БанкЖитло в новобудовіЖилье на вторичном рынкеНедвижимость банка (изъятая у должников)
КредобанкНе кредитуетСтавка зависит от размера авансового платежа. Если внесено от 20% до 40%, ставка на первый год будет равна 11,00% годовых, во второй год — 13,00% годовых, а на третий год кредитования она повысится до 15,00% годовых. Начиная с четвертого года ставка становится плавающей и равна она             UIRD3M+4,00%. Если аванс начинается от 40%,  ставка на первый год будет равна 10,00%, во второй год — 12,00%, а на третий год кредитования она повысится до 14,00%. Начиная с четвертого года ставка  трансформируется в плавающую и равна она  UIRD3M+3,50%.Нет данных
ПриватбанкФиксированная 9,99% годовых на первые 12 месяцев, затем UIRD 12М + 4%Фиксированная 9,99% годовых на первые 12 месяцев, затем UIRD 12М + 4%Фиксированная 9,99% годовых на первые 12 месяцев, затем UIRD 12М
УкргазбанкНе кредитует  Фиксированная 8,8% годовых на первые 12 месяцев, затем UIRD 12М + 5%Фиксированная ставка 22,5% годовых
ОщадбанкФиксированная ставка 14,99% годовыхСтавка от 9,99% годовыхНет данных

Авансовый платеж

УкргазбанкПриватбанкОщадбанкКредобанк
От 12 до 240 месяцевОт 12 до 240 месяцевОт 12 до 240 месяцевОт 12 до 240 месяцев
Условия получения ипотеки всегда включают первоначальный взнос. Интересное предложение делает клиентам Кредобанк — в зависимости от размера первоначального взноса меняется ставка,  по которой выдается ипотека. Условия включают внесение аванса от 30 до 40 процентов или больше 40%. В Приватбанке и в Ощадбанке авансовый платеж начинается от 30%, а в Укргазбанке можно вносить от 20%, что является самым выгодным предложением на украинском рынке на данный момент.

Дополнительные комиссии

УкргазбанкПриватбанкОщадбанкКредобанк
Комиссия за предоставление кредита — 0,99%. Кроме этого нужно заплатить за открытие счета, перевод на него денег, услуги нотариуса и оценщика, страхование предмета ипотеки и самого заемщика.Нужно заплатить за страхование ипотеки, оформить личную страховку, заплатить разовую комиссию в размере 1% (отсутствует только для собственной недвижимости банка), а также  за услуги нотариуса и оценщика.Разовая комиссия за предоставление кредита составляет 0,99% от суммы кредита, но не менее 1000 грн.  Кроме этого нужно заплатить за услуги нотариуса и оценщика, страхование предмета ипотеки и самого заемщика.Комиссия за выдачу кредита равна 0%, но дополнительно понадобится заплатить за услуги нотариуса и оценщика, оформление страховки.      
Зауважимо, що умови іпотечного кредитування в залежності від банку змінюються, а ось вимоги до позичальника у всіх фінансових установ схожі. Укргазбанк, Приватбанк, Ощадбанк, Кредобанк видають іпотеку лише резидентам України, які є клієнтами відповідної фінансової установи та мають хорошу кредитну історію.

Як убезпечити себе від неприємностей при оформленні іпотеки?

Іпотека - це відмінний шанс придбати власне житло вже зараз. Незважаючи на переплату за відсотками, в результаті виходить дешевше, ніж в разі, коли ви збираєте всю суму на покупку. Справа в тому, що вартість квадратних метрів стає дедалі більше і та житлоплощу, яку зараз можна придбати, наприклад, за 15 тисяч доларів до моменту, коли ви їх зберете вже буде продаватися дорожче - за 17-18 тисяч. Зауважимо, що всі достоїнства іпотечного кредитування можна відчути тільки в тому випадку, якщо з величезною відповідальністю підійти до оформлення угоди. Про те, як убезпечити себе при купівлі житла в іпотеку, ви дізнаєтеся нижче.

Уважно читати договір

Це, мабуть, найголовніше правило. Потрібно абсолютно чітко розуміти, кожен пункт, який зазначений в іпотечному договорі. Якщо якийсь момент викликає сумніви, слід прояснювати його до підписання документів. Наприклад, якщо йдеться про те, що банк може в односторонньому порядку змінювати умови договору, бажано прояснити цей пункт і постаратися домовитися з фінансовою установою про його коригування. Для клієнта прийнятно тільки зміна умов за згодою сторін. Також в договорі можуть бути вказані додаткові комісії, які збільшать витрати по кредиту.

