Єдиний спосіб зафіксувати вартість - іпотека, оскільки в цьому випадку житло купується за поточною ціною, і всі наступні виплати робляться на основі зазначеної суми в іпотечному договорі. Іншими словами, якщо ви хочете придбати квартиру за 20 тисяч доларів в іпотеку, тоді купуєте її за цю суму, а потім виплачуєте її банку з урахуванням відсотків протягом певного періоду. Якщо ви хочете придбати цю ж квартиру, але попередньо накопичивши всю суму, до моменту, коли на вашому рахунку буде 20 тисяч доларів, вартість цієї квартири буде вже 25 тисяч доларів. Відповідно, наявних грошей на покупку не вистачить і доведеться продовжувати накопичення. Крім цього варто враховувати, що нерухомість в споруджуваному будинку обходиться дешевше, ніж після здачі його в експлуатацію. Також можна заощадити на процентній ставці, якщо оформити іпотеку в банку, який має партнерську угоду з забудовником.

Способи отримання кредитних грошей від банку: порівняльна таблиця

 Через депозитарійЧерез акредитивБанківський переказ продавцевіГотівкою
ПлюсиРизик втратити гроші мінімальний, оскільки вони зберігаються в банку до моменту укладення угоди.Найнадійніший спосіб передачі грошей. Банк переклад суму на рахунок продавця, але він не зможе нею скористатися до моменту завершення угоди (укладення договору купівлі-продажу).Цей спосіб також відрізняється надійністю, оскільки банк безпосередньо передає гроші продавцю нерухомості після того, як угода відбудеться.Плюси у цього способу відсутні, оскільки зростає ризик шахрайства.
МінусиРизики в цьому випадку для сторін відсутні, оскільки контроль за передачею фінансових коштів здійснює банк.Мінуси практично відсутні. Ризик втратити гроші є тільки в тому випадку, якщо хтось із співробітників банку піде на шахрайство, але ймовірність такого розвитку подій незначна.Банк може не перевести гроші продавцю нерухомості, наприклад, через припинення свого існування. Але в цьому випадку угода буде вважатися недійсною, адже в договорі прописані умови її здійснення.Цей спосіб застосовується рідко, оскільки підготовка величезної суми готівкою займає час і викликає незручності. Крім цього при отриманні позичальником великої суми готівкою зростає ризик того, що він не донесе їх до продавця нерухомості.
Найкраще вибирати для оформлення іпотеки той банк, спосіб передачі грошей в якому вас влаштовує. Потрібно розуміти, що заради конкретного позичальника фінансова установа не буде змінювати спосіб перерахування кредитних коштів продавцю нерухомості.

Найпоширеніші помилки при погашенні іпотечного кредиту

Оформити іпотеку - це тільки половина справи. Найбільша трудність починається після підписання договору, адже настає момент оплати заборгованості. Щомісяця потрібно своєчасно і в повному розмірі робити платежі в банк, адже це передбачають умови іпотеки. І ось тут багато позичальників допускають серйозні помилки - хтось через незнання, хтось із легковажності.

Відмова платити кредит

Деякі позичальники при виникненні фінансових труднощів просто відмовляються платити кредит. Однак боргове обов'язково нікуди не дівається, а тільки збільшується в розмірах, адже починають нараховуватися штрафи і пеня за прострочення. В результаті відмову платити кредит може перерости в судовий розгляд, за підсумками якого у боржника буде примусово вилучено майно для погашення боргу. В першу чергу, вилучається саме іпотечне житло, а якщо його не вистачило, щоб розрахуватися з кредитором, накладається арешт на рахунки та інше майно. Що буде, якщо не платити кредит, читайте в статті.

Пропуск або затримка платежу

Деякі неправильно розставляють пріоритети і вважають, що їм важливіше розрахуватися за комунальні послуги або купити одяг на розпродажі, ніж внести щомісячний платіж. Однак пропуск або затримка оплати призводить до штрафів, які збільшують суму боргу. Постійне порушення умов кредитного договору призводить до погіршення кредитної історії.

Оформлення онлайн-кредиту для погашення щомісячного платежу

Деякі вирішують взяти новий невеликий кредит, щоб зробити щомісячний платіж по іпотеці. Однак потрібно розуміти, що такий спосіб лише збільшує боргову яму, оскільки онлайн-кредит видається під високий відсоток, тому переплата по ньому буде суттєвою.

