Рефінансування іпотеки і, що потрібно знати про таку послугу

  1. Отже, що таке рефінансування іпотеки?
  2. Процес рефінансування
  3. Поради експертів

Можна звернутися до нього з проханням про кредитні канікули або про зменшення щомісячного платежу. Іноді сумлінним позичальникам йдуть назустріч, але не завжди. Якщо банк не хоче полегшити кредитний тягар своєму позичальникові у важкій ситуації, єдиним правильним рішенням стане рефінансування.

Це досить популярна банківська послуга, яка зараз доступна в більшості фінансових установ. Однак далеко не всі позичальники розуміють, що таке рефінансування іпотеки, тому й не користуються такою можливістю. У цій статті ми постараємося розібратися, що з себе представляє рефінансування і, як воно допомагає у виплаті кредиту за житло, придбане на первинному або на вторинному ринку.

Отже, що таке рефінансування іпотеки?

Таку назву отримало всім відоме перекредитування. Ця програма зараз пропонується багатьма фінансовими установами. Вона розроблена спеціально для того, щоб позичальники, які не справляються з виплатою іпотеки, могли змінити кредитора, а разом з цим і умови іпотеки. Таким чином, людина відкриває кредит в новому банку, щоб розрахуватися із заборгованістю по іпотеці, яка виникла у первісного кредитора.

Причина появи такої послуги, як рефінансування, ховається в тому, що кожен рік у банків з'являється можливість для зниження процентної ставки. Наприклад, людина оформив кредит під 13% річних, а зараз цей же банк видає іпотеку під 10% річних. Відповідно, у позичальника з'являється потреба заощадити 3%, адже нікому не хочеться переплачувати величезні гроші на відсотках, - для цього він і робить спробу рефінансування. Потрібно розуміти, що в масштабах вартості нерухомості навіть 1-процентне коливання ставки істотно впливає на особистий або сімейний бюджет позичальника.

Однак слід врахувати всю складність оформлення нового кредиту, адже доведеться заново збирати документи, а також готувати довідки, що підтверджують матеріальне становище. З цієї причини при різниці процентних ставок за все в один відсоток зміна кредитора для проведення рефінансування недоцільно. Набагато розумніше дочекатися зниження ставки на кілька відсотків, найкраще від 3-х відсотків. Тоді є фінансовий сенс в тому, щоб знову пройти весь процес оформлення кредиту, витративши на це чимало часу.

Процес рефінансування

Процедура перекредитування дуже схожа на стандартну процедуру отримання іпотеки в банку. В першу чергу, необхідно самостійно проаналізувати пропозиції банків по рефінансуванню і вибрати для себе найвигідніші умови. Після цього можна починати збір документів відповідно до вимог кредитора. Потрібна буде довідка про доходи, а також довідка з банку, в якій вказано розмір заборгованості, що залишилася.

Важливою умовою схвалення рефінансування є бездоганна кредитна історія. Якщо у позичальника є прострочення за щомісячними платежами, його шанси на перекредитування істотно зменшуються. Як правило, новий кредитор вимагає знову оцінювати нерухоме майно, що тягне за собою витрати на оплату послуг фахівця. Крім цього не обійтися без витрат на нотаріуса і оформлення нової страховки.

Іноді банки не бажають віддавати хороших клієнтів своїм прямим конкурентам, які пропонують нижчу ставку, тому намагаються всіма силами затягнути процес. Правда, все, що вони можуть, - це не давати підтвердження справних платежів і не видавати довідку про поточну заборгованість. При цьому кожен позичальник повинен розуміти, що перекредитування є його правом, яким він може скористатися в будь-який момент. Єдина умова, при якому для клієнта банку стає недоступно рефінансування, - це заборона на проведення такої процедури в умовах кредитного договору, який був підписаний сторонами.

Варто врахувати, що на період, коли один банк знімає заставу з нерухомості, а інший накладає його, по кредиту можуть призначатися підвищені відсотки в якості своєрідної страховки. Сподіваємося, що після прочитання цієї статті вам стане зрозуміліше, що таке рефінансування іпотеки і при необхідності ви легко зможете скористатися такою можливістю.

Поради експертів

Оформляйте рефінансування тільки при істотній різниці в ставці. В іншому випадку ви втратите багато грошей і часу на переоформлення, а фінансова вигода виявиться мізерною.