Як зрозуміти - кредитна карта без відсотків?

Коли говорять, що карта без відсотків, під цим мають на увазі наявність певного періоду, протягом якого можна користуватися фінансовими засобами, що належать банку, абсолютно безкоштовно. Наприклад, якщо ви оформите споживчий кредит, нарахування відсотків починається з першого дня користування грошима. При цьому на фінансові кошти, які ви знімаєте або витрачаєте з кредитки, відсотки нараховуються тільки по завершенню пільгового періоду. І це буде здійснено тільки в тому випадку, якщо ви не встигнете повернути заборгованість в межах безвідсоткового періоду.

Кредитна карта без відсотків: основні переваги такого банківського продукту

  • Додаткові гроші доступні в будь-який час доби.
  • Користуватися грошима можна постійно, оскільки кредитна лінія має властивість відновлюватися.
  • За користування кредитними коштами фінансова установа не нараховує відсотки в межах пільгового періоду.
  • Можна оформляти розстрочку на різні товари в офлайн і онлайн-магазинах.
  • Додаткова бонусна програма, наприклад, можливість отримувати Кешбек при здійсненні покупок.
І це ще далеко не всі переваги, які дає оформлена кредитна карта в банку. Відсотки за користування коштами, що належать кредитору, наприклад, можуть бути менше, якщо карта буде привілейована. Вона, звичайно, дає більше бонусів, але за її випуск і зміст доведеться платити.

Банки, які оформляють кредитні карти

Як видно, кредитні карти з безвідсотковим періодом мають масу переваг, тому цілком закономірний великий інтерес до них. Охочих отримати такий фінансовий продукт цікавлять банки, які оформляють кредитні карти. Їх багато, однак, умови можуть відрізнятися, тому важливо уважно знайомитися з кредитною програмою, перш ніж починати користуватися картою. Одні банки, які оформляють кредитні карти, можуть видавати їх усім бажаючим, а інші вимагати підтвердження своєї благонадійності, наприклад, офіційний документ з місця роботи, в якій буде вказано щомісячний дохід. Середньостатистичний пільговий період коливається в межах 50 днів, а деякі банки, наприклад, ВТБ, Альфа Банк і Райффайзенбанк пропонують своїм клієнтам користуватися позиковими коштами без відсотків в межах 100-110 днів.

Тривалість пільгового періоду

Багато помилок у позичальників виникає в зв'язку з розрахунком дати оплати. Наприклад, їм кажуть, що безвідсотковий період триває 55 днів, коли оформляється кредитна карта в банку. Відсотки, на думку клієнта, повинні почати нараховуватися, відповідно, через 55 днів з моменту першої витрати. Однак в реальності все може бути інакше і відлік безвідсоткового періоду стартуватиме з першого числа місяця, в якому здійснена трата. Наприклад, в травні у вас була оформлена кредитна карта в банку, відсотки, відповідно не нараховуються, поки ви не скористаєтеся грошима. У червні потрібно було зробити покупку і ви зробили витрату в рахунок кредитного ліміту. Відповідно, внести гроші на рахунок буде потрібно до 25 липня, якщо по кредитці 55-денний пільговий період, незалежно від того, якого саме числа в червні була здійснена покупка - хоч 1 червня, хоч 29 червня.

Як користуватися картою з пільговим періодом, щоб не потрапити в боргову яму?

Для власників кредитних карт однієї з найважливіших завдань залишається раціональне використання позикових коштів. В іншому випадку утворюється настільки велика заборгованість, що з нею неможливо буде впоратися. Якщо вам відкрили занадто велику кредитну лінію, подайте заявку на її зменшення, щоб навіть при використанні всіх позикових коштів можна було без праці розібратися із заборгованістю. Крім цього варто підключити мобільний банкінг - в цьому випадку інформація про всі витратах з карти стане оперативно приходити на смартфон у вигляді повідомлення. Ви завжди будете в курсі актуального балансу по кредитній карті, що дозволить раціональніше планувати свої витрати. Періодично варто переглядати і повну виписку по кредитній карті в системі онлайн-банкінгу. Намагайтеся погашати заборгованість в межах пільгового періоду, щоб не переплачувати відсотки. Встановіть собі нагадування, щоб не забути зробити обов'язковий платіж. В іншому випадку активуються штрафні санкції за прострочення, оскільки ви не виконали умови кредитного договору, а це додаткові витрати.

