Умови кредитування нових і старих машин

Банки кредитують не тільки покупку нових машин, а й автомобілі з пробігом. Умови будуть відрізнятися, оскільки при купівлі вживаного транспортного засобу ризик для кредитора підвищується. Деякі банки при купівлі автомобіля з пробігом в автосалоні дозволяють не оформляти КАСКО, але при цьому підвищують процентну ставку. Найвигідніше брати в кредит транспортний засіб у партнерів банку, оскільки в цьому випадку можна отримати більш лояльні умови.

Вигідно також розглядати автомобілі, які знаходяться у власності банку, - раніше вони були конфісковані у боржників і зараз числяться на балансі фінансової установи. Йому вигідно швидше позбутися від цих активів, тому конфісковані машини видаються в кредит на самих лояльних умовах. Для оформлення автокредиту, як правило, потрібно надати паспорт і водійське посвідчення. Крім цього може знадобитися довідка з місця роботи, в якій вказано посаду та рівень заробітної плати.

Додатково банк може витребувати оригінал податкового звіту, який підтверджує дохід за останні 12 місяців. Такий документ можна взяти в податковій інспекції. Крім цього кредитор має право вимагати виписку з особового банківського рахунку. У список необов'язкових документів включені свідоцтва про освіту, а також документи на дороге майно.

Деякі банки дозволяють залучати до автокредиту співпозичальників, наприклад дружину або чоловіка. Якщо в погашенні кредиту буде брати участь ще одна особа, на нього також потрібно готувати пакет документів.

Умови, які потрібно перевірити в договорі

Одночасно з подачею заявки на автокредитування слід попросити у менеджера банку проект кредитного договору, підписання якого буде запропоновано в разі прийняття позитивного рішення за вашою заявкою. Краще вивчати проект договору разом з юристом, якщо ж немає поруч правового фахівця, то потрібно самостійно прочитати кредитний договір.

У ньому необхідно перевірити, яка процентна ставка і комісійні платежі будуть нараховуватися за кредитом, порядок введення штрафних санкцій, права банку на зміну умов в односторонньому порядку. Крім цього слід звернути увагу на порядок погашення кредиту і відповідальність сторін, іншими словами, що ви будете робити, якщо не зможете виплатити банку борг. Як правило, кредитор забирає або машину в якості погашення боргу, або позичальник буде відповідати всім своїм майном. Після уважного вивчення договору потрібно уточнити всі спірні моменти у менеджера банку і тільки після цього можна приймати рішення про доцільність його підписання.

Які вимоги пред'являються до потенційного позичальника?

Банки встановлюють різні вимоги до тих, хто бажає придбати автомобіль на гроші банку. В першу чергу, є вікові рамки. Як правило, мінімальний вік, з якого доступна позика на покупку машини, коливається в межах 21-24 років. Окремі банки можуть знижувати планку віку до 18-20 років або, навпаки, підвищувати до 25 років.

Встановлюється і верхній ліміт віку. Зауважимо, що вік вказується на момент скоєння останнього платежу. Іншими словами, якщо вам 53 роки, а максимальний вік позичальника в банку зафіксований на рівні 60 років, то ви зможете оформити позику не більше, ніж на 7 років.

Крім віку у банків ще є вимоги до працевлаштування потенційного позичальника. Воно повинно бути офіційним, в першу чергу. Також важливо, щоб на останньому місці роботи вже був піврічний безперервний стаж. Крім цього фінансові установи встановлюють вимогу і до загального трудового стажу, який повинен бути не менше 12 місяців.

Необов'язковими умовами для оформлення договору кредитування є офіційний шлюб і наявність дітей, а також професія, вид діяльності, наявність іншої власності, освіту. Банки можуть вимагати підтвердження чогось з перерахованого вище в крайньому випадку, але, як правило, кредитори обмежуються стандартним пакетом документів, який включає паспорт, податковий номер, водійські права, довідку з місця робіт.

Що потрібно знати про покупку машини в кредит

В даний час кожну другу машину купують в кредит - все більше банків пропонують відповідні програми. Щоб зробити для клієнтів найбільш вигідні умови, вони починають партнерство з найбільшими дилерськими мережами. Оформлення позики як і раніше залишається для багатьох єдиним способом придбання особистого транспорту. Зауважимо, що автокредитуванням активно користуються не тільки приватні особи, а й підприємства, які хочуть розширити власний автопарк.

Чому стали частіше купувати машини в кредит?

