Автокредитування затребуване серед українців, тому банки пропонують програми автокредитування. У кожного банку різні умови і можливості. У цій статті ми проаналізуємо умови, які надають українські банки, щоб ви змогли для себе прийняти рішення, де взяти кредит на машину з найбільш вигідними умовами.

Переваги кредитного договору

На сьогоднішній день банки, при отриманні кредиту на машину, не вимагають додаткових застав або поручителів. Ваш транспортний засіб і є гарантія того, що кредит буде виплачений. Якщо кредит не буде погашений вчасно, Ви втрачаєте тільки придбаний автомобіль. Переважна більшість банків вимагає у позичальника страхування авто, адже це забезпечують банку гарантію, що машина буде у відмінному стані. Кредит дає можливість придбати як новий автомобіль, так і старі авто різної вартості. Значущим плюсом є те, що багато автосалонів з банками пов'язані партнерськими відносинами. Це дає можливість отримувати привілеї та бонуси, мінімальні відсотки по кредиту, або зовсім нульові. Якщо Ви давно мрієте про новий авто, кредит - відмінна можливість здійснити мрію, за умови, що ви маєте хоча б середній дохід. Широкий спектр програм автокредитування дозволяє вибрати найбільш вигідну схему співпраці.

Коли можна брати кредит?

Оформляти кредит на машину доцільно наступних випадках: Якщо ви плануєте використовувати авто як засіб заробітку, як таксі. Новий транспортний засіб забезпечить вас регулярним доходом, що допоможе погасити кредит. Нестабільна економічна ситуація в країні не гарантує, що, наприклад, через рік не буде різкого підвищення цін. Тому набагато вигідніше взяти кредит і отримати авто зараз, ніж збирати готівку вічно. Кредит буде виправданий, якщо:
 1. Ви маєте достатній дохід, який дозволить погасити кредит за кілька місяців.
 2. У вас є значна сума для початкового внеску.
 3. Як не крути, але найбільш розумно оформляти кредит на короткий термін, що дозволить уникнути серйозних переплат.

Кредит на машину в Україні

Майже всі українські банки пропонують програми автокредитування. Вони відрізняються між собою за умовами, а також за вимогами до позичальників. Наприклад, в Укргазбанку можна оформити кредит з досить лояльно процентною ставкою - від 0,01%. Але він не підійде тим людям, які не мають великою сумою для авансового платежу, оскільки для оформлення договору в Укргазбанку потрібно внести відразу половину вартості транспортного засобу, а також заплатити комісію за оформлення договору, яка дорівнює 2,49% від вартості транспортного засобу. В Кредобанку аналогічні умови по процентній ставці і початкового внеску, але особливістю цієї фінансової установи є відсутність разової комісії за укладення договору і щомісячної комісії. У Правекс банку ставка вища - вона дорівнює 2,99%, але при цьому відсутня щомісячна комісія. При укладанні договору потрібно буде заплатити комісію в розмірі 2,99%. Середня процентна ставка в Україні пропонується в Ощадбанку і в Приватбанку - 12,99% і 11% відповідно. Вимоги по первинному внеску в цих двох банках зовсім однакове - при укладанні договору потрібно заплатити половину вартості машини. Клієнти Ощадбанку при цьому не платять ніяких комісій, а клієнтам ПриватБанку потрібно буде заплатити 1,5-процентну комісію за підписання договору. Найвищі процентні ставки в Рада Банку, банку Південному і банку Credit Agricole - 14%, 18,9% і 22,5% відповідно. При цьому Південний банк вимагає авансовий платіж від 20%, в Рада Банку потрібно внести мінімум 30%, а в Credit Agricole, також як і у всіх інших банках, вимагають відразу половину вартості. Щодо додаткових комісій в цих банках діють також, як і в інших українських фінансових установах - є і щомісячні комісії і комісії при підписанні договору. Наприклад, в Credit Agricole при підписанні договору разова комісія становить 3%, в Рада Банку потрібно буде заплатити 2% від вартості транспортного засобу, а в банку Південному пропонується найлояльніша комісія в розмірі 0,5%. Зауважимо, що 0,01% в якості річної відсоткової ставки пропонується в ТАСкомбанк за програмою Автолайт. При цьому потрібно помірний початковий внесок - всього 25%. При оформленні договору не потрібно платити комісію, але до щомісячного платежу буде додаватися півтора відсотка від суми.

Чому банки відмовляють у видачі кредиту

Для будь-якого банку, платоспроможність клієнта є важливою характеристикою. І існує чимало факторів, які на цю платоспроможність впливають. До таких належать:

Соціальний стан клієнта (оцінюється в 25 балів):

 • вік і період проживання на даній території. Як правило, оптимальним віком є ​​30-45 років, а термін проживання - більше 10 років;
 • місце роботи не менш важлива причина, по якій часто відмовляють у кредиті. Наприклад, робота на приватному підприємстві, варіант більш сприятливий, адже з державними структурами у банків часто виникає асоціація з нерегулярними виплатами;
 • трудовий стаж;
 • сімейний стан, адже якщо у людини є діти, то це зміцнює його відповідальність.

Фінансові показники (оцінюється в 45 балів):

 • позитивна чи негативна кредитна історія;
 • наявність депозитів;
 • наявність поточних кредитів;
 • різниця між доходами і витратами клієнта.

Характеристики майбутнього кредиту (оцінюється в 30 балів)

 • терміни кредиту;
 • сума;
 • стартовий внесок.
В результаті, на основі балів формується підсумкова оцінка, за допомогою якої банк вирішує - видавати кредит чи ні.

Згідно підсумкової оцінки результат буває таким:

 • якщо кількість балів складає <30, то видача автокредиту невиправдана;
 • оцінка 30-45 балів вимагає додаткового доходу;
 • 45-55 - фінансовий стан стерпне, проте потрібне додаткове вивчення можливостей клієнта, але видача автокредиту можлива;
 • 55-75 - фінансовий стан повністю збігається з вимогами банку, кредит можливий;
 • > 70 балів - гарантована видача кредит.

Поради експертів

До моменту, як Ви зважитеся оформити кредит на новий транспортний засіб, важливо визначити, чи дозволяють ваші фінансові можливості звернутися в банк за кредитом і благополучно його погасити. Постарайтеся простежити свої витрати і доходи за кожен місяць, оцініть власні можливості. Не виключено, що після ретельного аналізу сімейного бюджету з ідеєю про покупку нового авто доведеться трохи почекати. Якщо ж Ви точно вирішили взяти кредит на авто, не менш важливим завданням залишається вибір авто і банку з оптимальною програмою. Уважно вивчайте кожен пункт документа при оформленні кредиту. В ідеалі буде консультація у юриста, щоб виключити всілякі ризики. Розрахуйте кінцеву вартість кредиту, щомісячні платежі і ймовірні несприятливі ситуації. Тільки врахувавши всі питання, кредит буде безпечним і не принесе Вам проблем.