Як взяти низьку ставку по автокредиту в Україні?

  1. Жодних знижок
  2. Додаткові послуги
  3. Мінуси автокредитування
Саме тому при оформленні автокредиту слід знати кілька нюансів взяття кредиту під низьку ставку, при цьому не переплачуючи за страхування життя, додаткове медичне страхування, страхування GAP і так далі. Як правило, всі ці пункти потрапляють в тіло кредиту - в ту саму суму боргу, апелюючи це тим, що у Вас і так низька процентна ставка. Однак в одному скинули - в іншому додали. Так як же обійти всі ці «підводні камені» і вийти переможцем?

Жодних знижок

Коли ви хочете придбати новий автомобіль - Ви починаєте обдзвонювати офіційний дилерів. І як тільки від Вас звучить фраза - «хочу купити автомобіль в кредит», запевняємо, Вам відразу почнуть надходити привабливі пропозиції у вигляді знижок. Пам'ятайте, що купуючи автомобіль в кредит на чесних умовах - про жодні знижки і мови бути не може. Що таке чесні умови? У вас є встановлена ​​ціна за автомобіль, припустимо вона становить 2 мільйони гривень. Звертаючись до дилера, він може Вам сказати, що за готівковий розрахунок Вам буде списано 100 тисяч гривень і видані якісь подарунки. Ось це і є чесні умови. Ви приїжджаєте, якщо всі умови збігаються і Вас не ввели в оману, ви оплачуєте автомобіль і їдете. Ніяких «підводних каменів». Якщо ж мова йде про автокредит і знижки, то це неможливо. Це знижку просто нізвідки взятися. І навіть якщо Вам скинуть, то будьте впевнені, в тіло кредиту Вам буде додана будь-яка добровільна послуга: страхування життя, фінансовий захист і інші пункти, які є нібито обов'язковими. Розглянемо конкретний приклад. Припустимо, роздрібна ціна рекомендованого автомобіля становить 2,446,700 гривень. Ми отримуємо пряму знижку в розмірі двохсот тисяч, в результаті чого сума становить 2,246,700 гривень. Що буде, якщо ми візьмемо відсутню суму в кредит, без страхування життя - ми отримуємо 16%. Яка це буде сума? Якщо ми беремо з початковим внеском 1 150 000 гривень, то 16% = 1 096 700 гривень. Ми цю суму візьмемо в кредит на 5 років під 16%, і таким чином - переплата за весь термін 503 000 гривен. Що робити в такій ситуації? Страхування життя коштує 234 175 гривень, але нам дають знижку на автомобіль і він стає 2 025 000 гривен. Тобто, Ви отримали знижку в 200 тисяч гривень, але доданий страхування життя принесло 234 тисячі гривень в загальну суму. Це невигідно, який би відсоток Вам не назвали. Складаємо 2 суми - 234 175 гривень і 2 025 000 гривен, виходить 2 259 000 гривень - це ціна автомобіля. Така процедура має назву «перелив», тобто різниця тут в сторону дилера 12 тисяч гривень, тобто не в нашу сторону, а в бік дилера. Тобто здавалося б, ми спочатку купує автомобіль дорожче, але все це так само необхідні для ставки в 10,5%. Таким чином, з початковим внеском, у розмірі 1 150 000 гривень, ми візьмемо в Кредит 1 109 000 гривен. І виплатимо ми за відсотками 321 тисячу гривень. Людина економить на відсотках 170 тисяч гривень. Це відмінний інструмент для тих, хто збирається взяти автокредит на 3-5 років і буде по ньому сумлінно платити.

Додаткові послуги

При покупці автомобіля обов'язково присутня людина, який має відношення до офіційного дилера, і йому додаткову угоду, з імовірністю 99,99% - не дадуть. Додаткова угода - це документ, який прив'язаний до договору, на підставі якої дилер має право вимагати з Вас суму знижки, якщо Ви відмовитеся від страхування життя. Страхування життя - послуга добровільна, тобто Ви хочете - оформляєте її, не хочете - не оформляють. Ми намагаємося домовитися: дилер йде на зустріч нам, ми йдемо на зустріч до дилера, і таким чином нам дають низький відсоток, ми економимо гріш на переплату, на щомісячних платежах. Так як ця послуга не є обов'язковою, то людина на наступний день може написати заяву, і йому ця сума буде повернута в повному обсязі на карту. У банківській системі існує «період охолодження» - це період, під час якого Ви можете написати заяву, і Вам будуть повернуті гроші. Тривати такий період - 2 тижні. І якщо клієнт пише таку заяву, то дилер стає дуже незадоволений. Припустимо, людина придбала автомобіль - сума знижки з кредитом склала 1 мільйон гривень, але в договорі присутній страхування життя, яке і дотягує до 1 мільйона. Клієнт відмовився від додаткової послуги, після чого дилер подав на покупця в суд. Під час судових розглядів з'ясувалося, що додаткова угода прописано неправильно - таким чином клієнт суд виграв і залишився з мільйоном у кишені, а дилер залишився ні з чим. Безумовно, кожен випадок суто індивідуальний, і варто розуміти, що як ніяк, а ризики присутні завжди. Тобто Ви повинні максимально володіти інформацією і знати, що Ви завжди можете заощадити власні кошти.

Мінуси автокредитування

Але так чи інакше, автокредит має 2 досить вагомих недоліки:
  1. Придбаний транспортний засіб значиться в заставі до моменту повної виплати кредиту. Автокредит передбачає видачу грошей на покупку машини. А гарантією повернення боргу стає новенький автомобіль. За запитом вашого державного номера завжди буде позначка, що автомобіль в заставі.
  2. Ще один не менш вагомий недолік, це обов'язкове страхування КАСКО, яке істотно збільшує витрати. Іноді існує можливість і не купувати таку страховку, але тоді дорожче виявиться кредит.
Звичайно, набагато зручніше, коли є вся сума на руках, Ви приїжджаєте, віддаєте гроші і їдете на власному авто. Однак коли грошей на покупку авто не вистачає, то єдиний вихід - автокредитування - і така схема реально працює. Тому пробуйте, вважайте, розраховуйте - вчіться заощаджувати власні гроші!