Кредитні картки з пільговим періодом - в чому вигоди для клієнта і для банку

Багато банків надають кредитні карти з безвідсотковим періодом, в межах якого можна користуватися позиковими коштами абсолютно безкоштовно. На тлі величезної кількості таких пропозицій виникає закономірне питання, в чому сенс для банків давати клієнтам можливості безкоштовного використання кредитними коштами, адже в цьому випадку для фінансової установи немає ніякої фінансової вигоди. Про те, в чому полягають вигоди кредитних карт з безвідсотковим періодом для клієнта і для банку, ми спробуємо розібратися нижче в статті.

На чому заробляють банки, якщо на карті є безвідсотковий період?

Зараз кредитки є у більшості клієнтів банків, тому переплата за користування позиковими засобами більшості недосвідчених клієнтів перекриває відносну безкоштовність користування картами тих клієнтів, які погашають заборгованість в межах пільгового періоду. Потрібно розуміти, що дуже мало людей, які бажають скрупульозно слідувати вимогам банку при користуванні кредитками, а ці вимоги досить жорсткі і навіть при найменшому виході за рамки доведеться заплатити досить дорого. Необхідно дотримуватися фінансову дисципліну, щоб користуватися грошима, які належать кредитору, і не платити за це. Далеко не у всіх виходить виконувати правила пільгового періоду. Крім цього банк заробляє на щорічній комісії за обслуговування преміальних карт, на комісіях, на різниці курсу при конвертації валюти. Якщо ви один раз порушуєте умови, на штрафах банк відразу покриє всі свої витрати на забезпечення пільгового періоду. Таким чином, кредитні картки є вигідними для банку бізнесом, але потрібно розуміти, що теперішня економічна вигода фінансових установ від того, що власники кредитних карт порушують терміни пільгового періоду, не так важлива, як стратегічна мета, яка полягає в тому, що за допомогою кредитної карти фінансова установа отримує лояльного і перспективного клієнта. Він крім кредитної картки з часом починає користуватися і іншими продуктами банку, наприклад, накопичувальними програмами, депозитами, картами для соціальних виплат. Фінансовій установі дуже важливо отримати якісного клієнта, якому в майбутньому можна буде запропонувати крім кредитної картки дорогий автокредит, іпотеку, страховий поліс. Це приносить набагато більше прибутку. З огляду на, що приватні та державні банки пропонують схожі умови, для клієнта завжди кращим стає той банк, з яким він уже давно має справу. Таким чином, кредитна карта є відмінним способом домогтися лояльності від клієнта.

Вигоди від кредитної картки для клієнта

Якщо дотримуватися фінансову дисципліну, кредитними коштами можна користуватися безкоштовно протягом певного періоду. Досить повертати гроші на карту до завершення пільгового періоду, щоб потім користуватися ними знову. В екстрених ситуаціях така фінансова підтримка дуже виручає. Крім цього можна брати участь в різних кобрендингових програмах і отримувати вигідні бонуси і знижки в різних торгових мережах при проведенні платежу з кредитної картки. Також вона дозволяє робити покупки зі знижкою в період розпродажів, а повертає гроші на карту вже після отримання зарплати.

Поради експертів

Вибирайте карту з максимально довгим пільговим періодом. Користуйтеся позиченими коштами з кредитної картки тільки в самому крайньому випадку, коли без цих грошей просто неможливо обійтися або намагайтеся повертати борг до завершення безвідсоткового періоду, щоб не платити відсотки.