Як вибрати автомобіль?

Ринок вживаних автомобілів розвивається також стрімко, як і мережа офіційних дилерів, оскільки попит на нові та вживані транспортні засоби з року в рік тримається приблизно на однаковому рівні. Справа в тому, що при виборі нового або уживаного авто, різні покупці керуються своїми засобами пересування. При цьому в різні періоди свого життя один і той же людина може віддавати перевагу, то виключно новим транспортним засобам, то машинам з пробігом. Вибір того чи іншого варіанту залежить виключно від поставлених цілей. Як правило, машину купують, щоб поліпшити якість життя, для роботи або в якості підтвердження свого високого соціального статусу (елітні автомобілі і раритетні колекційні моделі), а також в якості подарунка. У перших двох випадках частіше оформляють автокредити і роблять вибір на користь старого автомобіля в хорошому стані, а в решті випадках - до оформлення позики вдаються рідко і беруть машини головним чином без пробігу.

Автокредитування нової машини або б/у?

Якщо для вас покупка машини символізує новий етап в житті, то транспортний засіб неодмінно має бути з салону. Такий автомобіль хоч і обійдеться дорожче, але зажадає набагато менших витрат на обслуговування. Крім цього більшість неполадок буде усунуто по гарантії від виробника. Також можна вибрати нову машину, яка працює на альтернативному паливі - вже є в продажу електромобілі і транспорт з гібридними двигунами. Машина з автосалону - це ідеальний спосіб підкреслити свій соціальний статус. Новий транспортний засіб забезпечує максимальний комфорт і безпеку, оскільки в новому авто перевірені всі системи на виробництві - абсолютно всі вузли і деталі знаходяться в справному стані. Банки часто пропонують кредитування нових машин за партнерськими програмами - в цьому випадку ставка буде більш лояльною. Прихильники покупки машин з пробігом впевнені, що це вигідне придбання, оскільки в цьому випадку за машину потрібно виплатити помірну вартість, а вона прослужить ще довгий час. Але це тільки в тому випадку, якщо вийде придбати авто в хорошому стані, в іншому випадку витрати на відновлення і ремонт машини будуть більше, ніж економія на покупці уживаної машини. Крім цього кредитна ставка на авто з пробігом, як правило, набагато вище, ніж на нові машини з салону.

Беремо автокредит: покрокова інструкція

Абсолютно різні причини спонукають людей придбати особистий транспорт. Кому-то він потрібний для роботи, іншим - для комфортного пересування, третім - для того, щоб підкреслити свій статус. У будь-якому випадку для багатьох кредитування є вигідним способом здійснення покупки, оскільки зібрати відразу всю суму в сучасних економічних умовах часто не представляється можливим. Якщо ви теж вирішили взяти позику, то потрібно розуміти покроковий алгоритм оформлення договору з банком. Саме про це ми і поговоримо нижче.

Крок перший. Розрахувати свої фінансові можливості

Починати потрібно саме з цього, оскільки автомобіль - велика покупка, яка зажадає щомісячних солідних фінансових вкладень. Крім щомісячного платежу слід враховувати і обслуговування транспортного засобу, а це витрати на паливо, страхування, планове технічне обслуговування, оплату стоянки або оренда гаража. Якщо для вас і щомісячний платіж є обтяжливим, то як ви плануєте покривати вартість річного володіння транспортним засобом. Ось чому важливо планувати сімейний бюджет з урахуванням суми щомісячних витрат на машину. Слід брати до уваги тільки стабільний дохід. Іншими словами, якщо у вас є офіційне місце роботи і підробіток, то при плануванні витрат на машину не варто враховувати додатковий дохід, оскільки він є непостійним і в самий невідповідний момент можна залишитися без цих грошей. Важливо порахувати як швидко ви зможете зібрати необхідну суму для внесення початкового внеску.

Крок другий. Обрати банк

Дуже важливо знайти кредитора з прийнятними умовами. Повинна бути лояльна процентна ставка, невеликий авансовий платіж до 30%, а також вигідні страхові програми. Деякі банки пропонують різні умови в залежності від того, який ви берете автомобіль - старий або новий. Також варто звернути увагу на програми, які пропонуються в співпраці з тими чи іншими офіційними автодилерами.