Зростання обсягів автокредитів пояснюється подорожчанням самих автомобілів - далеко не у всіх виходить зібрати потрібну суму відразу, враховуючи, що ціни постійно ростуть через інфляцію, а реальні доходи знижуються. При цьому все частіше оформляють позики на старі машини - це дуже перспективний сегмент для банків, але вони готові розглядати тільки ті транспортні засоби з пробігом, які перевірені в дилерському центрі, оскільки їм потрібно ліквідне забезпечення за кредитом, за який і виступає автомобіль.

Інший фактор, який призвів до збільшення попиту на автокредити, - це спрощення процедури видачі позик. Банки намагаються активніше кредитувати тих клієнтів, у яких позитивна кредитна історія і чиї доходи знаходяться на стабільному рівні. Більш лояльні вимоги до позичальників пояснюються ще й тим, що автокредити забезпечені самим транспортним засобом, яке купується на гроші банку.

Головні переваги автокредитування

Оскільки автокредитування є цільовою позикою, то процентні ставки приблизно вдвічі нижче, ніж середні ставки по нецільовим (споживчим) кредитами готівкою для фізичних осіб. Держпрограми, як правило, не поширюються на автокредитування, а ось спеціальні фірмові програми від різних автомобільних брендів зустрічаються досить часто. В даний час левова частка автокредитів відбувається з використанням саме різних пільгових пропозицій від дилерів. Фірмові кредитні програми дозволяють добре заощадити, адже кредитна ставка по ним, як правило, знижена.

Основні умови автокредитування

На тлі поточної економічної ситуації ставки по автокредитах будуть поступово зростати. Зараз підсумковий відсоток залежить від терміну кредитування, вартості транспортного засобу, а також розміру авансового платежу. Чим більше грошей позичальник відразу готовий нести в банк, тим більше лояльну ставку зможе запропонувати йому кредитор. Деякі фінансові установи готові запропонувати дуже приємну ставку на другий автокредит за умови, що попередній був виплачений в повній мірі і без прострочень.

Як правило, одним з обов'язкових умов автокредитування є оформлення страхового поліса, але останнім часом банки все частіше стали пропонувати кредитні програми, які не включають обов'язкове страхування, але в цьому випадку, звичайно, ставки будуть вищими. У найближчі роки попит на автокредити зростає через інфляцію і тенденції до підвищення базової ставки - ті, хто не наважувалися на покупку раніше розуміють, що далі відкладати просто нікуди.

Чи можна купити автомобіль в кредит без початкового внеску?

Багато людей мріють мати незалежність від громадського транспорту, проте, з огляду на високу вартість автомобілів - не тільки нових, але і з пробігом - далеко не у всіх є можливість придбати власний транспортний засіб. Тому люди намагаються знайти варіанти вигідного придбання. Єдиним рішенням для багатьох стає автокредитування, але банки пропонують досить високі процентні ставки. При цьому потрібно відразу вносити великий аванс, який зібрати в поточних економічних умовах не так-то просто. У багатьох людей з'являється питання чи можна оформити автокредит без первісного внеску. Саме про це ми поговоримо нижче.

Що мають на увазі під початковим внеском?

Під початковим внеском або авансовим платежем розуміють суму, яку позичальник повинен заплатити банку на момент укладення договору. Це особисті гроші покупця, які відразу ж переводяться на рахунок продавця транспортного засобу. Початковий внесок - це в багатьох фінансових установах обов'язкова вимога, якщо позичальник хоче отримати позику на автомобіль. Купити в кредит без початкового внеску бажають багато, але саме аванс є своєрідним підтвердженням для кредитора платоспроможності позичальника. Крім цього завдяки авансовим платежем істотно зменшується переплата по автокредиту, оскільки відсоток нараховується відразу не на всю суму, а тільки на частину, що залишилася.

Так склалося, що банки знижують процентну ставку для тих клієнтів, які готові внести солідний початковий внесок. Мінімальний рівень авансового платежу фіксується в межах 10%, максимально аванс, який потрібно банками, як правило, коливається в межах 50%, Але, в середньому, позичальники вносять близько 20-30 відсотків від вартості транспортного засобу. Авто в кредит без початкового внеску - це підвищений ризик для банку, оскільки відсутність у позичальника грошей на внесення авансу свідчить про його поганий фінансовий стан. Банку потрібно якось підстрахуватися на випадок, якщо позичальник не зможе продовжити виплати кредиту. Єдиним рішенням для кредитора стає підвищення процентної ставки, а також введення високої одноразової комісії за видачу кредиту. Крім цього на позичальника накладається зобов'язання по оформленню розширеного поліса КАСКО.

