Іпотечне кредитування для молодих сімей на вигідних умовах

Для поліпшення житлових умов молодим сім'ям пропонуються максимально лояльні умови. Наприклад, їм, як правило, необхідно зробити мінімальний перший внесок. Відповідно, потрібно менше часу збирати на початковий платіж. Крім цього молодим сім'ям дається мінімальна базова ставка. У деяких програмах при наявності однієї дитини іпотечне кредитування можна оформити і зовсім з нульовою процентною ставкою. Якщо дітей в сім'ї більше, в цьому випадку можна розраховувати на допомогу від держави - з бюджетних коштів може бути погашено до чверті вартості житла.

Хто має право на пільгову іпотека?

Звичайно, іпотека для молодих сімей - це вигідно, але покладається така житлова програма далеко не всім. Є три категорії громадян, яким є пільгове пропозицію, - це пари, в яких подружжю на момент звернення в банк має бути не більше 35 років, чоловік або жінка до 35 років з неповнолітньою дитиною або дітьми, самотній хлопець або дівчина до 35 років. Потрібно обов'язково перебувати на квартирному обліку, що має підтверджуватися відповідними документами, або мати прописку в селі і потребувати поліпшення житлових умов.

Які документи потрібно надати в банк для оформлення іпотеки за пільговою програмою?

Умови іпотеки та вимоги до документів можуть незначно змінюватися в залежності від банку, куди ви вирішите звернутися, але можна виділити обов'язкові складові. У будь-якому фінансовій установі потрібно написати заяву, надати документ, що підтверджує особу та вік (паспорт), а також документи про сім'ю (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини). Також обов'язково потрібно буде надати довідку з місця роботи або будь-яке інше документальне підтвердження доходів. Якщо є факти, які можуть вплинути на рішення банку, наприклад, свідоцтво про будь-які соціальні пільги, тоді варто докласти додаткові документи, щоб кредитний менеджер враховував і їх при ухваленні рішення. Іпотека для молодої сім'ї - це відмінна можливість придбати власне житло вже зараз, а не витрачати роки на накопичення потрібної для покупки суми, блукаючи при цьому по знімних квартирах або живучи з родичами.

Іпотека для молодої сім'ї: умови в Україні

В Україні іпотечне кредитування сім'ям, в яких подружжю до 35 років, здійснюється за програмою «Доступне житло», яка проводиться під контролем «Держмолодьжитло». Спочатку потрібно вибрати об'єкт нерухомість і подати заявку на участь в програмі в Комісію Мінрегіону. Якщо по ній буде прийнято рішення, можна йти в будь-який банк і оформляти іпотеку на стандартних умовах, а частину суми погасить держава.

Хто може брати участь в програмі для молодих сімей?

  • Грошовий дохід сім'ї в перерахунку на одну людину (діти теж враховуються) не перевищує трьох мінімальних зарплат.
  • Останні 36 місяців у них у власності не було житлової нерухомості.
  • Є власниками не більше 13,65 житлових квадратних метрів (наприклад, частина в приватизованій квартирі).

Як взяти участь у програмі?

Потрібно заповнити заяву і відправити його через сайт «Держмолодьжитло». Об'єкт житлової нерухомості потрібно підбирати самостійно. Якщо вибрано житло в новобудові, то до здачі її в експлуатацію повинно бути не більше 12 місяців з моменту здійснення операції. Якщо Комісія Мінрегіону одабрівает заявку, можна укладати іпотечний договір з регіональним управлінням «Держмолодьжітло» про надання грошей за програмою, з банком - про видачу кредиту, а з продавцем житла підписати договір на його придбання.

Розмір держпідтримки

Всі, хто потребує доступне житло, отримують державне відшкодування вартості житла в розмірі 30%, а ветерани та люди, які втратили житло через окупацію Донецької і Луганської області - до 50%.