У власників кредитних карт часто виникає питання, чи можна з вигодою користуватися таким банківським продуктам навіть при досить невигідних умовах з боку банків. Відповідь досить проста - кредитна карта буде вигідною тільки в тому випадку, якщо користуватися нею з розумом. Іншими словами, необхідно уважно і акуратно витрачати позикові кошти і своєчасно погашати заборгованість. Крім цього не потрібно порушувати вимоги банку, які призводять до несприятливих для вас наслідків. Наприклад, слід завжди своєчасно вносити гроші на карту і не допускати прострочення обов'язкового платежу.

Пільговий період

У зв'язку з тим, що багато банків пропонують кредитні карти, на ринку виникла конкуренція, тому в гонитві за клієнтом фінансові установи починають пропонувати цікавіші умови. Одним з них став пільговий період, під яким мається на увазі чітко зафіксовано дата, повністю погасивши до якої борг минулого місяця можна не платити відсотки. Позичальнику головне чітко орієнтуватися, коли настає кінцевий термін пільгового періоду, і не запізнитися з платежами. Крім цього потрібно розуміти, яка сума основного боргу, щоб погасити її повністю з урахуванням комісії. Справа в тому, що недоплата навіть копійки призведе до ануляції пільгового періоду і доведеться заплатити відсотки за повною ставкою за весь період користування грошима. Якщо ж уважно стежити за датами і сумами, то можна постійно безпроцентно користуватися грошима банку. Зауважимо, що відстежувати фінансову ситуацію по кредитній карті не так і складно, оскільки для цього можна налаштувати смс-повідомлення, постійно перевіряти карту в банкоматі або в терміналі самообслуговування, через систему інтернет-банкінгу або через службу підтримки банку.

Бонусні програми

Ще одна вигода від користування кредитними картами полягає в можливості накопичення різних бонусів, які банки надають спільно з компаніями роздрібних послуг, наприклад, ресторанами, магазинами, автозаправними станціями, салонами краси, фітнес-центрами і так далі. Програма працює наступним чином - при оплаті будь-яких послуг або товарів кредитною карткою конкретного банку вам нараховуються бонуси у вигляді грошей, балів, літрів, милею в залежності від того, яка програма діє. Крім цього може активуватися знижка на товари і послуги в певних торгових мережах. Буде вигідно оформити кредитні карти в різних банках, підключені до різних до брендингом програмами, і користуватися тією чи іншою картою в залежності від ситуації. Наприклад, однією картою розплачуватися за авіаквитки і накопичувати милі, з іншої картки купувати паливо на автозаправних станціях і накопичувати додаткові літри, а з третьої карти купувати одяг і взуття в модних магазинах і в інтернеті зі значною знижкою. Таким чином, кредитні карти - це вигідний платіжний інструмент тільки при правильному підході до його використання. В іншому випадку можна потрапити в боргову яму, з якої не вийде так просто вибратися.

Кредитна карта - ілюзія добробуту або фінансовий помічник?

Вже давно кредитна карта перестала бути іміджевим надмірністю і стала лише буденним платіжним засобом. Однак ілюзія добробуту, яку дає цей фінансовий продукт далеко не всім допомагає при вирішенні фінансових питань. Багатьох вона заганяє в боргову яму, з якої вибратися часом не так-то просто. Банки, в свою чергу, проводять серйозні рекламні кампанії, основна мета яких - прищепити співвітчизникам звичку користуватися кредитними картами на постійній основі. Для фінансових установ вигідно, щоб кредитна карта стала інструментом повсякденному житті, дозволяючи купувати в борг щось прямо зараз, якщо необхідної для цього суми немає в наявності. Іншими словами, кредитна карта означає, що ваш банк настільки довіряє вам, як клієнтові, що дозволяє робити витрати понад залишок особистих коштів на вашому рахунку. Фінансова установа розплачується з торговою точкою своїми грошима, а потім чекає, коли клієнт розплатитися з ним вже своїми грошима. Звичайно за таку довіру банк хоче отримати плату у вигляді відсотків. З одного боку користування кредитною карткою - це цілком зрозуміла і чесна послуга, але є чимало тонкощів в цій справі, які можуть навіть таку вигідну послугу перетворити в проблему і нескінченну боргову яму.

