Особливості ануїтетного платежу

Як і при диференційованої формі щомісячної оплати кредитів, в цьому випадку кожен платіж складається з погашення основного боргу і нарахованих відсотків. Тільки при ануїтетною формі оплати щоразу змінюється співвідношення між цими складовими. Спочатку велика частина щомісячного платежу йде на погашення нарахованих відсотків, а під кінець періоду кредитування співвідношення змінюється - більше грошей йде на погашення тіла кредиту і мінімальна сума на погашення відсотків.

Важливо! При виборі ануїтетною стратегії виплат зменшення суми основного боргу відбувається дуже повільно, оскільки велика частина перших платежів йде саме на погашення відсотків.

Ануїтетна стратегія виплат: розрахунок на прикладі

Припустимо, ви вирішили придбати однокімнатну квартиру в споруджуваному будинку за 40 тисяч доларів. Для цього плануєте оформити іпотечний кредит на таку суму під 8% річних на 20 років. Якщо обрана ануїтетна стратегія оплати, то щомісяця доведеться вносити по 811,06 доларів, з яких спочатку на погашення основного боргу буде йти всього по 544,39 доларів, а на погашення відсотків - 266,67 доларів. В кінці строку дії кредитного договору ситуація зміниться і на погашення основного боргу буде йти майже по 800 доларів. Наприклад, з останнього платежу увійде всього 5,37 на погашення нарахованих відсотків, а 805,68 доларів на виплату основного боргу.

У чому вигода для банку?

Фінансовим установам ануїтетний платіж є більш вигідним, оскільки в цьому випадку позичальник заплатить більше через нарахованих відсотків. Крім цього для банку є і ще одна перевага - воно полягає в тому, що сума основного боргу стає менше поступово, тому дострокова оплата позичальникові не вигідна. Наприклад, в середині терміну кредитування може бути погашена тільки чверть основного боргу.

Поради експертів

При такому варіанті здійснення платежів позичальник розуміє, яку суму потрібно платити щомісяця, оскільки вона є однаковою з місяця в місяць. Це дозволяє точно спланувати особистий або сімейний бюджет. Можна навіть кілька місяців відкладати суму щомісячного платежу, щоб краще зрозуміти свої фінансові можливості. Однак за відсотками переплата виходить більше. Крім цього позичальнику потрібно врахувати, що при достроковій оплаті може виявитися, що тіло кредиту погашено мінімально, тому заздалегідь закривати договір накладно.