З 1 березня 2021 року держава почала видавати іпотечні кредити на житлову нерухомість під сім відсотків річних у гривні. Програма створена для неспроможних громадян, які не можуть взяти іпотеку на комерційних умовах. Розраховано програму на 5000 сімей, які проживають в гуртожитках або аварійних будинках. Це науковці, медичні працівники та новостворені сім'ї, які мають житлові проблеми. Держава компенсує фізичній особі різницю між реальною відсотковою ставкою та 7 відсотків річних зазначених у програмі без прив’язки до курсових різниць. Нерухомість має бути здана в експлуатацію не пізніше 2018 року. На кредитування держава виділила понад 2 мільйони гривень. Понад 20 провідних банківських установ долучились до програми видачі кредитів. Серед яких ПриватБанк, Кредобанк, Укргазбанк, Ощадбанк, "ОТП банк" та інші.

Які умови отримання іпотеки під 7%?

Позичальник сам обирає потрібне йому житло та з потрібним пакетом документів звертається у банк. Умови досить лояльні для клієнта, в першу чергу це вік від 20 років. Позичальник має виплатити суму позики поки йому не виповнилося 70 років при цьому банк має право визначати максимальний вік кредитора сукупний дохід якого не повинен перевищувати 10 мінімальних статистичних зарплат у визначеному регіоні. За правилами програми дозволяється мати нерухоме майно, яке не перевищує норми 50 квадратних метрів. Одна людина чи сім'я з двох осіб має право придбати квартиру чи житловий будинок з землею площею не більше 50 квадратів та 20 квадратних метрів кожному наступному члену родини. Можна вибрати площу іпотеки понад 90 квадратів, але в такому випадку клієнт буде сплачувати типові відсотки кредиту на момент підписання договору.

Як розрахувати пільговий кредит?

Щоб визначити сукупний дохід потрібно зайти на сайт статистики http://www.ukrstat.gov.ua/ знайти розмір середньої заробітної плати по регіону, помножити цю цифру на 10 та ділимо на 6 місяців. Отримана цифра це сума максимального місячного доходу при якому позичальник має право на отримання кредиту під 7 відсотків. Наведемо приклад суми щомісячного кредиту. Вартість однокімнатної квартири 1 мільйон 150 тисяч гривень. Умовами кредитування є 15 відсотковий власний внесок позичальника. Отже, перший внесок становитиме 200 тисяч в гривнях. Перша сума кредиту становить 950 тисяч гривень. Середній щомісячний дохід по іпотеці буде 11 000 гривень. Банки можуть встановлювати в деяких ситуаціях при розгляді кредиту суму власних коштів клієнта в розмірі 50 %.

Оформлення документів для кредиту під 7%

Для отримання банківської іпотеки позичальник подає такі документи:
 •  заявка на участь у програмі;
 •  український паспорт та код (копії);
 •  свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження (за наявності);
 •  свідоцтво про реєстрацію домогосподарства позичальника та членів:
 •  підтвердження доходів позичальника та членів родини за останні півроку (для тих, хто займається підприємницькою діяльністю – 12 місяців);
 •  документ про перебування на квартирному обліку;
 •  підтвердження офіційного працевлаштування.
Після подання усіх потрібних документів та у випадку позитивного рішення по іпотеці позичальник отримує наступні договори:
 •  договір про оформлення іпотеки;
 •  договір купівлі-продажу;
 •  іпотечний договір;
 •  договір страхування.

Строки оформлення іпотеки Зеленського

Банківська установа перед оформленням іпотеки здійснює перевірку кредитної історії позичальника. Видача кредиту займає від 48 до 72 годин. Максимальний строк іпотечного кредиту становить 240 місяців. Якщо позичальник має тимчасові матеріальні труднощі банк проводить реструктуризація боргу за кредитним договором. Якщо затримка виплати боргу досягне 90 днів, він більше не буде учасником плану, а до кінця терміну іпотеки з нього будуть нараховуватися відсотки на стандартних банківських умовах. Оформлення доступної іпотеки також можливе при умові, що позичальник має власну частку в батьківській нерухомості, але не більше 50 відсотків площі. Термін виплати встановлений в межах від 1-го до 20 років. Після зарахування кредитних коштів на рахунок позичальника або видачу грошей через касу банку, сплачується одноразова комісія за кредит. На цьому угода вважається завершеною. Цільове призначення коштів оформляється лише під програму іпотеки.

Припинення виплат 7% по програмі «Доступна іпотека»

Ануляція виплат клієнту відбувається, якщо клієнт неправдиво інформує:
 •  про себе та своїх рідних;
 •  про наявність прав на нерухоме майно;
 •  про об'єкт часткової іпотеки, якщо об'єкт здано в експлуатацію до 2018 року;
 •  кошти, які були використані не за цільовим призначенням.

Не бійтесь ризикувати! Звертайтесь до кредитного маркетплейсу ACREDITS та оберіть доступний кредит на житло.