Як оформити автомобіль в кредит без початкового внеску

Багато банків зараз стали пропонувати кредитування старих машин без початкового внеску, але з більш високою процентною ставкою. При цьому підвищуються вимоги до позичальника. Наприклад, може бути необхідно набагато більше документів або пройти співбесіду зі службою безпеки. В середньому кредит з нульовим внеском пропонується під 20-22% річних. Це досить серйозна переплата, тому позичальникові потрібно кілька разів подумати перед тим як вирішуватися на автокредитування без авансового платежу. Якщо у позичальника погана кредитна історія, то розраховувати на автокредит без першого внеску можна. Єдиним рішенням є надання надійного поручителя, який готовий внести заставне забезпечення.

Це зробити набагато простіше, ніж придбати автомобіль з пробігом на гроші банку, оскільки в цьому випадку можна звернутися в салон, який є партнером фінансової установи. Для початку потрібно зробити розрахунок вартості машини за допомогою автокредитного калькулятора, а потім звернутися в ті банки, з якими співпрацює дилерський центр. Після цього буде потрібно подати заявку на автокредит і зібрати пакет документів. Якщо прийнято позитивне рішення за вашою заявкою, то підписується договір з банком. Зауважимо, що потрібно дуже уважно читати умови договору автокредитування, оскільки в ньому може бути багато підводних каменів.

Разом із заявкою на автокредитування буде потрібно подати ксерокопію паспорта та індивідуальний податковий номер, а також довідку з місця роботи, в якій вказано посаду та щомісячний дохід, а також рахунок-фактуру на машину. Після підписання договору кредитування і оформлення договору купівлі-продажу на транспортний засіб позичальник повинен купити поліс КАСКО та особистий страховий поліс.

Кредит на авто з пробігом без початкового внеску

Через більш високу вартість набагато частіше саме на нові машини беруть автокредити. Автомобілі без початкового внеску, які мають пробіг, оформляють рідше, оскільки банки не особливо лояльно ставляться до позичальників, які хочуть оформити стару машину в кредит і без першого платежу.

Машина, що є додатковим ризиком, оскільки банк не впевнений в її технічний стан, відповідно фінансові установи роблять більш високі ставки по транспортним засобам з пробігом і досить рідко дають їх в кредит без початкового внеску. Хоча для позичальника стара машина є грамотним фінансовим рішенням і вигідним вкладенням коштів. Якщо вартість машини з пробігом невелика, то можна не шукати кредит без початкового внеску, оскільки вийде в більшості випадків обійтися звичайними споживчими позикою, який видається на більш лояльних умовах і при менших вимогах до позичальників. Споживчі кредити, як правило, видаються готівкою, тому у позичальника розширюється перелік можливих варіантів покупки

Де купити транспортний засіб без початкового внеску?

Багато дилерські центри зараз стали пропонувати розстрочку, яка дозволяє клієнтам оплатити вартість транспортного засобу частинами протягом певного періоду без переплати за відсотками. У той час як банківський кредит передбачає не тільки погашення суми покупки, але і оплату відсотків за користування позиковими засобами. Крім цього оформити автомобіль в розстрочку без первісного внеску можна в лізингових компаніях, які дуже лояльно ставляться до всіх позичальників і пропонують різні машини за договором фінансового лізингу. На відміну від кредиту в банку лізинг передбачає перехід права власності до позичальника тільки в той момент, коли він виплатив всю вартість транспортного засобу з урахуванням обумовлених комісій лізингової компанії.

Поради експертів

Якщо ви мрієте про особистому транспорті та щомісячні доходи дозволяють робити щомісячні платежі, то варто оформити автокредит. Умови банків потрібно завжди вивчати дуже уважно, щоб в процесі виплат не виникли несподіванки. Розумним рішенням буде підписання договору разом з юристом, який перегляне текст документа. Якщо правового фахівця вам знайти не вдалося, то потрібно самостійно прочитати документ, вникаючи в кожну фразу. Якщо ви хочете оформити автомобіль без першого внеску, то потрібно пошукати більш дешеві варіанти, наприклад, машини, з пробігом, які випущені досить давно. Щоб придбати таку машину, достатньо оформити споживчий кредит, який видається на більш лояльних умовах, ніж автокредит. Також без внеску можна взяти машини, які знаходяться у власності банку. Іноді їх кредитують навіть під 0%, оскільки фінансовій установі вигідно позбутися від цих неліквідних активів на своєму балансі. Зауважимо, що машини у власність банку потрапляють шляхом конфіскації їх у боржників за кредитами.