Ретельно вибирати забудовника

Потрібно з величезною відповідальністю підійти до вибору забудовника. При цьому вартість житла, розташування будинку і кількість квадратних метрів має бути на другому плані, а ось репутація продавця стати визначальним фактором. Іншими словами, краще купити житло в надійного забудовника і точно його отримати в результаті, ніж погнатися за дешевизною і потрапити на шахраїв, які або візьмуть гроші і зникнуть, або будуть нескінченно затягувати будівництво і здачу в експлуатацію.

Передавати гроші через банківську комірку

Банки можуть передавати фінансові кошти різними способами. Варто вибирати той з них, який гарантує збереження грошей до моменту підписання договору. Найзручніший варіант - здійснити передачу через банківську комірку. Покупець вносить в неї гроші до підписання договору, а продавець гарантовано забирає їх уже після документального оформлення угоди. Тільки потрібно врахувати, що за оренду банківського осередку доведеться заплатити тому, хто оформляє на себе іпотеку.

Залучити до угоди юриста

Розумно буде залучити до оформлення іпотеки досвідченого юриста, який зможе простежити за дотриманням прав клієнта. Йому потрібно показати всі папери, щоб фахівець їх перевірив на наявність помилок або пунктів, які йдуть врозріз з інтересами покупця. Також варто доручити юристу правову перевірку забудовника. Наприклад, чи має компанія офіційну реєстрацію, ліцензію на будівельну діяльність, чи немає судових розглядів.

Оформлення іпотеки: нюанси, які варто знати кожному

Іпотечне кредитування включає величезну кількість нюансів, які позичальникові слід добре знати перед укладенням договору. Заздалегідь враховуючи такі моменти можна не тільки краще спланувати свій бюджет, але і значно заощадити на кредиті.

Чи обов'язковий перший внесок?

Якщо у вас є можливість зібрати від 30% вартості житла, щоб внести цю суму в якості першого внеску, так і слід робити. По-перше, банки охочіше кредитують тих, хто готовий зробити аванс. По-друге, чим більше буде початковий внесок, тим менше виявиться щомісячний платіж за рахунок зниженою відсоткової ставки. Якщо у вас не виходить зібрати потрібну для внесення авансу суму, єдиним способом стає іпотека без початкового внеску. Звичайно, доведеться пошукати банки, які пропонують таку форму житлового кредитування.

Чи можна зменшити щомісячний платіж?

Зменшити щомісячний платіж можна за рахунок зниження процентної ставки. Слід дізнатися в банку, в яких випадках вони готові кредитувати під більш лояльний відсоток. Як правило, вигідні умови пропонуються тим клієнтам, які беруть невелику суму і на короткий термін, готові до ануїтетної схеми погашення заборгованості, а також до перенесення депозитів і зарплати в банк, де оформляють іпотеку. Можна вибрати житло не в новобудові, а на вторинному ринку або з власної нерухомості банку, оскільки на неї процентна ставка нижче. Також варто поцікавитися про додаткові бонуси, які може надати фінансову установу.

Що робити якщо не виходить знайти потрібну суму для першого внеску?

Можна спробувати взяти участь в програмах іпотечного кредитування для молодих сімей, яка має на увазі, що частина суми держава погасить самостійно. Крім цього потрібно спробувати переконати банк у стабільності свого доходу і тенденція до його збільшення. Для цього слід зібрати максимальну кількість паперів і довідок, які зможуть переконати кредитора в тому, що позичальник зможе своєчасно повернути всю суму. Добре, якщо у вас буде великий стаж трудової діяльності на одному місці. Ще один спосіб отримати кредит за відсутності першого внеску - це внести заставне майно або надати платоспроможних поручителів. Звичайно, потрібно мати позитивну кредитну історію. Ще один важливий нюанс полягає в страхуванні. Необхідно оформити не тільки поліси, які пропонує банк, але і самостійно застрахувати себе від втрати роботи, нещасних випадків або будь-яких інших погіршень здоров'я. Також варто поцікавитися, чи може банк поставитися лояльніше до клієнта з невеликим доходом, якщо він перенесе в цю фінансову установу свій депозит, зарплатну карту і інші виплати.