Внесення платежу в останній момент

Деякі оплачують кредит в самий останній день, а потім дивуються, звідки у них беруться постійні штрафи за прострочення. Потрібно враховувати, що враховується не час перекладу платежу, а час зарахування грошей на рахунок. З огляду на, що в системі проведення транзакцій можуть виникнути збої й затримки, платіж, відправлений в останній день, може прийти кредитору через добу. Це вже вважається простроченням платежу і тягне за собою нарахування штрафу.

Неповне погашення кредиту

Деякі позичальники не витрачають час на перевірку балансу свого кредиту. В результаті може виявитися, що вони недоплатили кілька копійок, які зважили простроченням. На цей залишок буде нараховуватися пеня, яка з часом може зрости в солідну суму. Потрібно після кожної оплати заходити в особистий кабінет і перевіряти, скільки сплачено за кредитом і скільки ще залишилося. Після того, як буде внесений останній платіж за кредитом, слід звернутися в банк і оформити довідку про повне його погашення. так ви застрахуєте себе від претензій у майбутньому.

Чи можна оформити іпотеку і не платити відразу велику суму?

Практично у всіх серйозних банках умови іпотеки включають сплату початкового внеску. Як правило, під час підписання договору потрібно відразу заплатити до 50% від вартості житла. Це досить велика сума, тому багатьох цікавить іпотека без початкового внеску. З огляду на підвищений попит на такий формат кредитування, банки останнім часом стали пропонувати подібний варіант, але доступніше житло не стало. І ось чому.

«Підводні камені» кредиту на квартиру без першого внеску

Будь-кредит - це ризик для банку, в тому числі і іпотека. Умови отримання позики повинні бути максимально жорсткими, щоб отримати її могли лише люди з високими фінансовими можливостями. Фінансові установи не прагнуть видавати позику на покупку квадратних метрів без першого внеску всім бажаючим, а намагаються максимально посилити вимоги до осіб, які претендують на житло в кредит. По-перше, банк підвищує відсоткову ставку для таких позик і вводить додаткові комісії. З цієї причини переплата виходить істотна, що невигідно для позичальника. По-друге, доведеться вносити заставу або залучати людину, яка готова виступити в якості поручителя. Справа в тому, що класичне іпотечне кредитування передбачає, що саме житло виступає в якості заставного майна. Іншими словами, якщо позичальник не зміг виплатити заборгованість, він позбавляється квадратних метрів. Але при кредитуванні без початкового внеску банку буде потрібно будь-яка інша нерухомість в заставу. Якщо ви не маєте власного житла, його повинен надати поручитель (людина, яка готова позбутися своїх квадратних метрів, при виникненні прострочень і непогашеної заборгованості). Внесення заставного майна тягне за собою додаткові витрати, в тому числі необхідність сплатити державне мито, страховку, експертну оцінку, а також послуги нотаріуса. Крім цього при іпотеці без початкового внеску доведеться доводити свою платоспроможність - ваші доходи банк буде перевіряти з граничною ретельністю.

Чому іпотечне кредитування без першого внеску невигідно для банку?

Відсутність початкової суми - це істотний ризик для банку, який не перекриває навіть висока процентна ставка. Логіка тут проста - якщо позичальник не може зібрати суму для першого внеску, значить з доходами у нього проблема. І тут не обов'язково у людини може бути низька зарплата, можливо, він просто нераціонально витрачає гроші. Якщо не виходить оформити житло в кредит без першого внеску, досить розумним виходом стає іпотека для молодої сім'ї, яка видається на пільгових умовах. Звичайно, якщо позичальник підходить за умовами. В цьому випадку можна отримати знижену процентну ставку, а також невелику (іноді до 25%) компенсацію вартості житла з державного бюджету.

Поради експертів

Деякі позичальники при виникненні фінансових труднощів просто відмовляються платити кредит. Однак боргове обов'язково нікуди не дівається, а тільки збільшується в розмірах, адже починають нараховуватися штрафи і пеня за прострочення. В результаті відмову платити кредит може перерости в судовий розгляд, за підсумками якого у боржника буде примусово вилучено майно для погашення боргу. В першу чергу, вилучається саме іпотечне житло, а якщо його не вистачило, щоб розрахуватися з кредитором, накладається арешт на рахунки та інше майно. Пам'ятайте про це, якщо раптом вас відвідає думка не платити за кредит.