Завдяки кредитній карті людям вдається викрутитися з найнеприємніших фінансових ситуацій і протриматися на плаву до наступної зарплати. Звичайно, банки негативно ставляться до людей із зіпсованою кредитною історією, тому оформлення кредитних карт для таких клієнтів є проблематичним завданням. Зрозуміло, що фінансові установи не хочуть мати справу з боржниками, оскільки проблеми їм не потрібні. У банку розуміють, що якщо людина раніше платила кредит з простроченням, отримавши кредитну карту, він може влізти в боргову яму знову.

Єдиним способом, завдяки якому стає доступною кредитна карта з поганою кредитною історією - це переконливе підтвердження своєї платоспроможності. Однак у багатьох людей, які мають неофіційне працевлаштування, немає ні довідки про доходи, ні навіть офіційного місця роботи. У цьому випадку вони можуть переконати банк у своїй платоспроможності, тільки, відкривши депозит або надавши документи про наявність майна.

Деякі банки стали лояльніше ставитися до людей, у яких в минулому була зіпсована кредитна історія. Фінансові установи видають їм кредитну карту, але з мінімальним лімітом. Після цього людина користується карткою і на підставі його платіжного поведінки автоматичний алгоритм аналізує всі дані і приймає рішення, наскільки людина платоспроможний.

Наприклад, якщо клієнт використовує кредитну карту для оплати в ресторанах, на автозаправних станціях, у квиткових касах, в бутиках, для скорингової системи це стає позитивним сигналом. Вона розуміє, що у клієнта є фінансові можливості і є сенс збільшувати кредитний ліміт. Якщо картка використовується тільки для оплати комунальних послуг в рахунок кредитного ліміту, а також для купівлі медикаментів, оплати продуктів, це стає сигналом не підвищувати кредитний ліміт даного клієнта.

Вимоги до клієнтів, які хочуть отримати кредитну карту

Щоб вам стала доступна кредитна карта з поганою кредитною історією, потрібно, по-перше, максимально наблизитися до вимог, які висуваються кандидатам на отримання такого банківського продукту, а, по-друге, справити хороше враження на кредитного менеджера, що істотно підвищує ваші шанси на отримання бажаної карти. Крім цього у потенційного одержувача кредитної картки не повинно бути критичних заборгованостей в інших фінансових установах. Можна додатково скористатися депозитною програмою банку, в якому плануєте отримати кредитну карту, щоб підвищити свої шанси на схвалення заявки.

Крім цього банки лояльніше ставляться до клієнтів, які при наявності раніше зіпсованої кредитної історії, переносять свою зарплату і інші соціальні виплати при їх наявності в фінансову установу, де планують оформляти карту з кредитною лінією. Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг і банк все ж відмовився видавати кредитну карту, потрібно спробувати поліпшити кредитну історію.

Як поліпшити кредитну історію?

Відразу скажемо, що будь-яка пропозиція щодо поліпшення кредитної історії за плату - це шахрайство, оскільки дані в бюро кредитних історій передаються банками і фіксуються в базі даних в автоматичному режимі. Таким чином, ніхто не має доступу для редагування даних, що зберігаються в бюро кредитних історій.

Єдиний спосіб внести поліпшення - це спробувати оформити новий невеликий позику і успішно його виплатити. Це зробити нескладно, адже зараз багато мікрофінансові організації кредитують людей, які в минулому мали проблеми з виплатою банківських позик. Варто оформити кілька позичок і закрити їх без прострочень.

Нові дані за вашими платежами будуть оперативно передані мікрофінансової організацією в загальнонаціональну базу кредитних історій і загальна картина по вашій кандидатурі зміниться. Після цього потрібно знову відправитися в банк і подати заявку на кредитку. Цього разу у вас буде хоч і зіпсована кредитна історія, але все ж з позитивною динамікою. В цьому випадку істотно зростають шанси на позитивне рішення фінансової установи і видачу карти з кредитною лінією.

Кредитна карта і кредитна історія: чи є зв'язок

Є помилкова думка, що кредитну карту з кредитною історією об'єднує тільки загальна прикметник. Насправді кредитна карта має безпосередній вплив на кредитну історію. Якщо ви будете постійно погашати борг по карті з простроченням, це негативно позначиться на кредитною історією і в майбутньому при подачі заявки на велику позику вас може очікувати відмову саме на підставі поганій фінансовій репутації, хоча ніяких інших кредитних продуктів крім карти раніше ви не оформляли.

Як поліпшити кредитну історію за допомогою кредитної картки

Кредитна карта - це не тільки спосіб створити кредитну історію, а й інструмент для її поліпшення. Як правило, банки видають кредитні карти майже всім клієнтам, різниця полягає лише в розмірі кредитного ліміту. Якщо клієнт новий або вже має погану кредитну історію, він може отримати карту з невеликим лімітом. Головне - цією картою постійно користуватися для оплати товарів або послуг в торгових точках або в інтернеті, після чого своєчасно повертати заборгованість, не допускаючи прострочень обов'язкового платежу.

Якщо на карті є пільговий період, повертати гроші потрібно в межах дозволеного терміну, щоб не платити відсотки за користування позиковими засобами. Відмінна фінансова дисципліна при використанні кредитної картки сприяє поліпшенню кредитної історії, тому фінансова установа в майбутньому почне поступово збільшувати кредитний ліміт. Користуватися кредитними картами варто тим людям, у яких раніше була зіпсована кредитна історія і вони бажають її поліпшити, щоб в майбутньому оформити споживчий або цільовий кредит на більшу суму.

Погіршення кредитної історії через кредитної картки

Погіршення фінансової репутації через невміле користування кредитною карткою. Більшість державних і приватних банків надають зараз пільговий період, який дозволяє користуватися позиковими коштами абсолютно безкоштовно. Від клієнта вимагається скрупульозне дотримання платіжної дисципліни, а саме - погашення заборгованості по карті в межах встановленого терміну і в повному розмірі.

Однак ілюзія добробуту змушує людей витрачати з кредитної картки набагато більше, ніж вони можуть собі дозволити. Здається, що зараз вигідну покупку можна зробити в рахунок кредитних коштів, які вдасться повернути в день зарплати. Однак, потреби і бажання зростають, що змушує витрачати більше і більше, а гроші на карту повертати потрібно в будь-якому випадку навіть при тому, що доходи залишилися колишніми.

У підсумку вийде, що на момент зарплати утворився такий борг по карті, що отримані гроші до останньої копійки йдуть на покриття заборгованості. Новий місяць доводиться проживати за рахунок грошей на кредитній карті, яких також може не вистачити на забезпечення первинних потреб і доводиться брати в борг у іншому місці, наприклад, онлайн-займ в мікрофінансової організації. В результаті боргова яма збільшується, а щомісячні доходи залишаються на тому ж рівні. Таким чином, щоб б не погіршити фінансову репутацію, скрупульозно стежите за балансом по кредитній карті.

Поради експертів

Якщо один банк відмовляється видавати карту, варто сходити до іншого кредитора і подати запит там. Можна спробувати оформити невеликий позику в МФО і успішно його виплатити, щоб трохи поліпшити кредитну історію і знову подати запит на кредитну карту.