Особливості кредитування при покупці комерційного транспорту і спецтехніки

Комерційний транспорт потрібен бізнесу для свого розвитку. З огляду на його високу вартість, не у всіх фізосіб-підприємців або юросіб є можливість взяти з обороту велику суму без негативних наслідків для фінансової стабільності бізнесу. Ось чому підприємства і підприємці звертаються в банк, якщо їм необхідно розширити свій автопарк.

Важливо! Не всі транспортні засоби вважаються комерційними, тому, перш ніж звертатися в банк слід уважно вивчити перелік автомобілів, які належать до категорії «комерційний транспорт».

Кредит на комерційний транспорт може отримати те підприємство або підприємець, у якого хороша кредитна історія, а щомісячний дохід дозволяє робити виплати по кредиту. Платоспроможність легко перевіряється по фінансовій звітності. Крім цього важливо, щоб не було і великої кредиторської заборгованості у підприємства або фізособи-підприємця, оскільки це може бути розцінено службою безпеки банку в якості свідоцтва низьку платоспроможність.

Які транспортні засоби вважаються комерційними?

Якщо для бізнесу набуваються легкові автомобілі, то для оформлення кредиту потрібно, щоб в договорі купівлі-продажу було відразу кілька машин. Також до комерційного транспорту відносяться вантажівки від 3,5 тонн, автобуси, напівпричепи і причепи. Кредити оформляються тільки на нову комерційну техніку, яка реалізується через офіційного дилера.

На покупку якої спецтехніки видають кредити?

У категорію спецтехніки входять всі вузькоспеціалізовані транспортні засоби, наприклад, комбайни, асфальтоукладальники, екскаватори, навантажувачі, дробарки, силоси і багато іншого. Всю спецтехніку можна умовно поділити на кілька категорій: сільськогосподарська, будівельна, дорожня, транспортна. Для оформлення кредиту на сільськогосподарську техніку варто подивитися, чи є в банках програми з підтримки фермерів. При оформленні кредиту через таку програму можна отримати більш лояльні умови, наприклад, знижену процентну ставку.

Чи варто брати кредит на комерційний транспорт і спецтехніку?

Підприємницька діяльність має на увазі постійне прагнення до поліпшення фінансових показників. Для цього потрібно регулярно вживати заходів, які дозволяють випускати більше продукції, залучати нових клієнтів, продавати дорожче або надавати послуги якісніше. На певному етапі розвитку у більшості підприємств постає питання про покупку комерційного транспорту або спецтехніки - комусь потрібне розширення автопарку, а хтось тільки задумався про його створення. У будь-якому випадку на це потрібна велика сума, яку необхідно десь знайти.

Наприклад, можна взяти гроші на купівлю комерційного транспорту або спецтехніки з оборотних коштів, але в цьому випадку доведеться виконати оптимізацію бюджету підприємства, щоб десь скоротити витрати, а десь уповільнити оборотність капіталу. І в першому, і в другому випадку ситуація може негативно позначитися на діяльності підприємства.

Також власник бізнесу може придбати транспорт за особисті кошти і потім записати його на баланс свого підприємства, збільшивши таким чином статутний капітал. Але це зручно лише в тому випадку, якщо у засновника є достатня сума вільних коштів, які він готовий вкласти в свою справу. Потрібно розуміти, що в цьому випадку при банкрутстві цей транспорт буде розподілений на те, щоб розрахуватися з кредиторами. Таким чином, єдиним вигідним способом покупки спецтехніки та комерційного транспорту є кредит, який буде оформлений на підприємство.

Чому вигідно оформити кредит на комерційний транспорт і спецтехніку?

Найголовніша перевага кредитування - можливість платити частинами. Звичайно, доведеться зробити переплату у вигляді відсотків, але завжди можна пошукати банк, який пропонує лояльні умови для бізнесу. Наприклад, часто можна зустріти програми, які розраховані на підтримку фермерів або малого підприємництва. Якщо скористатися такою пропозицією, то можна отримати низьку процентну ставку, більш тривалий період кредитування, зменшені комісії.

Поради експертів

Кредит для покупки комерційного транспорту і спецтехніки варто брати, якщо немає можливості відразу заплатити всю суму, або витяг з обороту коштів негативно позначиться на подальшій роботі. Однак потрібно ретельно планувати доходи підприємства, щоб мати можливість вносити щомісячні платежі. Важливо розрахувати, наскільки покупка нової спецтехніки або транспорту сприятиме збільшенню прибутковості підприємства. В іншому випадку виникнуть прострочення, які виллються в штрафи, пеню та судові розгляди. Це погано позначиться на репутації бізнесу - партнери можуть відмовитися співпрацювати, а постачальники більше не погодяться на відстрочку платежу.