Кредитна карта в якості помічника:

  • Вам не потрібно щоразу збирати документи, щоб оформити споживчий кредит - гроші завжди будуть на вашій картці.
  • При наявності пільгового періоду позиковими засобами можна користуватися безкоштовно.
  • Ви можете робити витрати зараз, а повертати гроші на карту в зарплату.

Тонкощі користування кредитною карткою або як не потрапити в боргову яму

Процентні ставки по кредитних картах є досить високими навіть у державних банків, однак, для дуже хороших клієнтів, які не дуже-то потребують кредитних коштів, фінансові установи робить виключення і істотно знижують процентну ставку. Це дозволяє користуватися кредитною карткою в якості необтяжливо повсякденного кредиту, щоб кожен раз не думати, який залишок на рахунку. Користувачами кредитних карт є люди, яким терміново потрібні гроші для вирішення будь-якої непередбаченої життєвої ситуації, наприклад, оплати лікування, або ж люди, яким потрібно відразу отримати бажане, незалежно від того, що у них на це немає грошей в даний момент. Головне - при подальшому надходження грошей погасити заборгованість, що утворилася, але людей із залізною фінансовою дисципліною - одиниці. Багато беруть кредитні карти, хоча спочатку сам кредит по карті як такої є для них непідйомним. В результаті необдуманого шопоголизма на гроші банку у людей утворюється борг, який вони виплатити не можуть. Якщо ви не можете контролювати свої бажання і фінансові можливості, кредитна карта стане ілюзією добробуту, а з часом перетвориться на величезну проблему. Уявна фінансова свобода обертається обтяжливим обов'язком. Пасткою кредитних карт є ще й те, що провести картку через термінал і розлучитися з певною сумою психологічно набагато комфортніше, ніж дістати ці ж гроші з гаманця і відрахувати необхідну кількість купюр. Ось чому перед тим як починати користуватися картою, потрібно чітко розуміти процентні витрати і терміни погашення боргу. Звинувачувати банк в тому, що він видав вам кредитну карту і ви витратилися всі гроші так само безглуздо, як і звинувачувати виробника алкоголю, в тому, що ви сіли п'яним за кермо і потрапили в ДТП. Картами потрібно користуватися з розумом, уважно дотримуючись усіх вимог банку і не виходячи за обмеження.

Які програми лояльності доступні власникам кредитних карт?

Затребуваним банківським продуктом є кредитні карти, оскільки завдяки їм додаткові гроші доступні в будь-який момент. Ці фінансові кошти можна використовувати на свій розсуд, наприклад, переводити на інші карти, оплачувати покупки в офлайн і онлайн-магазинах, витрачати на комунальні платежі або знімати готівку в банкоматі. Але потрібно своєчасно відновлювати кредитний ліміт (погашати заборгованість). Банки створюють для власників кредитних карт різні програми лояльності, щоб утримати постійних клієнтів і залучити нових.

Грошові бонуси за покупки

Банки заохочують безготівкову оплату за допомогою кредитних карт - вони надають за це бонуси. Кешбек, як правило, нараховується на будь-які офлайн і онлайн-покупки. У деяких програмах лояльності повернення коштів передбачений лише в певних торгових точках, в інших же поширюється на всі магазини, салони краси, гастрономічні і розважальні заклади, спортклуби в межах країни. Кешбек є певний відсоток від витраченої суми, який повертається на карту і стає доступним для витрат. Програма лояльності може мати на увазі повернення коштів на бонусний або на основний рахунок. Кешбек при грамотному плануванні покупок дозволяє отримувати істотну економію на покупках.

Додаткові спеціальні пропозиції

Постійним і активним клієнтам часто пропонуються додаткові програми лояльності, які дозволяють отримати більше вигод. Вони можуть включати збільшення кредитного ліміту, зниження процентної ставки по позиці і підвищення ставки на залишок власних коштів, прискорену обробку заявок на отримання позик та інші приємні пропозицію. Наприклад, банк може пропонувати надійним клієнтам вигідні умови розстрочки на різні товари (побутову техніку, металопластикові вікна, будівельні матеріали, шуби, взуття, електронні гаджети) з нульовою процентною ставкою, яка схвалюється моментально при проведенні оплати в терміналі. Після цього щомісячний платіж буде автоматично списуватися з карти.