Іпотечне кредитування: вимоги до позичальників і важливі нюанси

В останні роки іпотечне кредитування дало потужний поштовх забудовникам, адже первинна нерухомість стала більш затребуваною, незважаючи на свою дорожнечу. Позика в банку дозволяє людям зробити покупку бажаного житла не у вторинному сегменті, а в споруджуваному або тільки в зданому в експлуатацію будинку. З огляду на вигоди для забудовників від швидкого розпродажу нерухомості, вони стали підписувати з банками угоди, відповідно до яких умови іпотеки для їх клієнтів пропонуються більш лояльні.

Вимоги до позичальників: на що звернути увагу

Найголовніша умова, виконавши яку можна розраховувати на кредит, полягає в тому, що позичальник повинен підтвердити хорошу платоспроможність. В іншому випадку для банку ризик буде невиправданий. Відповідно, щоб оформити іпотечне кредитування слід надати в банк довідку з місця роботи з достатнім офіційним доходом. Важливо, щоб і інші члени сім'ї мали хорошу платоспроможність, особливо чоловік або дружина. Наприклад, якщо чоловік працює і отримує достатній для кредитування дохід, а дружина не має ніяких доходів, банк може і відмовити в оформленні іпотеки. Зауважимо, що при підрахунку доходу на одного члена сім'ї враховуються ще й діти.

«Підводні камені» іпотечного кредитування

Банки видають гроші на погашення не більше 50% від вартості житла. Рідше - тільки 15-30% від необхідної суми. Таким чином, позичальникові потрібно зібрати гроші, щоб відразу заплатити за житло більшу частину. Банки відмовляють у кредитуванні, якщо первинне житло знаходиться в процесі будівництва - схвалюються тільки квартири в зданих в експлуатацію будинку або котеджі в селищах, які готові до заселення. Але ціна на такі квадратні метри буде вже на 20-50% вище, ніж на етапі будівництва. Винятком можуть бути тільки вдома від забудовників-партнерів. Потрібно також враховувати, що крім щомісячного платежу доведеться витратитися ще на оплату додаткових послуг, які передбачають умови іпотеки. Наприклад, заплатити за страховку, яка буде діяти до завершення терміну кредитування, а це приблизно 0,5-1% від суми позики. Також необхідна і страховка на нерухомість, яку ви купуєте, а це ще приблизно 1% від суми. Якщо потрібна оцінка, то за роботу фахівця доведеться також платити позичальнику. Якщо передача грошей забудовнику будете здійснюватися через банківську комірку - це ще додаткові витрати на її оренду. Якщо обрані інші способи передачі всієї суми, комісія також може бути покладена на позичальника. Але в цьому відношенні краще переплатити і підстрахуватися, ніж вибрати передачу грошей готівкою безпосередньо від позичальника до забудовника. Оскільки є високий ризик потрапити на шахраїв і залишитися з кредитом, але без житла.

Де вигідніше брати іпотеку в Україні?

Купівля власного житла в іпотеку є актуальним питанням для багатьох людей, незалежно від країни проживання. Нижче ми спробуємо розібратися, де умови кредитування більш вигідні в Україні.

Що пропонується українцям?

Українські фінансові установи з більшою готовністю кредитують житло на вторинному ринку при цьому, не дивлячись на обіцянки уряду знизити ставку до 10%, тільки в ПриватБанку вона змогла наблизитися максимально до обіцяної цифри - це фінансова установа кредитує купівлю нерухомості під 12,7%, але тільки при умови внесення авансового платежу від 30%. В Україні банки вимагають платити комісію при оформленні іпотечного договору в розмірі від 0,5% до 2%. Щомісячна комісія при цьому відсутня. Найвища процентна ставка по іпотечному кредитуванню в Україні пропонується в РАДА БАНКУ і становить 21% річних. Державний банк Ощадбанк кредитує купівлю житла під 15% річних за умови 20-відсоткового авансового платежу. Потрібно зауважити, що в Україні є банки, які зовсім не кредитують покупку нерухомості, наприклад, ТАСкомбанк. Є партнерські програми банків і забудовників, відповідно до яких можна придбати житло в новобудові, яка вже здана в експлуатацію або тільки знаходиться на етапі будівництва. Кредити видаються в гривневому еквіваленті та можуть перераховуватися відразу на рахунок забудовника або на рахунок позичальника. Юристи банку обов'язково перевіряють чистоту угоди. При іпотечному кредитуванні, необхідно буде укласти поліса. Іноді потрібна страховка тільки на житло яке купується, а іноді - при внесення в якості застави іншої нерухомості - і на неї теж.