Що потрібно для іпотеки

В першу чергу, потрібно зрозуміти її доступність - чи відповідає ваша кандидатура вимогами банку. Справа в тому, що фінансова установа ризикує великою сумою, тому і проводиться скрупульозна перевірка позичальника. По-перше, такий різновид кредитування доступна тільки особам від 21 років. Верхня межа віку кожне фінансова установа визначає самостійно, але за загальним правилом на момент внесення останнього платежу позичальник ще не має досягти пенсійного віку. Оскільки банк виплачує власнику нерухомості її повну вартість, а потім чекає, коли позичальник відшкодує цю суму з відсотками, то йому необхідно максимально підстрахуватися - ось чому такі суворі вимоги до тих, хто претендує на кредитування покупки житла. Так все ж, що потрібно для іпотеки? Це не тільки вікові рамки, а й обов'язкова прописка в місті, де купується житло і знаходиться банк, а також безперервний трудовий стаж від року з гарною заробітною платою. Крім цього повинна бути бездоганною кредитна історія. Цього, як правило, досить для того, щоб йти в банк і подавати заявку на іпотеку, очікуючи при цьому позитивне рішення.

Нюанси іпотечного кредитування

Розуміючи лише в загальних рисах, що таке іпотека, зарано йти в банк, адже великий кредит - це серйозні фінансові зобов'язання і по ним бажано знати абсолютно всі тонкощі. Наприклад, якщо ви неодмінно хочете придбати квадратні метри на первинному ринку, то потрібно вибирати банк, у якого передбачено таке кредитування і є партнерський договір з потрібним вам забудовників, оскільки далеко не всі фінансові установи в Україні дають іпотечні кредити на первинне житло. Потрібно уточнювати, який перший внесок буде прийнятний для банку, оскільки в цьому випадку це може бути 10-15%, а в іншому - 40%. У масштабах покупки квартири це дуже великі суми і швидко зібрати їх вийде далеко не у всіх. Також слід звернути увагу на процентну ставку - чим вона нижча, тим менше буде переплата по кредиту. Але при цьому потрібно уважно читати умови, оскільки фінансова установа може спокушати низькою процентною ставкою, а потім додати величезні комісії і додаткові платежі, що в кілька разів збільшує переплату.

Що таке іпотека: умови погашення

Сучасні банки більше люблять аннуїтетную методику погашення заборгованості, оскільки в цьому випадку перші платежі фактичні повністю є платою за відсотками. Зате останні платежі в більшій частині йдуть на погашення заборгованості. Але зате для клієнта ця схема погашення заборгованості є простою і зрозумілою - йому потрібно з місяця в місяць платити одну і ту ж суму. Класична схема погашення з фінансової точки зору є більш вигідною для клієнта, оскільки переплата виходить трохи менше. Справа в тому, що кожен місяць потрібно платити одну і ту ж суму в рахунок тіла кредиту, але при цьому відсотки до неї будуть додаватися різні. Справа в тому, що їх нарахування відбувається на залишок суму, а з кожним платежем сума буде ставати все менше і менше, відповідно, і переплата за відсотками стане зменшуватися. Зауважимо, що перші щомісячні платежі будуть досить великими, зате останні виявляться досить легкими з фінансової точки зору, оскільки фактично будуть включати лише оплату тіла кредиту і невеликий відсоток. Крім того потрібно уточнити, чи є додаткова комісія, яка може бути додана до щомісячного платежу, а також разова комісія за надання кредиту. Додатковими витратами при оформленні іпотеки стає оплата послуг нотаріуса, оцінювача, а також страховий служби, яка оформити два поліса - один буде покривати предмет іпотеки (тобто безпосередньо житло, що купується), а другим полісом страхується життя і здоров'я самого позичальника. Ось це, мабуть, все, що потрібно для іпотеки знати і розуміти, перш ніж оформляти кредит. Цієї інформації вам буде досить, щоб зорієнтуватися в заплутаних умовах і чітко для себе зрозуміти власні витрати по кредиту, а також одержувані вигоди.

Переваги і недоліки іпотечного кредитування

Серед переваг іпотечного кредитування виділяють наступні:

  • Рішення квартирного питання. Купуючи квартиру в кредит, Ви моментально покращуєте свої житлові умови. Безумовно, можна постійно орендувати чуже житло, але в результаті Ви не тільки витратите більше, але і залишитеся без власної квартири. Можна і довгий час збирати на квартиру, однак поки набереться потрібна сума, квартира може подорожчати, а гроші знецінитися.
  • Можливість оформлення іпотеки на тривалий термін, що дозволяє знизити суму щомісячного платежу до максимально комфортного.
  • Можливість заощадити. Іноді, оформляючи квартиру в кредит з'являється можливість заощадити частину коштів. Це стосується тих позичальників, хто потрапляє під особливі категорії - молоді сім'ї, військові, пенсіонери.
  • Інвестування. Купуючи житлове майно в кредит, ви в якійсь мірі зберігаєте свої позикові кошти, адже прекрасна квартира з плином часу практично не втрачає своєї первісної цінності і завжди може бути продана за великі гроші.
  • Іпотечні кредити застраховані. При іпотечному кредитуванні страхуються як життя і здоров'я позичальника, так і житлове майно.
  • Безумовно, платіж по іпотеці порівняємо або трохи перевищує оренду квартири, проте ви вкладаєте гроші у власне житло, а не чуже.

Серед недоліків можна виділити наступні:

  • Необхідно мати пристойну суму для стартового внеску.
  • Головним недоліком, безумовно, є тривалість іпотечного кредитування. Такі кредити оформляються на довгі терміни під високі відсотки, через що переплата по іпотеці - досить значна, і квартира може обійтися в 2 рази дорожче.
  • Обмеження користування квартир - поки кредит не виплачений повністю, квартира є власністю банку і позичальник не має права її продавати, здавати в оренду або передаровувати.
  • Вимоги та умови, висунуті банком до позичальника іноді досить жорсткі.

Коли потрібна іпотека?

Питання про іпотеку щорічно постає перед тисячами людей, які бажають мати власне житло. Не менш складним є питання: чи варто брати іпотеку взимку, наприклад в січні, або почекати до осені? Відповіді на ці питання можна отримати лише в індивідуальному порядку. Все залежить від доходів позичальника та їх стабільності, від перспективи їх збереження та подальшого збільшення. Тому слід прикинути всі переваги і недоліки, після чого прийняти рішення. Однак при будь-яких сумніву не варто забувати, що зібрати гроші на нове житло самостійно вкрай складно.