Обов'язковий платіж по кредитній карті

Кредитними картами зараз користується більшість людей. Деякі банки пропонують такий фінансовий продукт з пільговим періодом, який дозволяє користуватися грошима і не платити за це відсотки. Часто у власників кредитних карт виникає подив, коли їм приходить повідомлення про необхідність внесення обов'язкового платежу. Про те, що під цим мається на увазі, ви дізнаєтеся нижче.

Що таке обов'язковий платіж?

Під обов'язковим платежем по кредитній карті банк має на увазі суму, яку потрібно в будь-якому випадку внести, якщо у вас немає можливості повністю закрити кредитний ліміт. Іншими словами, це щомісячний платіж, якщо у вас відкрито кредитну лінію і поки немає можливості повністю погасити заборгованість. Обов'язковий платіж складається з відсотків, які нараховані за місяць користування грошима, а також з суми, що йде на погашення боргу.

Як платити обов'язковий платіж?

Він оплачується такими ж способами, які ви використовуєте для поповнення карти. Найпростіший спосіб - зробити переказ грошей між своїми рахунками. Наприклад, з дебетової картки переслати через онлайн-банкінг потрібну суму на кредитну карту. Якщо є тільки готівку, то можна звернутися в касу свого банку, щоб оператор виконав поповнення карти - ви йому даєте суму, яка дорівнює щомісячному платежу, готівкою, а він зараховує їх на баланс кредитної картки і видає відповідний чек. Ще один спосіб внесення обов'язкового платежу - скористатися терміналом самообслуговування. У нього потрібно вставити кредитну карту і виконати її поповнення за стандартною процедурою. Після цього автоматичний алгоритм вважає, що обов'язковий платіж внесений, тому буде зроблено списання відсотків. Зауважимо, що більша частина обов'язкового платежу припадає саме на відсотки, а на погашення тіла кредиту йде незначна сума. Ось чому варто вдаватися до такої форми виплати заборгованості по кредитній карті в самому крайньому випадку, інакше переплата вийде значна. Якщо банком передбачено пільговий період, то, як правило, вносити перший обов'язковий платіж потрібно після завершення терміну безпроцентного кредитування. Якщо на карті такий період відсутня, то необхідність в першому платежі настає через місяць з моменту першої витрати.

Що буде, якщо не внести обов'язковий платіж?

Якщо своєчасно не буде внесений обов'язковий платіж, то банк розцінює це як порушення умов кредитного договору та нараховує штраф. Також може бути активована ще і пеня, яка кожен день буде ще більше збільшувати суму боргу. Паралельно з цим відбувається погіршення кредитної історії, оскільки дані про прострочений обов'язковий платіж передаються банком в бюро кредитних історій.

Чому вигідно користуватися кредитною карткою?

В даний час за допомогою кредитної картки нікого не здивуєш. Цей фінансовий продукт використовують багато, оскільки у нього є чимало переваг. Саме про це ми і поговоримо нижче.

Заміна готівки

Кредитна карта є зручною заміною готівки. По-перше, вам не потрібно буде постійно носити з собою гаманець, а сама карта займає в сумці мінімум місця. Крім цього зменшується ризик втратити гроші. Відсутність гаманця - це і своєрідний захист від кишенькових злодіїв, оскільки єдине, що вони можуть у вас вкрасти це кредитну карту, однак, без пін-коду зловмисники не можуть нею скористатися. Вам залишиться тільки заблокувати карту і оформити нову в банку. Так ви збережете свої гроші. До речі, якщо ви будете носити з собою готівку, то постійно доведеться витрачати час на пошук здачі, перераховування купюр, а також збір розсипалася по сумці дрібниці.

Оплата через інтернет

Якщо ви будете зберігати свої гроші на кредитну картку, то вам відкриються широкі можливості оплати покупок через інтернет. Ви можете в будь-який час провести транзакцію, наприклад, оплатити комунальні послуги або товари в інтернет-магазині. Не потрібно буде витрачати час на похід до найближчого терміналу самообслуговування, введення реквізитів одержувача або поповнення карти, щоб провести платіж.

