк, де більш лояльні вимоги.

Вигідна кредитна карта: на що звернути увагу

Кредитні карти зараз стали використовуватися повсюдно, оскільки є зручним платіжним інструментом. Всі банки пропонують такий продукт з різними умовами. Хтось робить акцент на тривалий пільговий період, інші звертають увагу на збільшений Кешбек, треті пропонують привілейовані карти з низькою вартістю річного обслуговування. Серед такого різноманіття пропозицій непросто зорієнтуватися обивателю. Нижче ми дамо кілька порад щодо вибору найвигіднішої кредитної карти.

Тривалість пільгового періоду

Розумно буде звернути увагу не тільки на наявність періоду безпроцентного кредитування, але і на його тривалість. Очевидно, що чим довше ви зможете користуватися кредитними грошима безкоштовно, тим вигідніше. Деякі банки пропонують двомісячний пільговий період, інші дають лише півтора місяці користування грошима на пільгових умовах.

Важливо уточнити, на які саме суми поширюється безвідсотковий період - в деяких фінансових установах зараховуються будь-які витрати, навіть зняття готівки, а в інших банках під безвідсоткове кредитування потрапляють тільки витрати в офлайн і онлайн-магазинах. Зручніше перший спосіб, оскільки в цьому випадку не потрібно постійно пам'ятати про те, куди витрачені гроші і відповідно до цього вираховувати суму підсумкової комісії.

Вартість випуску й річного обслуговування

Більшість банків випускають карти безкоштовно, в тому числі і кредитні. Рекомендуємо звернути увагу на такі пропозиції, оскільки це додаткова економія. Крім цього буде добре, якщо за річне обслуговування банк також не стане стягувати плату. Якщо при інших рівних ви знайшли таку пропозицію, то погоджуйтеся на нього, адже зайві витрати нікому не потрібні.

Додаткові бонуси

За кредитними картками банки часто пропонують різні вигідні бонуси, наприклад, за вчинення покупок або оплату послуг. При кожній витраті в магазині, ресторані, салоні краси, на заправці частина грошей повертається на рахунок. Як правило, розмір Кешбек - всього кілька відсотків, але при регулярному використанні карти можна накопичити солідну суму і витратити її на свій розсуд.

Поради експертів

Потрібно особливо звернути увагу на комісії, які поширюються на кредитний ліміт. Як правило, зняття позикових коштів в банкоматі обкладається в кілька разів більшим відсотком, ніж власних коштів. Також варто звернути увагу на вартість переказів з карту на карту, комісію за поповнення своєї кредитки через термінал, а також дорожнечу мобільного банкінгу. Потрібно вибирати ту карту, по якій будуть найнижчі комісії, щоб переплата при різних транзакціях була якомога менше.