Крок третій. Розрахувати вартість кредиту

Для цього вам потрібно звернутися в обраний банк і попросити менеджера надати розрахунок за обраною кредитною програмою з урахуванням того автомобіля, який ви бажаєте придбати. Деякі фінансові установи роблять такі розрахунки в режимі онлайн. Наприклад, на сайті можна скористатися автокредитного калькулятором, завдяки якому вийде швидко дізнатися суму кредиту і розмір щомісячного платежу, зробивши кілька кліків мишкою.

Крок четвертий. Оформлення кредиту

Для початку потрібно зібрати всі необхідні папери: документ, що підтверджує особу, довідку про доходи, довідку з місця роботи, письмову згоду дружини або чоловіка про оформлення кредиту та інші документи, які вимагаються кредитором. Після цього заповнюється заявка на позику і подається менеджеру. У разі позитивного рішення підписується договір. Одночасно з цим робиться авансовий платіж, оформляється страховка, позичальник оплачує нотаріальні витрати на оформлення документів, також одноразову комісію на користь банку. Після цього можна забирати автомобіль і починати ним користуватися, головне не забувати регулярно вносити щомісячний платіж і оплачувати страховий поліс.

Дострокове погашення автокредиту

Латинське крилатий вислів «Хочеш миру - готуйся до війни» добре відображає планування свого бюджету перед оформленням автокредиту. Наприклад, позичальник розуміє, що може розплатитися з банком за 5 місяців, але оформляє договір на два роки. Він це робить для того, щоб щомісячний платіж був менше і в разі непередбачених обставин, ця сума йому була під силу. Якщо ж ситуація буде така, як позичальник планував, то можна зробити дострокове погашення кредиту, що ще й дозволить заощадити на відсотках. Таким чином, при достроковому погашенні позичальник повністю розплачується з банком до настання терміну, який прописаний в договорі.

Як відбувається погашення автокредиту раніше терміну?

Банки пропонують ануїтетну і диференційовану стратегію щомісячних платежів. Разом з договором позичальникові надається паспорт кредиту, де перераховані всі щомісячні виплати на обраний ним термін. Але також банк надає право зробити дострокове погашення - внести всю суму боргу одним платежем. Якщо позичальник бажає закрити кредит раніше терміну, то йому роблять перерахунок відсотків. Як правило, переплата в цьому випадку виходить менше.

Що варто врахувати при закритті автокредиту раніше терміну?

Потрібно уважно читати договір автокредитування щодо можливості закриття його раніше терміну, оскільки фінансова установа може накладати деякі обмеження. Він змушений вживати додаткових заходів, оскільки при дострокової виплати всієї суми втрачається частина прибутку. Часто зустрічається заборона на закриття договору раніше визначеного терміну. Наприклад, ви оформляєте кредит на покупку машини на п'ять років, при цьому банк ставить умову, що заплатити всю суму раніше, ніж через рік не можна. Крім цього можуть бути передбачені штрафи за те, що договір буде закритий до настання зазначеного в ньому терміну. Звичайно, є і такі банки, які лояльно ставляться до позичальників, які хочуть припинити кредитування раніше терміну, виплативши всю суму. Вони закривають договір в будь-який момент без будь-яких штрафів. Якщо ви націлені повністю розрахуватися з банком, то слід звернутися до менеджера, щоб він прорахував залишкову суму з урахуванням відсотків. Її потрібно буде разово внести в касу і зберегти чек про оплату. Деякі фінансові установи пропонують оплачувати автокредити через мобільний банкінг. В системі реалізована і система автоматичного підрахунку остаточної суми. В цьому випадку йти в відділення до менеджера немає необхідності - платіж можна зробити через особистий кабінет. Важливо! Після того, як ви внесете всю суму, зверніться в банк, щоб він видав довідку про закриття автокредиту.

Поради експертів

Перш ніж приступити до оформлення договору на автокредит, обов'язково візьміть додому копію і уважно прочитайте до того, як поставите пошту. Не всі компанії чесні, вартість може включати приховані комісії та додаткові відсотки. Не поспішайте брати авто у першого-ліпшого дилера, почитайте відгуки в інтернеті, поцікавтеся досвідом друзів. Автокредит - це надовго, краще витратити місяць на порівняння умов, ніж необдумано підписати документ і потім роками платити те, чого не повинні.