Знижки та бонусні пропозиції

Щоб залучити клієнтів, багато банків доповнюють свої кредитні карти бонусними пропозиціями. Наприклад, з кожної витрати можна отримувати Кешбек, тобто частина грошей повернеться на бонусний рахунок, потім їх можна буде використовувати на свій розсуд. Таким чином, банки мотивують клієнтів робити оплати кредитною картою якомога частіше. Можуть бути й інші бонуси, наприклад, ексклюзивні знижки власникам кредитних карт в певних торгових точках, накопичені бонусних миль для обміну на авіаквитки.

Відстеження своїх витрат

Якщо ви будете користуватися кредитною карткою на постійній основі, то в кінці тижня або в кінці місяця ви можете заходити в свій особистий кабінет в онлайн-банкінгу і переглядати банківську виписку за період, щоб розуміти, як витрачаються гроші. Це дозволить точніше планувати особистий або сімейний бюджет. Крім цього можна налаштувати смс-оповіщення.

Як захистити свою кредитну карту від шахраїв?

Все частіше можна почути історії про те, як шахраї крадуть гроші з пластикових карт. Для цього ними розроблені найрізноманітніші способи. Наприклад, зловмисники встановлюють спеціальні накладки на осередок для зчитування карти в банкоматі, що дозволяє зробити з неї копію даних. Крім цього намагаються будь-якими способами дізнатися пін-код та інші реквізити карти. У власників кредиток, які не хочуть втрачати свої фінансові кошти, постає закономірне питання, як уберегтися від шахраїв. Про це ви дізнаєтесь нижче.

Зробити другу карту

У бізнесі є правило - «Не клади всі яйця в одну корзину». Воно найкращим чином підходить до ситуації з кредитками - не потрібно носити всі гроші з собою на одній карті. Зробіть в банку додаткову карту і тримайте її будинку, не використовуючи ніколи для офлайн і онлайн-платежів, а також для зняття грошей в банкоматі. Переводите на цю домашню карту через мобільний банкінг більшу частину грошей, а на основний кредитці носите суму, достатню для повсякденних витрат. Якщо ви і потрапите на шахраїв з основною кредиткою, то вони зможуть скористатися лише мінімальною сумою особистих коштів і кредитним лімітом, а не всіма грошима.

Не вводити реквізити карти на неперевірених сайтах

Роблячи покупки або оплати в інтернеті, використовуйте тільки перевірені сайти. Якщо інтернет-майданчик викликає підозри, то краще скористатися для оплати не основний картою, на якій знаходяться всі гроші, а додатковою, на яку ви перевели суму, необхідну для здійснення транзакції. Деякі банки пропонують для інтернет-платежів створювати віртуальні картки, які будуть мати всі реквізити, але висвітлюватися тільки в особистому кабінеті в додатку мобільного банкінгу. Якщо ви проведете платіж з такої карти і все ж потрапите на шахрайський сайт, то втратите тільки ті гроші, які планували витратити на оплату товарів або послуг, а не всі гроші.

Уважно оглядати банкомат перед використанням

Перед зняттям грошей з карти варто уважно оглянути банкомат - не повинно бути ніяких сторонніх плівок або пластикових накладок. Шахраї використовують спеціальні накладки на картрідер в банкоматі для зчитування даних з карти і накладку на клавіатуру для фіксації пароля. Ці дані вони використовують, щоб вкрасти гроші з вашого рахунку.

Поради експертів

Використовуйте особистий кабінет, щоб стежити за станом рахунку. Крім цього варто підключити смс-інформування про вчинені транзакції. У цьому випадку на ваш фінансовий номер телефону у вигляді смс або в форматі повідомлень в месенджер буде приходити інформація про зарахування грошей, зняття готівки в банкоматі, скоєних оплатах товарів і послуг. Якщо вам було надіслано повідомлення про списання грошей, а ви жодного платежу не скоювали, то потрібно якомога швидше заблокувати карту, щоб шахраї більше не змогли нею скористатися.